Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Közös megegyezéses felmondást...

Közös megegyezéses felmondást kényszerrel aláíratták a dolgozóval-ezt hogy kell érteni?

Figyelt kérdés

Én nem tudom hogyan kell ezt elképzelni! Ismerősöm azt mondja amióta új vezető lett a munkahelyén csak az alkalmat lesték hogy a régi emberektől hogyan szabadulhatnak. Ki nem akarták rúgni munkáltatóival mert akkor indok meg végkielégítés stb. Helyette közös megegyezéses felmondás. És ő azt mondja és ezt nem hiszem el ill nem tudom elképzelni hogy mi az hogy aláíratták vele (velük-mert többe emberről van szó) a közös megegyezést… mi az hogy aláíratták?

Állítólag ott állt a főnök (sőt főnökök) és nyomták a kezébe a tollat hogy aláírja. Ezt én nem hiszem/nem tudom elképzelni.

A közös megegyezés az egy papír amit az orrom alá tolnak és vagy aláírom vagy nem. Ha azt mondom nem írom, akkor a főnökség a feje tetejére is állhat akkor se fogom. Tőlem aztán szitkozódhatnak utasíthatnak-ha nem írom akkor nem írom.

Annál is inkább nem értem mert egy munkahelyen a főnökségnek egy igazi nyomásgyakorló eszköze van az állás maga, Meg kell csinálni amit mond mert ha nem kirúg. Ez működik egészen eddig a szituig mert itt már amúgy is kirúgásról van szó.

Nem értem mi van a főnökség kezében mint kényszerítő eszköz ha már kirúgnak valakit. Mit mond hogy tedd meg ezt meg azt mert ha nem akkor mégis mi lesz?

Ezt nem értem én!

Hát mi történik ha nem írom alá a közös megegyezést? Akkor más eszköze nem lévén el kell küldjön rendes felmondással és persze 30 nap meg végkielégítés és tsai.

Nem tud zsarolni mert úgyis kirúg nincs mitől féljek már.

Ha meg nagyon kekeckedik elmegyek tp-re az is beleszámít a felmondási időbe és varrjon rá gombot.

Mit hagytam ki?


2017. febr. 28. 10:50
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

"y gyorsan összehoznak 3. db. írásos figyelmeztetést"


De akkor nagyon gyorsan mert egy ilyen szituban már másnap betegállományban vagyok...

2017. febr. 28. 16:41
 12/25 A kérdező kommentje:

" és azok után már hiába is mégy a bíróságra. "


Ez viszont hülyeség de nagyon. Ha a cég 3 írásos kamut produkál igen rövid idő alatt majd kirúg hát akkor aztán csak nekem segítenek a bíróságon... nem gyengén átlátszó lesz az egész, a bíró se hülye...

2017. febr. 28. 16:42
 13/25 anonim ***** válasza:

Az nem lesz kamu, mert azokat a tényfeltáró jegyzőkönyveket te is alá fogod írni. Mivel akkor vonnak felelősségre, amikor valami hibát elkövettél. És akkor gondoskodni fognak arról, hogy még rajtad kívül másik 2 kollégád is mint tanú aláírják, hogy igen, te ezt + azt a hibát akkor és ott elkövetted.

Azért írtam, ne légy te önmagadban annyira biztos, hogy sohasem, semmi hibát nem ejtesz... akkor te lennél isten, ugyanis az emberek bizony előbb-utóbb el szoktak követni ilyen-olyan botlásokat...


De én nem vitázok veled. Azt sem árt tudnod, hogy az orvosok sem tudnak a végtelenségig táppénzen tartani téged, mert őnekik is vannak főnökeik, akik ellenőrzik azt, hogy egy-egy beteget milyen eü. panasszal, milyen módon kezeltek, stb. stb. Nem fogják miattad a praxisukat kockáztatni.

Nagy a mellény, vegyél vissza belőle...

2017. febr. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

", mert azokat a tényfeltáró jegyzőkönyveket te is alá fogod írni."


Na most azért totál baromságot kérem ne beszéljünk már. Az hogy a vezetőség kerít két seggnyaló birkát akik állásukat féltve aláírják "tanúként" a kamu jegyzőkönyvet az oké. Lehet.

De HOGY ÉN ALÁ NEM ÍROM AZ TUTI!!

Mit tesznek fegyvert fognak majd a fejemhez? Ott a papír de én alá nem írom. Mit tesznek? ....

2017. febr. 28. 18:13
 15/25 anonim ***** válasza:

Fegyelminél nem számít ha nem írod alá. Csak az átvétel igazolasa az aláírás. Ilyen esetben raírjak, hogy nem volt hajlandó átvenni, oszt jónapot. Előfordul, nem probléma. 3 hónapon belül meg lehet oldani a bíróságon is védhető kirúgást.

"Mibe!"

2017. febr. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Hát de érdekes amikor én voltam ilyen szituban (mint írtam is) és tolták a közöst az orrom alá kapsából mondtam hogy nem. És aztán betegállomány csak jelzésképp hogy anyátok. Aztán mire visszajöttem már szó se volt közösről.

mentem el simával. de érdekes nekem ment.

2017. márc. 1. 08:36
 17/25 A kérdező kommentje:

Meg azt ugye tudjuk hogy ilyen esetbne ha bíróságra viszem az ügyet a céges "tanúk" is be lesznek ám idézve hogy mondják már el mi történt fegyelmi ügyében. És míg egy munkahelyen a főnök az úr és a remegő birkák a kedvére tesznek azt azért megnézem ahogy bíróságon büntetőjogi felelőssége tudatában hamisan tanúzik és vall a főnök kedvéért... az már más tészta lenne...

Itt bukik a sztori.

2017. márc. 1. 08:38
 18/25 anonim ***** válasza:

Legyél nyugodt, a munkaügyi perek mostanában eléggé a dolgozókat védik. A főnöködnek pedig nem érdeke 1-2 hónapig "dolgoztatni" azért, hogy elküldhessen a kitalált ürügyével, ha 3 havi bért kellene csak kifizetnie a sima felmondással.

Ha esetleg mégis valami huncutságon töri a fejét, nyugodt szívvel vidd bíróságra az ügyet, szinte biztos, hogy a te javadra döntenek majd... Időd meg úgyis lesz, ha már munkád nincs, miért ne járhatnál el a tárgyalásokra?

2017. márc. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Én sem írtam alá a közös megegyezést, hiába ordibált a főnök.

Azt sem tudta, mibe kössön bele, én viszont tudtam, hogy miként kell viselkednem, mit kell tennem azért, hogy ne legyen mibe belekapaszkodnia. Én bírtam tovább, aztán elkövetett egy nagyon nagy hibát azért, hogy minél előbb el tudjon távolítani. Na ez lett a veszte... Sokba került neki. Többe, mintha rendesen kifizetett volna végkielégítéssel együtt. :)

2017. márc. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

"Többe, mintha rendesen kifizetett volna végkielégítéssel együtt. :"


Olvastam itt a gyk-n oylan sztorit hogy nem fizettek valakinek végkielégítést pedig járt volna. Amikor a dolgozó perrel fenyegetett ki is röhöfték. Aztán tényleg per lett akkor már nem röhögött a cég végül el is taknyoltak rendesen végkielégítés + perköltség + külön kártérítés + végrehajtói díj = 4x annyiba került nekik mint ha simán fizettek volna.

komolyan néha nem értem aki céget vezet hogy tudja vezetni akkora aggyal ami átlagjózsi főnöknek van.

2017. márc. 1. 19:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!