Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van az, hogy aki gyorsan...

Miért van az, hogy aki gyorsan dolgozik, attól még gyorsabb munkát, még többet várnak el?

Figyelt kérdés

Ezt ti is tapasztaltátok?

Legjobb akkor, ha sosem nyújtja az ember a legjobb formáját?


2017. febr. 26. 19:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Én gyakornokként a legjobbat nyújtottam, tényleg a maximumot, és amikor egyre többet vártak el, akkor szépen egyre többet nyújtottam. Addig amíg felajánlották, hogy várnak vissza.

Amikor elkezdtem dolgozni, akkor megint maximumot, és szintén többet vártak el, egészen addig toltam, amíg 2 év alatt eljutottam a munkamániás szintre. :)

2 év után magasabb pozíció, és itt már picit visszavettem.

Eltelt 5 év, és azóta előrébb léptem 2 szintet.

Szóval van egy idő, ameddig hajtanod kell, amikor ki kell tűnnöd, de azután beállhatsz egy megfelelő szintre.

2017. febr. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, mindig azt a lovat ütik amelyik húz, a lazsáló munkaerővel csak a létszám van ki.
2017. febr. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1, igen, így mondjuk még érthető is amikor ott van előtted a cél és meg is jutalmaznak. Tehát te magad is valami értelmét látod az egésznek, mert nem csak a cégnek teszel jót, hanem ők is veled. A törekvéseid valahol viszonzásra lelnek. És együtt fejlődtök.


Én pl. olyan helyzetben voltam, hogy nulla viszonzás, elismerés, bármi, de még megszólalni is nehezükre esett. Mindig azt éreztették, hogy nincsenek megelégedve, pedig utólag megtudtam, hogy az egyik leggyorsabb voltam.


Tehát, amikor valaki ennyire elvárja tőlem a maximumok maximumát, az legalább egy kicsit erőltesse meg magát, ha még ennél is többet akar. Vannak rá módszerek, bár az lehet, hogy mindig könnyebb egy újabb idiótát találni.

2017. febr. 27. 06:47
 4/8 anonim ***** válasza:
én is gyorsan szoktam dolgozni, de rájöttem ,hogy ha túl gyors vagyok akkor emelik a darabszámot
2017. febr. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ezért újabban figyelem óránként, hogy hogy állok a darabszámmal, és ha látom ,hogy túl jól ,akkor kicsit visszaveszek a lendületből és lazábban, lassabban csinálom... viszont próbálom az aranyközéputat választani.... nem is lassan, de nem is gyorsan dolgozni...

tudod, ha látják, hogy gyors vagy, akkor látják a lehetőséget is abban ,hogy lehet emelni a darabszámon, az normán... nem tudom hol dolgozol... én gyárban, és ott megtanultam, hogy nem szabad megszakadni, nem vagyok robot, se rabszolga....

egy csomószor azt látom ,hogy az xy 2szer annyit csinál meg mint pl én, de másnap közli hogy az összes selejt lett, zárolták, amit csinált, mert ha egyet elcsesz, akkor lehet átnézni, javítani az összeset... ezért nem baj, ha nem csináltunk sokat, de tökéletes lett mind. mert ez még mindig jobb, mintha zárolják, és akkor végülis a munkája egyenlő a nullával... na mindegy. a lényeg, hogy ne legyél se túl gyors, se lassú..

2017. febr. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok: még annyi ,hogy a mi sorunkban elég sokat várnak, és gürizünk, mint az állat, a főnök egy maximalista... de tény, hogy minden héten megdicsérnek, mert a mi műszakunk a legjobb :D

szóval azért kapunk elismerést... de akkor is én azt mondom, egy kicsit túl lépheted a normát, de ne csinálj 2szer annyit...

nálunk azt mondják, nem a darabszám a legfontosabb , a minőség a lényeg

2017. febr. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Tudod, mindig azt a lovat ütik amelyik húz, a lazsáló munkaerővel csak a létszám van ki."


Az nem zavarja a munkáltatót, hogy csak néhányan dolgoznak tisztességesen? Így azokat is fizeti, akik alig csinálnak valamit, csak pl. a szájuk jár.

2017. febr. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7, nem zavarja, mert együtt tud velük érezni, mivel ő maga is ezt csinálja :)
2017. febr. 27. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!