Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Döntés előtt állok.24/L

Figyelt kérdés
Február végén lejár a közfoglalkoztatási szerződésem, amit tavaly februárban már egyszer meghosszabbítottak, mert mégis úgy döntöttem maradok. Még nem kérdezte meg a főnököm, hogy szeretnék-e maradni, de biztos megint lehetne. 2015 szeptember óta vagyok itt(irodai munka), de a fizetés elég kevés 8 órában. (54000 csupán) Már tavaly is fontolgattam, hogy kimegyek Ausztriába pontosabban Bécsbe vagy határhoz közel, de mivel nem volt ismerősöm így elég nehéz lett volna egyedül. Kisgyermeknevelő gondozó a végzettségem, amit érettségi után végeztem el. Ez egy 2 éves felsőfokú OKJ-s képzés volt. Próbálkoztam vele elhelyezkedni, de mindenhol visszautasítottak, hogy nincs benne gyakorlatom. Őszintén szólva fogalmam sincs miért pont ezt tanultam mert sajnos még mindig nem tudom mit is szeretnék igazán csinálni. Dolgozni vagy esetleg még tanulni vmit. Azért lettem közfoglalkoztatott is mert a munkaügyi ajánlotta és gondoltam más nincs jó lesz ez. Aztán vhogy itt ragadtam megszoktam a munkát az embereket akikkel dolgozok és a változástól mindig félek. Semmi bajom ezzel a munkával mivel nyugodt ülőmunka de lehetek én itt évekig csak tudom hogy nem fogok előrejutni és a pénz se lesz több. Egyik barátnőmmel beszéltük hogy kimegyünk Ausztriába dolgozni de ahhoz idő kell, hogy intézkedjünk így márciusban nem biztos, hogy ki tudnék menni. Meg ő sokkal jobban tud németül én régen nem használtam a nyelvet, de egy alap tudás biztos van. Ha nem maradok itt akkor félek, hogy megint egy ideig nem lesz munkám, max. csak munkaügyin keresztül ilyesmi mint most. A másik, hogy elkezdem a fogaimat megcsináltatni, amihez sok pénz kell és ha kimennék nem tudom, hogy haza engednének-e mindig kezelésekre. Fogalmam sincs mit csináljak mit is szeretnék igazán, de a fogászatot el kell kezdenem.
2017. febr. 13. 09:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Elég egyértelmű a dolog. Vársz még egy évet, ami alatt szépen a némettudásod felhúzod, megcsináltatod a fogaidat is, és utána mehetsz.

El ne hidd, hogy kint csak úgy osztogatják a szabadnapokat, hogy te a fogászatra menj, annyira azért nincs munkaerő hiány, főleg ha nem egy komolyabb helyre mész, hanem gyárba, és hasonló helyekre.

Kint pedig a fogászai kezelések ára az egekben van...


Megfelelő nyelvtudás nélkül se vágj bele, főleg ismerősök nélkül. Mégis mihez akarsz kezdeni? Nem 1-2 balul elsült történet van, és hidd el az ügyintézésekhez jó ha tudsz németül, vagy legalább van ott egy olyan személy, aki nem lusta a te érdekeidet is szem előtt tartani.



Nem kell mindenbe beleugrani, hidd el néha jobb várni!

2017. febr. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!