Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan fogalmazzak önéletrajzb...

Hogyan fogalmazzak önéletrajzba, hogy arra mutassak, hogy fontosabb pozíciót töltöttem be?

Figyelt kérdés
Sziasztok ! van egy önéletrajzom amit most bővíteni szeretnék plusz egy munkával ugyanis most szűnt meg a munkaviszonyom. Recepcioskent dolgoztaam egy hotelban. de nem csak kifejezetten azt a munkát csináltam. mit irjak az önéletrajzomba? irjam simán azt hogy Recepcios feladatok elvégzése? az nem olyan snassz? valami szebb kifejezéssel nem lehetne irni?

2017. febr. 28. 09:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

akkor még mit csináltál?


24F

2017. febr. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
igazábol mindent. reggeliztetés, szobákra figyeltem ( ágyaztam takaritottam) pincérkedtem.. mindenre kiterjedő munkakör volt. munkaügyi központon keresztül foglalkoztattak mert támogatást kaptak rám, de lejárt és nem hosszabbítottak. Viszont szeretném beírni az önéletrajzomba hogy lássák, hogy mutassam hogy milyen poziciot töltöttem be. nopersze nem azt hogy ágyneműt huztam, meg reggeliztettem.
2017. febr. 28. 09:50
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

akkor hangsúlyozd ki, hogy "főként recepciós feladatok", tehát végeztél mást is mellette, de főleg recepciós voltál :)


24F

2017. febr. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Psycho ***** válasza:
100%
Esetleg "recepciós és egyéb operatív feladatok ellátása" ;)
2017. febr. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
igen köszönöm. Ilyesmikre gondoltam :)
2017. febr. 28. 10:30
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Húgom fiatalon recepciós volt egy kisebb 4 csillagos szállodában, és menedzserasszisztens volt a munkakörének megnevezése.Amikor a hotel menedzser nem volt bent, akkor az éppen műszakos menedzserasszisztensnek kellett a napi ügyekben intéznie, emellett az értékesítés és marketing is folyamatosan feladatuk volt. Ami meg jó volt nekik, hogy jutalékot kaptak azoktól az üzletektől, szolgáltatóktól is, amiket ajánlottak a vendégeknek.


A pincérkedést, takarítást ne hangsúlyozd, hanem inkább a recepciós feladataidhoz költsél hozzá egy kicsit.

2017. febr. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen. Az értékesites es a matketing is feladatunk volt. Csak nem nagykepűség ha igy ezt beleirom? Mert amugy meg nem szakmám. Csak elvárta a főnök hogy csináljuk Mert nagyon nem költött amugy erre.
2017. febr. 28. 12:25
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem nagyképűség, még akkor is simán írd bele, ha Te ebben kevésbé voltál aktív. Mire bemész állásinterjúra, találd ki hozzá a történetet.
2017. febr. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

rohadt egyszerűen

XYKFt- Recepciós

Feladatok

- ez

- az

- amaz

2017. márc. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Lehet, kicsit későn írok, de én profi önéletrajzszerkesztőktől tudom, hogy egyáltalán nem nagyképűség beírni azt, amit csináltál, még ha az alap pozícióelnevezésedbe nem fér bele. A munkáltató a tényleges gyakorlatra kíváncsi.


Nekem azt mondták, úgy írjam, hogy adjam meg a pozíció elnevezését, alatta pedig vázlatpontban azok a tevékenységek, amik jól hangzanak attól függően, hova jelentkezem.

Pl. a takarítás, reggeliztetést így nem írnám le, ha nem hotelbe jelentkezel, hanem irodai munkára. Ahelyett mehet, hogy operatív feladatok. Marketing, sales meg simán mehet bele, hogy marketing feladatok, sales feladatok.


Én pl. a helyen, ahol most dolgozom, tök jól jöttem ki ebből, mert ugyan adminisztrációs asszisztens volt az előző helyen a titulusom (amire sok helyen simán rámondják, hogy aktaiktatás, kávéfőzés, Excel-táblázatvezetés, és ennyi), a végén már HR meg rendezvényszervező dolgokat is csináltam, és a HR-re rá is kérdeztek.

2017. máj. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!