Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kerültél már amiatt hátrányba...

Kerültél már amiatt hátrányba a munkaerőpiacon, hogy nem vagy helyi lakos?

Figyelt kérdés

2017. febr. 21. 14:09
 1/9 anonim ***** válasza:

nem

2 órát utazom reggel és 2-t délután


23F

2017. febr. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2017. febr. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem kell sokat utaznom de állásinterjúkon mindig az volt a kérdés mivel mentem oda és milyen messze lakok. Mikor mondtam hogy busszal mert a városban élek ( helyi járattal) láttam rajtuk hogy megkönnyebbültek. Érdekes módon a legtöbb volt munkatársam kis településről utazott be.
2017. febr. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem, mert a cégeket jellemzően nem érdekli, hogy hogyan járok be, ha már egyszer jelentkeztem valahová, akkor valószínűleg meg tudom oldani.


Olyan volt már, hogy fejvadász hívott, és egy messzebb levő városba keresett munkát, és azt nem vállaltam. Ezt lehet a kérdésben említett hátránynak tekinteni.

2017. febr. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
rengetegszer, legutóbb a pingvin patikába jelentkeztem Szeged, én Hódmezővásárhely lakos, kereken megmondta a csaj, rendes volt, hogy ő engem akart, de a bejárást nem akarják fizetni.. de még sorolhatnám :D volt, még amikor frissen végeztem Szegedre én vettem a bérletet,csak hogy felvegyenek a céghez, de akkor felvettek legalább. de ilyen piti cégek nem is kellenek :D a mostani cégem a legjobb és helyben van :D
2017. febr. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szinte mindig az az első kérdés, hogy vidéki vagy-e. Aztán persze, majd értesítjük...
2017. febr. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hiába van jogsim, autóm, az se érdekli őket.
2017. febr. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
14%
Azért is hátrányba lehet kerülni, mert az vagy. Ismerősöm pl. még nem nagyon dolgozott saját városában, mindig messzebb megy dolgozni. Ez már csak így van, hiszen a falusiaknak nincs túl sok munkalehetősége. Így hát ők bejönnek a városba, aki pedig nem tud normális pénzért elhelyezkedni a városban, az kimegy vidékre. Ez már csak így van. Megoldódna a probléma, ha több lenne a munkahely, és az olyan helyekre, ahol nem nézik a végzettséget, elsőként az adott városban élő személyeket vennék fel. Így nem kéne senkinek kilómétereket utaznia ki vidékre a városból. Persze valószínű kevesebb vidékinek lenne munkahelye a városban, de nézzétek, ez nem a városi emberek hibája, ez szimplán abból ered, hogy kevés a munkahely!
2017. febr. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Olasz93 válasza:
En a sajat munkahelyembol indulok ki. Ugyintezo vagyok egy xy cegnel. Ha nem lennek itteni lakos, de ha meg csak nemreg koltoztem volna ide, valoszinuleg nehezebb lenne a munkam. Megtalalni a cegeket akikkel a kapcsolatot tartjuk es dolgozunk nekik. Sokszor meg en is csodalkozom, mivel talalok 1-1 utcat ahol meg soha azelott nem jartam. UH szerintem bizonyos munkahelyeken szukseges a hely ismerete.
2017. febr. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!