Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy gyarban fogok melozni...

Egy gyarban fogok melozni nagy gyarban ott mindenkinek koszonni kell majd vagy csak azoknak akikel kozvetlenul egyutt dolgozom?

Figyelt kérdés
pl ha jon szembe velem egy ismeretlen annak is koszonjek??? mert lehet hogy az egy fonok hat most ki tudja?

2017. márc. 10. 12:51
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Csak azoknak köszönj akiket személyesen is ismersz. Felesleges idegeneknek köszönni, ők sem fognak. A legtöbb embernek a nevét sem fogod tudni. A főnök meg nem fog csak úgy a munkások között mászkálni, ha mégis akkor tudni fogod, hogy ő a főnök, mert kísérete lesz.
2017. márc. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Ha köszönsz, akkor előbb-utóbb összeismerkedtek személyesen is és a köszönésed mindenképpen jó benyomást tesz majd rá. Egyébként is illik. Ha vidéken túrázol és a dűlőben szembe jön veled egy ottani lakos, az fog rádköszönni, mert ott ez a szokás, ez mutatja, hogy nincs ellenséges szándéka.
2017. márc. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
hát elég ha rábiccentesz..:)
2017. márc. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos, hogy oda-köszönnék egy jó napot, jó reggelt, heló... kortól függően. Lehet, hogy nem nagyfőnök, de a "kis főnökök" sokkal kényesebbek az ilyesmire, a nagyfőnök elkényeztetett fiacskája, akárkije pedig még inkább. Sohasem tudhatod...
2017. márc. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hat en is nagyon nagy gyarban dolgozom, de az ugye 2 reszbol all jo esetben, van a gyartocsarnok + az irodai reszleg.

Na marmost nem koszongetek mindenkinek a folyoson aki szembe jon velem (mert nem ismerek mindenkit, vagy mert epp a munka miatt rohanok valahova, vagy mert epp massal beszelek), csak azoknak akiket ismerek...de masok sem koszongetnek nekem...tehat nem en vagyok a gyoker aki nem koszon vissza, csak hogy tisztazzunk. Nalunk ez a kultura van.

Ha bemegyek egy idegen irodaba, vagy egy targyaloba, egy nagy nyitott irodareszbe vagy akar pl a raktarba, vagy le kell menni a gyartosorra mert ott van dolgom, akkor az ott tartozkodoknak nyilvan koszonok.

Ugyanigy az ebedloben is, ha egy nagyobb asztaltalhoz ulok le enni, ahol mar eleve ulnek nehanyan.

Szoval szerintem nem kell mindenkinek koszonni akivel uton utfelen talalkozol, de ha egy konkret tarsasaghoz, reszleghez mest, ill. egy helysegbe belepsz, akkor ott illik koszonni. Mint mikor bemesz egy uztletbe, vagy pl az orvosi rendelobe, vagy barakarmi, de az oda tarto uton max ismerosoknek koszonsz.

2017. márc. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
44%
Gondolom, nem fárad el a szád.
2017. márc. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
85%
Azért azt se felejtsük el, ha senkinek nem köszön a kezdetekkor, akkor gyakorlatilag senkivel sem fog tudni közelebbi (baráti) kapcsolatba kerülni. A köszönés az ismerkedés első foka, és ugye alapból mindig az új az, aki szeretne bekerülni egy korábban már összekovácsolódott csapatba... azért valahol, valahogy neki kell kezdeményeznie, hogy elfogadják, befogadják...
2017. márc. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is természetes. nálam más a szituáció, van egy másik cég is a miénk mellett, és ha jön hozzájuk egy szállító vagy egy ügyfél, én ugyanúgy köszönök annak is, holott semmi közöm nincs hozzá. attól, hogy más munkaterületen dolgoztok, még ugyanúgy a kollégád, munkatársad, tehát én köszönnék bárkinek, akivel a munkahelyem környékén összefutok.
2017. márc. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!