Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Erős migrénnel bemennétek...

Erős migrénnel bemennétek dolgozni? Ilyenkor milyen lehetőségei vannak az embernek?

Figyelt kérdés

Leszögezném, hogy nincs munkahelyem, tanulok (még). Épp ezért is merült fel ez bennem.


Havi rendszerességgel elkap egy durva migrénes roham. (Gyógyszermellékhatás, nem tudok ellene tenni.) Van, hogy 1,5 napig fáj a fejem, (jobb esetben csak 1 teljes napig), és nincs az a gyógyszer, ami használna ilyen helyzetben. A legnagyobb gond ezzel, hogy ilyenkor megszűnök funkcionálni. Zavarnak a fények, a hangok, valamint a fejfájás kihatással van a gyomromra is (ami pl. hányinger formájában mutatkozik meg). Egyszerűen képtelen vagyok bármire koncentrálni, a sötét szobában létezni is fáj. Ha tehetem, mindent lemondok aznapra.


Egyetemen ugyan megengedhetem, hogy ha muszáj, 1-2 gyakorlatot kihagyok, és senki nem kérdez semmit. De gondolom, egy munkahelyen kicsit másképp működik a dolog...


Ilyen esetben ti bemennétek dolgozni, ha mondjuk előző este vagy aznap reggel elkap egy migrén titeket? Vagy mit tennétek? A ti munkahelyeteken ezt elnéznék?


A válaszokat köszönöm.



2017. febr. 2. 17:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
68%
Az még lemaradt,hogy a migrén tipikus tünetei közé tartozik a fény-,hangérzékenység,felerősödött szaglás,hányinger,hányás.Neked is ugyanezek a tüneteid vannak..nem tudom,hogy akkor mi értelme ellent mondani.
2017. febr. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
55%

Nekem is migrénjeim vannak. Hasonló tünetekkel.

3,5 éve dolgozom és nagyon nagy szerencsémre csak 1x kellett otthon maradnom migrén miatt. Nekem szinte mindig szombaton jelentkezik.

Az egyetem alatt kb. 2-3 hetente hiányoztam. Nekem valahogy a munka, monotom élet segített. Beállt a szervezetem, ugyanakkor kellek, dolgozom 8 órát, haza, aztán minden este 22:30-23 között elmegyek aludni. Pénteken már gyakran vagyok fáradt, de szerencsére migrén csak a hét végén van.

2017. febr. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Szerencsére csak egyszer kellett eddig munkahelyről hazajönnöm, de akkor is csak azért, mert nem volt nálam a gyógyszerem, és borzasztóan felerősödött. Én is a Quarelint szedem. Pont egy hete gondolkoztam rajta, hogy most tök jól vagyok, erre már 4. napja fáj a fejem, és most ráadásul semmi nem segít. Alig várom a hétvégét!
2017. febr. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Egyébként hogy tudjátok meginni a kávét??? Én a szagától is rosszul leszek,sőt. Vagy próbáljak addig ne venni levegőt?
2017. febr. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!