Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet tenni, ha idegesít...

Mit lehet tenni, ha idegesít az új kollégám, mert ezt csinálja? (többi lent) N

Figyelt kérdés

Ma került hozzánk, de amúgy is ismerem, méghozzá elég jól. Mindig jóban voltunk, most is, csak a viselkedése zavaró.


Az én munkahelyem nyugis. Ha valaki új munkahelyre kerül, próbál alkalmazkodni, nem pedig:

- okoskodni;

- fölényesen beszélni;

- a munkát lenézően kritizálni, mintha mi X ideje valami hülye munkát végeznénk, ő meg csak belecsöppent;

- pletykálni;

- belső, rá nem tartozó dolgokról faggatózni.


Úgy viselkedik, mintha kisfőnöknek érkezett volna. Tudálékoskodik állandóan. Nem volt ilyen ennyire,csak mióta tehetősebb családba ment férjhez.


Én is jól keresek, a családom jobban áll anyagilag,mint ők, mégis normálisan, tisztelettudóan beszélgetek mindenkivel, az idősebbekkel, a főnökömmel alázatos vagyok, nem megvágó, mint ő. Én szégyelltem első nap megszólítani, de nagyon felidegesített. Nem bírom, mikor valaki elszáll magától, miközben senkitől nem különb,sőt.


Hogyan kell az ilyenekkel beszélni, leállítani?Hihetetlenül irritál a megvágó, már-már bunkó dumája.


2017. febr. 6. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát aki alázatos a főnökével szemben, az soha nem is fog egy ilyen embert megszólítani. Én az ilyeneknek egyszer szólok, de az olyan is..
2017. febr. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én inkább nem szólnék, mert harag lenne belőle. Ha hirtelen elönt a düh, félek még kiosztom.

Az alázat nagyon fontos. Minden normális értékrendű emberben jelen van.

2017. febr. 7. 19:52
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja hát ha nem tudsz másképp szólni, minthogy méreg és veszekedés legyen belőle, akkor tényleg ne tedd. Hallgasd tovább, és fortyogj magadban. De ahogy az alázatról vélekedsz, mutatja, mennyire szolgalelkű vagy, szóval mindig is maradsz majd az az ember, aki nem tudja rendesen képviselni a saját érdekeit.
2017. febr. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szerintem nem érted az alázat igazi jelentését. Nem egy magas beosztású, nagyon gazdag, magas intelligenciájú diplomata ismerősöm van, akik hihetetlenül alázatosak. Én alattam is sok ember dolgozik, nagyon jól keresek, mégis tudom mitől ember egy ember. Ha valakiben gőgöt, önteltséget merek felfedezni, vagy hencegést, azonnal tudom, hogy csak egy újabb szerencsétlen. Persze hogy ez dühít, hiszen én nézem a kínlódását.
2017. febr. 8. 18:29
 5/5 anonim ***** válasza:

De, értem, és szép dolognak tartom más munkájának elismerését, csak én munkakerülő senkiházikkal vagyok körülvéve, és mind közül a legnagyobb senki a főnököm, és elkövettem azt a hibát, hogy a saját helyzetemre értelmeztem az alázatot.

Mindenesetre még mindig úgy gondolom, hogy ha elég intelligens vagy, le tudsz úgy osztani bárkit, hogy ne gerjedj haragra, hanem értse, mennyire nem helyénvaló a viselkedése.

2017. febr. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!