Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy csapatban te vagy a...

Ha egy csapatban te vagy a legrégebbi munkatárs, akkor elkezdesz főnökszerűen viselkedni az újakkal?

Figyelt kérdés

Kicsi, pár fős csapatra gondolok. Eleinte egyedül végzed a munkát, de idővel vesznek fel embereket, akik ugyanazt csinálják mint te.

Te jobban tudod mi hogy megy, mert régebb óta csinálod. Az újak sokat kérdeznek tőled.

A főnökség nem kér meg rá, hogy segítsd őket, nem emelik a fizetésed és nem neveznek ki "csapatkapitánynak". Viszont ők mindig hozzád fordulnak segítségért, mert te vagy kéznél.


Ilyenkor mit érdemes lépni? Erre a helyzetre lehet úgy tekinteni, mint remek alkalom, hogy megvillantsam a képességeimet a vezetőség előtt vagy annyira nem érdemes strapálni magunkat?


2017. febr. 22. 22:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Itt az a nagyon nem mindegy, hogy milyen minőségű kérdést tesznek fel. Ha olyat, amit ő is meg tudna válaszolni, csak egy kicsit meg kellene erőltetnie magát és utánanézni, azokat a kérdéseket nyilván hárítanám. Viszont ha tényleg minőségi kérdést tesz fel, amiből látszik, hogy az illető megértette a problémát és jól körüljárta azt, akkor természetesen segítem őt, hiszen én sem úgy jöttem ide, hogy már mindent tudok. Viszont igyekeznék velük egy szinten maradni és nem föléjük kerülni, mert abból általában csak a konfliktus van.
2017. febr. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, meg is szokás különbözteti a junior kollégákat a nem azoktól, vagy senioroktol.
2017. febr. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen mert mindenki tőlem még segítséget szóval végülis majdnem olyan mintha a főnök lennék.


Szerintem jó lehetőség ez arra hogy bizonyíts a vezetőségnek de arra figyelj oda hogy ne éld bele magad túlságosan szóval az legyen a fejedbe hogy egy szinten vagytok,ne oktasd ki őket stb. ne hogy kiutáljanak.

2017. febr. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen. De ez legfőképp abban merül ki hogy segítek és mondom mit csináljanak. Próbálok nem parancsolgatni, inkább irányítani hogy míg betanulnak azzal hogy mikor mit kell csinálni ne kelljen rágódniuk.
2017. febr. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Segíteni én is segítettem annó. De mondjuk olyat nem csináltam, hogy különböző módszerekkel motiváltam volna őket, vagy pl. nem dicsértem, kritizáltam, értékeltem... szóval ami amúgy egy főnök dolga.

Úgy éreztem ez nem az én dolgom.


Volt amúgy egy kolléga, nagyon lassan tanulta meg a dolgokat és szinte mindent megkérdezett. Aztán megkaptuk a csapatos leszidást, hogy milyen rosszul teljesítünk...

2017. febr. 22. 23:01
 6/8 anonim ***** válasza:
attol függ milyen munkáról van szó...szellemi sormunka egy irodában vagy valami gyári csöves betanított munka?
2017. febr. 23. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6. az első, irodai
2017. febr. 23. 07:26
 8/8 anonim ***** válasza:
Én másodéves okj-s pincér tanulóként kellett irányitgassam az újoncokat. A főállású pincér vagy teremfőnök megmondta mit kell csinálni, és ha nekem is a környéken volt dolgom, én mutattam/mondtam el, hogy mi hogy van.
2017. febr. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!