Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kiálljak magamért a munkahelyen?

Kiálljak magamért a munkahelyen?

Figyelt kérdés

Alapvetően alkalmazkodó ember vagyok és türelmes. Tudom, hogy mindenkinek baja van és elhiszem, hogy mindenki stresszes.

Szorgalmas vagyok, lojális. Szeretek alaposan és nyugodt körülmények között dolgozni. Ilyenkor hajlamos vagyok kizárni a külvilágot. Mert csak a munkámra figyelek.

Ebből aztán, hogy nem kapom fel rögtön a fejem - szokott probléma lenni.

Ma történt egy ilyen szituáció: kérdezett valaki valamit (többes számban beszélt - tehát mindenkihez szólt). És bocsi nem figyeltem oda - kicsit késett is a válaszom. Utána le lettem hordva, hogy "Legközelebb figyeljél már oda, ha hozzád beszélnek!Jó?"

Biztos van valami bajom az agyammal, biztos nem vagyok normális. Nem tudhatom, de ez a hangnem nagyon nem tetszett nekem. Amúgy meg biztos túlreagálom... Szerintetek?



2017. febr. 10. 15:02
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ő nem a főnököm volt amúgy, aki kérdezett, hanem egy kollega...
2017. febr. 10. 15:18
 2/15 anonim ***** válasza:
83%

Nem, húzd meg magad és kérj elnézést azért is, mert létezel. /szarkazmus off

Komolyan így önmagadtól nem vagy képes kiállni magadért? Én bőven elkóédtem volna az anyjába, hogy bele vagyok épp a feladatomba merülbe, nehogymár minden szarságért még ugráljak neki, lesz szíves szólni, hogy figyeljek már én is. Kicsit növeszd már ki a tökeid (képletesen értve, ha nő vagy)

2017. febr. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
#3 Nyugi van. Én még mindig nem egészen értem a helyzetet. Tehát akkor egy közönséges alkalmazott szidott le? Nem tudjuk pontosan hogy zajlott le, szerintem legközelebb figyelj jobban. Biztos nem ordítva mondta vagy ilyesmi, lehet kicsit sértette is, hogy csak így kijelented, hogy nem figyeltél oda. Mondjuk nem tudhatom, csak most mondtam valamit. Legyél vele jóban, vagy legyél vele közömbös. Részben igazuk is volt. Legközelebb figyelj jobban oda. A #3 meg kicsit túlreagálja. Sem ő nem sértett meg ennyire, sem te őt, tehát semmi ok nincs az aggodalomra.
2017. febr. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem #4-es, nekem pont olyan munkám van, hogy időnként teljesen belemerülök, muszáj koncentrálnom egy pár óra erejéig és meg tudok őrülni tőle, ha piti hülyeség miatt ki kell ugranom belőle aztán vissza. Megtöri a koncentrációt nagyon.

Nem mellesleg meg nálunk divat az, hogy ha valakihez szólni akarok és látom, hogy el van vvalamibe merülve, megkérdezem, alkalmas-e most neki vagy feltarthatom-e egy kérdés erejéig, nem pedig leugatom, hogy miért nem képes 1 percig figyelni. NAGYON más a kettő hozzáállás, pedig időben ugyanannyi mindkettő.

2017. febr. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nem jelentettem ki, hogy nem figyeltem oda (csak itt írtam le) és igen alkalmazott szidott le.

Alapból nem merek visszaszólni sajnos :(

2017. febr. 10. 17:35
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ebben igazad van.
2017. febr. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ja és persze nő vagyok. Nem ugyanaz az alkalmazott szidott le, aki kérdezett. Mindannyian nők vagyunk...
2017. febr. 10. 17:42
 8/15 A kérdező kommentje:
8-as! Miben van igazam? Kifejtenéd?
2017. febr. 10. 17:43
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt a #6-nak küldtem, csak te közben válaszoltál.
2017. febr. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Már ne haragudj, de én a főnökömnek is szólok, amikor beszél többes számban, én a saját munkámban vagyok elmerülve, és egyszer csak már hozzám szól oda ( ilyenkor arról a projectről avn szó, amit én csinálok). Ekkor szólok hogy bocsi, de én erre most nem figyeltem, mivel el vagyok mélyülve x-dologban. Miről van szó?

(ÉS ezt azért, mert mással foglalkozok, épp dolgozok bármilyen meglepő)


Szóval nem megerőltető dolog, és pl előző munkahelyemen is főnököm is pl kérte, hogy ha hozzá beszélünk, akkor szólítsuk a nevén. ÉS akkor figyel.


A kollégád fogyatékos, hogy nem hogy nem kérdezi meg, most tudsz-e figyelni, de még csak a neveddel sem jelzi, hogy neked szól.

Szóval igen, legközelebb szólj neki, ha neked mond valamit akkor mondja a neved, mert ha épp mással foglalatoskodsz akkor nyilván nem figyelsz rá, és nem tudod, hogy hozzád beszél.

2017. febr. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!