Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Közös megegyezéses felmondást...

Közös megegyezéses felmondást kényszerrel aláíratták a dolgozóval-ezt hogy kell érteni?

Figyelt kérdés

Én nem tudom hogyan kell ezt elképzelni! Ismerősöm azt mondja amióta új vezető lett a munkahelyén csak az alkalmat lesték hogy a régi emberektől hogyan szabadulhatnak. Ki nem akarták rúgni munkáltatóival mert akkor indok meg végkielégítés stb. Helyette közös megegyezéses felmondás. És ő azt mondja és ezt nem hiszem el ill nem tudom elképzelni hogy mi az hogy aláíratták vele (velük-mert többe emberről van szó) a közös megegyezést… mi az hogy aláíratták?

Állítólag ott állt a főnök (sőt főnökök) és nyomták a kezébe a tollat hogy aláírja. Ezt én nem hiszem/nem tudom elképzelni.

A közös megegyezés az egy papír amit az orrom alá tolnak és vagy aláírom vagy nem. Ha azt mondom nem írom, akkor a főnökség a feje tetejére is állhat akkor se fogom. Tőlem aztán szitkozódhatnak utasíthatnak-ha nem írom akkor nem írom.

Annál is inkább nem értem mert egy munkahelyen a főnökségnek egy igazi nyomásgyakorló eszköze van az állás maga, Meg kell csinálni amit mond mert ha nem kirúg. Ez működik egészen eddig a szituig mert itt már amúgy is kirúgásról van szó.

Nem értem mi van a főnökség kezében mint kényszerítő eszköz ha már kirúgnak valakit. Mit mond hogy tedd meg ezt meg azt mert ha nem akkor mégis mi lesz?

Ezt nem értem én!

Hát mi történik ha nem írom alá a közös megegyezést? Akkor más eszköze nem lévén el kell küldjön rendes felmondással és persze 30 nap meg végkielégítés és tsai.

Nem tud zsarolni mert úgyis kirúg nincs mitől féljek már.

Ha meg nagyon kekeckedik elmegyek tp-re az is beleszámít a felmondási időbe és varrjon rá gombot.

Mit hagytam ki?


2017. febr. 28. 10:50
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Nem mindenki bírja a nyomást.
2017. febr. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Na de ez az hogy nem is kell igazából bírni kiíratom magam idegi kimerültséggel betegnek ott töltöm a felmondást és csókolom.
2017. febr. 28. 11:04
 3/25 anonim ***** válasza:
Arról beszélek, hogy behívnak egy esetleg érettségivel sem rendelkező embert egy irodába. Ott van a nagyhatalmú főnök, esetleg egy másik nagyhatalmú főnök, elmondják, hogy mennyire rosszul fog járni, az illető, ha fegyelmivel bocsátják el, ami meg is fog történni, mert senki sem hibátlan. Erről a nyomásról beszélek.
2017. febr. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Eben az esetben jajveszékelve rosszul leszek és azonnal haza kell mennem mert olyan rosszul vagyok és többet be se megyek.

Egyébként a fegyelmivel történő elküldés se lehet ennél rosszabb mert a közös megegyezés két sarokpontja a felm időről való lemondás (cég spórol 1 havi fizut) és a végkielégítés (céf spórol 3 havi fizut).

Erről szó.

Erről mondott le az illető (illetők) aki aláírta.


De tudod mit? Abszolút életszerű válasz a főnöknek!

Azt mondom oké főnök úr aláírom. Van egy ügyvéd ismerősöm (csak blöff de bejön hidd el) őt most szépen idehívjuk ő átolvassa tanulmányozza és majd utána aláírom.

Mibe hogy nagy hirtelen nem is kéne aláírni! Mibe!

2017. febr. 28. 11:23
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

- Vagy aláírod a közös megegyezésest, és megkapod munkavégzés nélkül a felmondási időre járó béredet is, + minden további nélkül mehetsz munkanélkülire, ...

- vagy "átszervezés" címén küldenek el, és semmit sem kapsz

- vagy gondoskodunk róla, hogy rövid időn belül fegyelmivel fogunk kirúgni, és akkor semmit sem kapsz, se tőlünk, se a munkaügyi központtól.


Ez a gyakorlatban úgy működik, hogy 3 db. írásbeli figyelmeztetést rossz, hanyag, selejtes munka, vagy éppen 1-2 perc késés, stb. stb. és a 3 db. után már kaphatsz egy "elbocsátásos fegyelmit", mint sorozatosan hibázó.


Ezeket persze meg lehet támadni Munkaügyi Bíróságon, sőt még meg is nyerheted esetleg, de nem hiszem, hogy kedved lenne utána ugyanoda visszamenni dolgozni.


Tehát írd alá a közös megegyezésest, ha az orrod alá dugják. Jobban jársz.

2017. febr. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Nem érted, amiről beszélek. Te ezek szerint nagyon vagány vagy (a fotelból legalább is), más meg nem. Ennyi.
2017. febr. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Azt mondja, hogy ha nem írod alá a közös megegyezést, akkor azonnali hatályú felmondással küld el, és higgyed el, hogy talál rá megfelelő okot.


Az pedig sokkal rosszabb bizonyítvány az előző munkahelytől a munkavállalónak, ha azonnali hatályú felmondásban rosszakat írnak róla, mint ha kölcsönös megegyezéssel távozott. Aki békésen távozik kölcsönös megegyezéssel, arról utólag nem szoktak rossz referenciát adni, de aki addig feszítette a húrt, hogy azonnali felmondás legyen kötelesség megszegése miatt, arról előző munkáltató szóban sem mondhat jót.


Munka törvénykönyve szerint azonnali felmondásra ezek lehetnek okok:

"a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, vagy egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi."

2017. febr. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Én nem fotelhuszár vagyok akartak már engem is elküldeni közössel odanyomták a papírt nem írtam alá aztán miheztartás végett két hét betegállományba mentem majd megkérdeztem lesz-e rendes felmondás vagy tovább kóstolgatjuk egymást.

Lett rendes felmondás.

2017. febr. 28. 11:59
 9/25 A kérdező kommentje:

"Munka törvénykönyve szerint azonnali felmondásra ezek lehetnek okok: "


De bármi is az ok annak olyan hatugsának kell ám lennie ami a bíróságon is megállja adott esetben a helyét. Mert azt a cég is sejtheti hogy kamu indokkal elküld bíróságra viszem az ügyet.

Ill aki meg nem viszi az meg is érdemli.

2017. febr. 28. 12:00
 10/25 anonim ***** válasza:

Ezért írtam én, hogy gyorsan összehoznak 3. db. írásos figyelmeztetést egy dolgozó rovására, ha akarnak, és azok után már hiába is mégy a bíróságra.

Nehogy azt gondold, hogy te sohasem hibázol, hogy te mindig mindent 100 %-osan, tökéletesen végzel el. Olyan nincs, hogy valaki sohasem hibázik.

És attól kezdve már csak idő kérdése, de az ilyet max. 1-2 hónapon belül a főnökség lezongorázza.

2017. febr. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!