Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Közös megegyezéses felmondást...

Közös megegyezéses felmondást kényszerrel aláíratták a dolgozóval-ezt hogy kell érteni?

Figyelt kérdés

Én nem tudom hogyan kell ezt elképzelni! Ismerősöm azt mondja amióta új vezető lett a munkahelyén csak az alkalmat lesték hogy a régi emberektől hogyan szabadulhatnak. Ki nem akarták rúgni munkáltatóival mert akkor indok meg végkielégítés stb. Helyette közös megegyezéses felmondás. És ő azt mondja és ezt nem hiszem el ill nem tudom elképzelni hogy mi az hogy aláíratták vele (velük-mert többe emberről van szó) a közös megegyezést… mi az hogy aláíratták?

Állítólag ott állt a főnök (sőt főnökök) és nyomták a kezébe a tollat hogy aláírja. Ezt én nem hiszem/nem tudom elképzelni.

A közös megegyezés az egy papír amit az orrom alá tolnak és vagy aláírom vagy nem. Ha azt mondom nem írom, akkor a főnökség a feje tetejére is állhat akkor se fogom. Tőlem aztán szitkozódhatnak utasíthatnak-ha nem írom akkor nem írom.

Annál is inkább nem értem mert egy munkahelyen a főnökségnek egy igazi nyomásgyakorló eszköze van az állás maga, Meg kell csinálni amit mond mert ha nem kirúg. Ez működik egészen eddig a szituig mert itt már amúgy is kirúgásról van szó.

Nem értem mi van a főnökség kezében mint kényszerítő eszköz ha már kirúgnak valakit. Mit mond hogy tedd meg ezt meg azt mert ha nem akkor mégis mi lesz?

Ezt nem értem én!

Hát mi történik ha nem írom alá a közös megegyezést? Akkor más eszköze nem lévén el kell küldjön rendes felmondással és persze 30 nap meg végkielégítés és tsai.

Nem tud zsarolni mert úgyis kirúg nincs mitől féljek már.

Ha meg nagyon kekeckedik elmegyek tp-re az is beleszámít a felmondási időbe és varrjon rá gombot.

Mit hagytam ki?


2017. febr. 28. 10:50
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

"Aztán mire visszajöttem már szó se volt közösről.

mentem el simával. de érdekes nekem ment."



Hát van az az ember aki bármennyibe kerül, jobb ha mielőbb eltűnik a cégtől.

2017. márc. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Ja. És van olyan ember is akinek az eltüntetése végül 4x annyiba kerül mint egyébként került volna kizárólag a főnökség szemét sunyisága és kivagyisága miatt (ld ki nem fizetett és bíróságon bevasaltatott végkielégítés esete).

Olyan is van.


És egy iylen eset után a köv kérdésem: kinek kéne lenni a köv távozónak? nem épp a főnöknke akinek a dilettáns csalási pórbálkozása egy talicska pénzébe került a cégnek?

2017. márc. 2. 08:15
 23/25 anonim ***** válasza:

Ha nem írod alá a közös megegyezést, akkor kirúgnak olyan indokkal, hogy a cégnek már nem megy olyan jól, ezért el kell küldeniük pár embert. Ezt simán meg tudják tenni, főleg most, hogy kötelező szinten viszonylag nagy összeggel emelték a minimálbért. Simán hazudhatják, hogy hát elszámoltuk magunkat, az első két hónap alapján kiderült, hogy mégsem tudunk ennyi profitot kitermelni, úgyhogy meg kell válnunk x számú munkaerőtől. Ebbe még a munkaügyi bíróság sem tud belekötni...


Amúgy meg, ha nem írod alá, és el sem küldenek, akkor simán tudnak olyan munkaügyi körülményeket teremteni a számodra, ami után már te fogsz könyörögni nekik, hogy had mondhass fel azonnali hatállyal! Bőven elég, ha minden munkát a te nyakadba zúdítanak, aztán félóránként jön a főnök vagy valamelyik felettesed panaszkodni, hogy lassan dolgozol meg sokat hibázol meg amúgy is béna vagy és szánalmas és ezt egy majom is megtudná csinálni, de bezzeg neked nem megy. Egy-két hét után olyan stresszes leszel, hogy magadtól hagyod ott a céget, hidd el nekem!

2017. márc. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Nem hiszem el neked. Ill nem kalkulálod bele hogy nem csak beszari birkák vannak hanem más fajta emberek is.

Ha velem kekeckedik a főnök ott helybe elküldöm az anyjába. Az összes melós előtt. Csináltam már és mi lett? Eltakarodott.

2017. márc. 2. 19:02
 25/25 A kérdező kommentje:

"Ha nem írod alá a közös megegyezést, akkor kirúgnak olyan indokkal, hogy a cégnek már nem megy olyan jól, ezért el kell küldeniük pár embert."


És ezzel semmi gond nincs is ez lenne a cél. Sima felmondás 30 napos felmondási idővel (melyre persze jár a pénz) és végkielégítés. Ha vetted volna a gőzt és elolvastad volna az eredeti írást épp ezt írtam. El lehet küldeni. Szabályokat betartva és megadva ami jár. Ésx nem sunnyogva csalva.

A közös megegyezés semmi másról nem szól csak arról hoyg a cég lenyúlja a végkielégítést és az utolsó hónap pénzét. Ennyi és nem több.

2017. márc. 2. 19:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!