Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lehetséges olyan...

Hogyan lehetséges olyan munkahelyet találni, ahol elkerülhető a diszkrimináció? 19/F

Figyelt kérdés

Most fogok érettségizni és menni fogok tovább egyetemre is, de mellette szeretnék dolgozni is, mert a szüleim eddig így is nagyon sokat támogattak, nem szeretném, ha mindent csak rám költenének, még akkor is, ha mondogatják, hogy ez nekik nem probléma.

Az egyedüli problémám az, hogy roma vagyok és emiatt kicsit ítélkezőbbel lesznek az emberek. Legalábbis testvérem helyzeténem ez volt. Neki megvolt a képesítése és pár hónapos tapasztalata is volt, de a másik embert vettél fel, akinek úgy kellett mindent újra elmagyarázni, mert neki még teljesen új volt minden. Nem is adtak rá logikus magyarázatot, hogy miért nem testvéremet választották.

Van angolból nyelvvizsgám, cigányul is beszélek és németül is már egy ideje tanulok és ebből is lassan szeretnél nyelvvizsgázni nyáron.

Amúgy meg a hétköznapi életben is elég zavaró viselkedést mutatnak felém az emberek. Rossz szemmel néznek rám, sokszor bunkó módon szólnak hozzám minden ok nélkül stb.


Az osztálytársaim sem voltak nagyon oda értem az elején, de most már ott tartunk, hogy jóban vagypk velük és a legtöbbjükkel kedveljük egymást. Akárhova be tudok illeszkedni, csak ha valaki a származásom miatt néz ki, kicsit megsemmisülve érzem magam miatta.


2017. febr. 20. 18:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez egy ilyen világ, csak próbálj meg jó benyomást kelteni anélkül, hogy papuccsá változnál, a többi nem rajtad múlik.
2017. febr. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

Valószínű hogy lesz még rossz tapasztalatod.


Gimiben volt egy cigány osztálytársam aki országos irodalmi versenyeken volt helyezett és nyelveket beszélt, de a buszon állandóan le büdöscigányozták mindenféle senkiházi nyugdíjasok.


Te rendes gyereknek tűnsz, végezd el az egyetemet aztán gondold meg hogy dobbantasz külföldre. Én melóztam Angliában egy ideig, ott aztán volt a cégnél minden: kelet-európaiak, cigányok, indiaiak, feketék, arabok - kutyát nem érdekelt hogy ki honnan jött. A legalacsonyabb beosztásban(gyártósoron és a takarítók) se volt soha feszkó ebből, az irodában meg aztán főleg nem.

2017. febr. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Arra vigyázz, hogy meg tudd különböztetni a tényleges diszkriminációt attól, hogy esetleg könnyebb ráfogni erre egy kudarcot. Fehér embernél ugyanúgy előfordul, hogy éveken át, ezerszer elutasítják az álláskeresési próbálkozásait. Különösen, ha nem egy ultra keresett szakmáról van szó.


Egyetemen mindenképp nézd a plakátokat, webes anyagokat, és keresd a lehetőségeket gyakornoki pozícióra, esetleg diákmunkára. Érdemes állásbörzékre is kinézni, szoktak ilyenek lenni mindig.

2017. febr. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 ZoltanAnglia ***** válasza:

Szia kerdezo. Hmmm...sokan eloitelesek a ciganyokkal szemben ugyanugy mint en is, mert azert az atlag viselkedese messzemenoen undorito. Ugyanakkor azt is latom - mint ahogyan az elottem hozzaszolok is - , hogy te messze nem atlagos vagy es ha ilyen emberrel talalkozunk az eloiteletunket (remelhetoleg) felrerakjuk.

Minden tiszteletem a tied, mutasd meg a korulotted levo embereknek, hogy te igenis mas vagy.

Sok sikert.

2017. febr. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!