Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Magyar sajátosság a rosszindul...

Magyar sajátosság a rosszindulatú, alkalmatlan főnök, munkatársak, vagy én fogtam ki rossz helyeket?

Figyelt kérdés

Nemrég egy állatmenhelyen voltam próbamunkán diplomásként ( bár az annyira nem fontos). A főnök nem volt bent, viszont 2 fiatal női alkalmazott igen, akiknek az volt a feladatai, hogy megmutassák, mit kell csinálni. A szokásos káosz megvolt – azt se tudták, hogy jövünk stb. – elég bunkók voltak egész délelőtt ok nélkül.

A vicc az, hogy azon kívül, hogy finoman fogalmazva sem tűntek túl intelligens embernek, a munkájukban sem voltak túlságosan profik. Később megtudtam, hogy egyikük a főnök lánya.


A kérdésem ehhez kapcsolódik: a diákmunkákat beleszámítva ez már a sokadik olyan hely, ahol a kissé tanulatlan, frusztrált, átlagosan teljesítő munkatárs kötekedik. Többségükről ki szokott utólag derülni, hogy vmilyen rokonsági kapcsolatban állnak a főnökkel. Olyan helyen is voltam, ahol roskadozott az egész hely, az alkalmazottak 2 hónap után elmenekültek, a főnök helye mégis évek óta megingathatatlan. Kíváncsi vagyok, van-e hasonló élményetek.


A másik amit észrevettem, hogy sok helyen mintha pikkelnének az értelmesebb/magasabb végzettségű emberekre. Mintha frusztrálná őket, vagy nem tudom.

Várom az értelmes hozzászólásokat.



2017. febr. 21. 11:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nekem olyan volt, hogy müanyag pohárgyárba dolgoztam, és egészen addig nem volt velem bajuk, amig ki nem derült, hogy értelmiségi családból származom, amit úgy tudtak meg, hogy kérdezték az akkor 23 éves bátyám menősült-e válaszoltam, hogy nem mert tanul még doktorin volt matematikusként. Ez az információ után, elkezdtek kicsinálni engem, majd megdöbbentek, (utólag mesélte onnan valaki) hogy én egyszerűen elmentem onnan , nekem szürreális kicsit ami a gyárban a dolgozók fejében volt
2017. ápr. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

# 11/11


Nekem is van hasonló tapasztalatom. Amúgy ennek sztem egyszerűen az irigység az oka.


„nekem szürreális kicsit ami a gyárban a dolgozók fejében volt”


régebben voltam egy falu süteménygyárában próbamunkán. már megérkezésem után 5 perccel biztos voltam benne, h ha fel is vesznek, sokáig nem fogok ott dolgozni. a szokásos 80es évekbeli körülmények mellett egészen elképesztő, h milyen emberek dolgoztak ott- beleértve a főnököt is. h az internet korában ennyire egyszerű, tájékozatlan emberek vannak még mindig, az megdöbbentő.

2017. ápr. 26. 13:25
 13/13 anonim ***** válasza:
Fostalicska az összes!
2017. szept. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!