Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyi a minimálbér? Ti...

Mennyi a minimálbér? Ti mennyit kaptok?

Figyelt kérdés
Egy 8 órás munkaidőről van szó egy ruhaboltban. Csak kiváncsi vagyok ti mennyit kaptok,hogy reális e amit kapok. Kicsit többre számítottam a netes nézelődésem alapján.

2017. márc. 10. 10:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A teljes munkaidőben foglalkoztatott munkavállaló részére megállapított alapbér kötelező legkisebb összege (minimálbér) a teljes munkaidő teljesítése esetén havibér alkalmazása esetén 127 500 forint.

.

Az (1) bekezdésben meghatározottaktól eltérően a legalább középfokú iskolai végzettséget, illetve középfokú szakképzettséget igénylő munkakörben foglalkoztatott munkavállaló garantált bérminimuma a teljes munkaidő teljesítése esetén havibér alkalmazása esetén 161 000 forint.

.

A nettókat a szükséges adatok megadásával ki tudod kalkulálni valamelyik netes kalkulátorral.

2017. márc. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

bruttó 733ft/óra


nettó= bruttónak kb a 2/3-a

2017. márc. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon kedvesek vagytok ment a zöld de ez lett volna a lényeg hogy ne keljen számolgatnom.
2017. márc. 10. 10:57
 4/10 anonim ***** válasza:
hány napot dolgoztál? 8órát naponta?
2017. márc. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen. Elvileg 85-öt kapok kézhez. A kérdésem hogy ez reális e.
2017. márc. 10. 11:38
 6/10 anonim ***** válasza:

ha fixbe(22napi bér) vagy akkor tökéletes, ha órabérbe akkor még jól is kapsz mert 800ftos órabéred van...


de a bérpapirodon minden adatnak rajt kell lennie

2017. márc. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én bruttó 145-öt kaptam.
2017. márc. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja és az valami 95 ezerre jött ki, azért nem tudom pontosan mert 2 és fél hónapot voltam ott és az utolsó hónapban vettem észre hogy ezek a k#csögök a 140 ezer nettóját utalgatják. Így utólag egyben pótolták, miután szóltam, de így nem tudom leosztani, csak kb-ra. Gondolom ez is egy trükk volt attól a mocsadék cégtől. Jajj de utáltam!
2017. márc. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
És ruhabolt szintúgy
2017. márc. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Abszolút reális a 85e , ha nem szakmunkás minimálbéren vagy alkalmazva. Ugyanis a minimálbér nettó összege 84e párszáz forint.

Ha nem műszakolsz, hanem fix béred van és nem kapsz adókedvezményt pl. gyerek után, akkor annyi az annyi.

2017. márc. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!