Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ki kell előbb nyújtsa a kezét...

Ki kell előbb nyújtsa a kezét bemutatkozáskor?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem gyakornoknak egy helyre. Telefonon beszéltem a főnökkel, de nem mutatkoztunk be egymásnak. Menni fogok majd személyesen találkozni vele. Ki kell előbb nyújtsa a kezét bemutatkozáskor? Én 20 éves lány vagyok, az akivel beszéltem pedig 35körüli férfi
2017. febr. 21. 16:31
 1/4 anonim ***** válasza:
59%

Először mindig az nyújt kezet aki: 1.magasabb rangú,2. idősebb 3. lány

Ebben a sorrendben

2017. febr. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a nő nyújtja először a kezét
2017. febr. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem annyira mindegy. Én odamegyek egy helyre, ahol dolgozni szeretnék jó esetben, vagy is ha odalépek a leendő főnökömhöz, alap hogy mosolyogva jó napot kívánok és nyújtva a kezemet bemutatkozok.

Hidd el nem azon fog gondolkodni, hogy "bakker én vagyok a magasabb rangú és ő nyújtotta előbb a kezét". Egyrészt itt még nincs rang, hiszen semmi közötök nincs egymáshoz, másrészt alap illedelmesség, hogy nem vársz a bemutatkozásra, hanem kezdeményezed, ha a másik fél nem sieti el annyira.

2017. febr. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
69%

A gyakorlatban pedig:


Adott két zavart ember, akiknek soha nem mondtak még semmi megnyugtatót arról, hogy ki nyújt előbb kezet ilyenkor. Így egymás szemébe nézve várnak a másikra, hogy kezet nyújtson, és komoly készenlétben, mert azt a látszatot kell fenntartaniuk, hogy teljesen egyszerre nyújtottak kezet. Az a biztos.


Kemény az élet, hajjajaj! :D

2017. febr. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!