Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Holnap kezdek életem első...

Holnap kezdek életem első munkahelyén. Pár jó tanácsot tudtok nekem adni?

Figyelt kérdés
21 éves fiú vagyok. Holnap már szakmámnak megfelelő munkát fogok végezni, egy elég jó cégnél. Alapvetően kommunikatív,jó humorú ember vagyok,de ilyen helyzetekben talán egy szűz lány is határozottabb,talpraesettebb,mint én :D Igazából még olyan kölyöknek érzem magam és a kollégáim is idősebbek lesznek jóval és ez a gyerek-felnőtt kapcsolat van bennem,tehát nem tudom elengedni magam,önmagamat adni ilyen helyzetekben. Ez idővel változni fog? valamint pár jó tanácsot tudtok nekem adni? Köszönöm előre is a segítségeteket :)
2017. febr. 5. 14:44
 1/4 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező


Mikor én is pályakezdő voltam, és elmentem az első munka napomra ugyanezek jártak a fejemben. Vajon megfelelek majd mindenkinek, kedvelni fognak, nem fogja őket zavarni a korom...stb. Ahogy teltek a hetek rá kellett jöjjek aŕra, hogy nem felelhetek meg mindenkinek, nem leszek mindenkivel jóban.Ahogy próbálltam megfelelni, annál rosszabb volt. Az idősebbek kikezdtek, próbáltak utasítgatni. Persze nem csináltam azt amit mondtak, mert amit a főnök mondott nekem, én azzal foglalkoztam. Amikor elmondtam nekik a véleményem, másnap már gívott is a főnök elbeszélgetésre. Ez oďáig fajult, hogy kiléptem.

A következő munkahelyemen szintén azt csináltam amit a főnök mondott, de annyin változtattam, hogyha szóltak az idősebbek akkor annyit mondtam nekik, természetesen segítek, és nagyon szívesen megcsinálom amint végeztem a rám kiszabott feladattal. Mindig lesz egy úgynevezett mentorod a munkehelyen aki az utadat próbálja egyengetni cégen belül. Neked ilyenkor ő lesz a közvetlen főnököd. Neki ne okozz csalódást. De, egyet ne engedj neki, hogy hatalmaskodjon feletted. Találd meg vele közös nevezőt, és minden renben fog menni. Ne félj asszertív lenni. Ez a legfontosabb. Ma már az emberekből eltünt az asszertivítás. Mindig csak a hátad mögött. Ezek az irigyek, akikkel nem szabad foglalkozni. Ne hagyd, elvegyék a kedved, minden nap kelj pozitívan"ismét egy csodás nap a munkahelyen, és egyre közelebb jutok a célomhoz". Mindig legyen egy célod, ami vezérel téged, hogy pozitív légy. Ha valamit elrontasz, hát istenem emberek vagyunk. Ha kell azonnal bocsánatot kérsz, és egyből neki látsz újra-újra, amíg nem jön össze. Ha látják a cégnél, hogy agilis vagy minden rendben lesz.


Röviden ennyi. Remélem tudtam segíteni.


Üdvözlettel

2017. febr. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ:)

Talán amiért nem merném azt mondani a kollégáknak,hogy nem csinálok meg valamit,vagy hogy majd később,az pont a korom meg a cégen belüli "rangom" miatt van. Félek,ha valamire nemet mondok,akkor az lesz, hogy ez a kis fiatal hülye nem csinál semmit,meg mi jogon mer nemet mondani.

2017. febr. 5. 15:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem csak lazíts és neaggódj!:)


Az elején mindenki ilyen, szerintem a legkarakánabb ember is be van tojva az elején. Egyszerűen próbálj nem rágörcsölni és ha elhívnak ebédelni vagy valami csapatépítőre, akkor mindenképp menj, mert valószínű többek között miattad is szervezik ezt;)

2017. febr. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én 22 évesen kezdtem el dolgozni a szakmámban, szintén egy menő multicégnél. Baromira ideges voltam, azt se tudtam, hogy köszönjek. Velem nagyon rendes volt mindenki, segítettek, megmutogattak mindent. Egy pár hétig én is nagyon feszült voltam, próbáltam mindenkinek megfelelni, még a kávéautomatát se mertem használni, nem tudtam, hogy szabad-e nekem, hiszen csak egy kis nyikhaj vagyok.:D Aztán szépen belerázódtam, felvettem a ritmust. Viszont mindent nem szabad magadra vállalnod, mert megszokják és onnantól kezdve te csinálsz midnen plussz munkát. Tudatosítsd magadban, hogy hiába vagy kezdő, te is ugyanolyan beosztott vagy mint a többi, senkinek sincs előjoga, ugyanúgy kimehetsz szünetere friss levegőt szívni, ugyanúgy elmehetsz ebédelni. Dolgozz, tanulj bele, vállalj plussz munkákat is de nem vállalj el mindent, tanulj meg nekem mondani is. Idővel semmi gond nem lesz, már én is elhülyéskedek az 50+os kollegákkal is. 26/N
2017. febr. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!