Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Üdv mindenkinek. Nem mentem...

Üdv mindenkinek. Nem mentem be dolgozni 5 napja mert szeretném ha nekem felmondanának. Nem hivnak nem keresnek. Ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés
Azért rugatom ki magam mert már elviselhetetlen a főnököm bele köt mindenben..kértem a másik osztályra való áthelyezésem és annyit mondtak nem lehet. Így lehetetlen dolgozni. Alá írtam egy tanulmányi szerződést ami október 19 lejárt mert az felelt meg az iskola idejével, de a munkáltató előre alá íratott válunk 18 hónapot hogy addig tart a suli és előbb vége lett 6 hónappal. Lehet valamit tenni ha pénzt akarnának velem vissza fizettetni? Nem szabályosan mentem suliba szabadnapomon és többször volt hogy éjszakábol.
2016. okt. 28. 10:37
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Magaddal cseszel (csesztél) ki, de fiatal vagy ezt nem értheted még.:)
2016. okt. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Isten veled sem volt kegyes amikor az eszet osztotta...

Kezdjük azzal, hogy amit idehánytál az sem teljesen érthető.

A szerződésről nem derül ki, hogy mit tartalmazott (kötelezettségek terén). Így mondani sem tudunk semmi pontosat.

Azzal, hogy nem mész be annyit érsz el, hogy elbocsátanak, azonban az elbocsátás indoka a Te hozzáállásodból fakad, ami lehetetlenné teszi a további foglalkoztatást. Ezzel az a probléma, hogy a szerződés amit aláírtál, erre általában direkt kitér. Szóval hiába mond fel neked, Te ugyanúgy kötelezettséggel tartozol. Esetedben, hogy térítsd majd meg az oktatás költségeit(jobb esetben, csak azt).


Magyarul: Jól megszívtad/szívod!

2016. okt. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Mit tartalmaz a szerződés?


Különben meg kibírhattad volna még, lenne referenciád, nem jártál volna úgy, ahogy én annak idején, mert az én tanulmányaimba nem invesztáltak a cégek, így sokszor szélmalomharcot vívok, hogy a kínkeservesen összekapart szakmai referenciát elfogadják, de nekem már elegem van, és alább is adom a munka szintjét, csak legyen és fizessenek annyit, hogy megéljek...

2016. okt. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan úgy akarsz kibújni a szerződés alól,hogy nem mész be?

Ez nem iskola,hogy max ha sok az igazolatlanod kirúgnak.

Itt köt téged a szerződés,szóval ha megszeged,akkor bírósági ügy lesz belőlle.Majd ne lepődj meg,ha kapsz egy levelet,hogy ennyit és ennyit kell fizetni(mert ebben az esetben neked kártérítést kell fizetned a cégnek)

Hány éves vagy?

2016. okt. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy pénzt fognak visszafizettetni, próbálkozhatsz kapálódzni, de annak bíróság lesz a vége. Ha nagy cég, nekik van jogászuk, akinek azért fizetnek, hogy bíróságra járjon. Te ezt a szabadidődben fogod csinálni.

Egy esélyed van, ha nagyon penge vagy, találsz új céget, akinek annyira fontos lennél, hogy kifizeti helyetted a mostani cégedet. Vagy olyan magas fizetést kapsz, hogy abból ki tudod fizetni magad.

2016. okt. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg a szerződésed. Ha próbaidőn voltál, akkor elég neked annyit mondatni hogy "felmondok", de jobb leírni minimum egy sajtcetlire, és átvetetni főnökkel (fénymásolatára írja rá hogy "átvettem: név, aláírás, dátum).


Egyéb esetben "azonnali felmondással" felmondhat ezért a munkáltató, amit csak akkor tehet meg ha a dolgozó "munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi".


Ha nagyon ki akar tolni veled, indíthat ellened polgári pert, és kártérítést követelhet.


Pl. azt állítja, hogy: azért termelt kevesebbet, mert bejelentetlenül hiányoztál. Indok: a gépsort lassabb sebességre kellett kapcsolni a hiányzásod miatt, emiatt a nap folyamán csak 90%-nyi árút tudtak legyártani, ebből x millió Ft kára lett.

2016. okt. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
26 éves vagyok. 3 éve vagyok a munkahelyemen. Bocsi hogy kicsit hülyén írtam le az egészet. Beszéltem az igazgatóval nem e lehetne felmondani suli pénzt kifizettem 130 e ft az összeg..ezzel nincs is gond, csakhogy nem áll el a 2 hónap felmondási időtől.Én 2 hónapot ott nem bírtam volna ki már igyis fél éve szenvedek benn nem tudok úgy dolgozni hogy folyton az idegeskedes megy.Mehetnék ausztriaba melozni csak ugye amíg van bejelentett munka viszonyom addig nem vesznek fel.És várom már a csodát hogy papír jöjjön vagy valami.Sulis részre azért tertem ki hátha van valami kis kapu..mivel sok minden nem volt szabályos.
2016. okt. 28. 11:41
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez kb. annyi, mintha homokba dugnád a fejed.

Nem kell magad kirúgatni, ha nem akarsz ott dolgozni, hanem egyszerűen felmondasz. Nem csak a munkáltató mondhat fel.

Tanulmányi szerződést át kéne olvasni, hogy mi van benne pontosan.

HR-rel beszélni, hogy most mi a helyzet, hogy az iskolának hamarabb vége lett.

2016. okt. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Fel akartam mondani de 2 hónapot nem akarok ott lenni és abból nem engednek.
2016. okt. 28. 11:51
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Felnőttek vagyunk. Nem kisgyerekek. Ennyit ki lehet bírni.

Gondolom, van szabadságod is, azzal is csökkenthető.

2016. okt. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!