Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Dolgoznál együtt romákkal?...

Dolgoznál együtt romákkal? Sok esetben azért nem veszik fel őket mert roma?

Figyelt kérdés

Van egy roma ismerősöm,akinek szakács végzettsége van,de megszűnt a munkahelye egy éve és sehova sem veszik fel dolgozni,szerinte a származása miatt.


Te dolgoznál együtt romákkal?



2017. febr. 2. 13:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Vendéglátásban dolgozom, volt már olyan, hogy a főnök megsúgta, szimpi volt neki a jelentkező, volt végzettsége, tapasztalata, megfelelő hozzáállása, de elküldte, mert roma. És nem is maga miatt, hanem mert nem akarta, hogy a vendégek azt lássák, hogy a személyzet, aki az ételüket készíti... ki sem írom, gusztustalant mondott. Sajnos olyan rossz hírt alapozott meg magának a többség, hogy az a néhány, aki tényleg akar dolgozni, haladni, az tőlük nem tud.
2017. febr. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
Hát igen sajnos ez igyvan ha meg nagyon látszik rajta akkor főleg ugyis a magyart veszik fel. De fog találni munkát elobb utobb. Nekem tesom pincér bár igaz a gyakorlati helyén maradt dolgozni lehet hogy ő is igy járna ha megszunne a munkahelye mint az ismerősöd. Viszont érdekes az hogy itt ebbe a városba ahol lakom nagyon sok a cigány fodrász(én is az vagyok) tehát oda kellenek. Egy olyan helyen jobban tudna érvényesülni ahol sok a cigány mint pl felénk😅
2017. febr. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

informatikus vagyok, aki eljut ilyen szintre, hogy képes ezt a munkát elvégezni az valószínűleg nem ott tart, mint a fajtársai nagy része...

rasszizmus ide vagy oda, nem szeretem a romákat, de ha valamelyik normális és korrektül végzi a munkáját az inkább megbecsülendő, mert nem sok ilyen van közöttük...

am ennyi erővel vannak olyan olasz éttermek ahol ténylegesen olaszok dolgoznak, kb ugyanúgy néznek ki, vagy még csúnyábban, mint jó pár roma, mégsincs gond abból, hogy kaját készítenek...


23F

2017. febr. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem veszik fel öket sehova, mondjuk en is néznek, ha a bankban roma lenne az ügyintező, vagy az étteremben a pincer.furcsa lenne.
2017. febr. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Értem, hogy olasz és Róma. Akkor most róluk van szó?
2017. febr. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Azt mondom amit kiadsam333 írt. Ha szellemi munka, akkor szinte biztosan normális. Mármint nincsenek meg a tipikus negatív cigányokra jellemző tulajdonságai, így alkalmaznék cigányt. Programozó, könyvelő, marketinges, stb. ilyen munkakörökben nem lenne gond.

Na de ha mondjuk fizikai munkást kéne felvennem, akkor nem lenne ilyen pozitív a hozzáállásom hozzá.

2017. febr. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
en meg normalis cigoval eletemben nem talalkoztam, akar a halal veluk dolgozni, ki is fordulnek azonnal abbol az etterembol ahol cigo a pincer.
2017. febr. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%
"Dongalába" te értetlen nyomorult takarodj már kikiváncsi a nyomorodra
2017. febr. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha valakinek sok a rossz tapasztalata romákkal, akkor nem fogja szeretni őket. Ennyire egyszerű. Aki ez miatt pórul jár az elsősorba a fajtársaira haragudjon, ne arra, aki a tapasztalatai alapján hoz döntéseket.
2017. febr. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Most akkor Rómáról van szó, vagy a cigányokról?
2017. febr. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!