Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Melyik a normális értelmezés...

Melyik a normális értelmezés ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Van egy munkaszerződésem, ami szerint 7-16-ig tart a munkaidőm és amiben van egy alapbérem. Szó sincs munkaidőn kívüli rendelkezésre állásról, vagy egyéb hasonló dologról.

Ezen felül jutalékos rendszerben dolgozom, ami azt jelenti, hogy az alapbérem 20%-át megkapom, ha bizonyos kritériumoknak eleget teszek. Nincs is ezzel gond, egy ponton akadok fenn állandóan.

Mivel 24 ember közvetlen vezetője vagyok, akik készenlétes rendszerben ugranak bármi gond esetén, ezért a jutalékom egyik alapfeltétele az, hogy az ő munkájukat segítsem különös tekintettel a készenléti tevékenységre. Vagyis lefordítva, ha hívnak felveszem a telefont, ha baj van, én is a helyszínre megyek, stb.

Ezzel az ég világon semmi gondom nincs, egymásért dolgozunk, ha kérdés van inkább hívjanak és az én vállamat terhelje a felelősség. Szívemen a kezem BÁRMIKOR hívnak a készenlétes beosztottjaim felveszem munkaidőn kívül is a telefont (igen, akár éjszaka, akár hétvégén) és ha kell a helyszínre is megyek velük, DE itt jön a DE...

A főnököm bődületes marhaságokkal hívogat állandóan, hétvégén is, esténként is. Heti 2-3 alkalommal tuti. Csak mert neki éppen akkor van ideje az adott munkára és csak mert eszébe jutott és azonnal kell. Hív a céges telefonomon kétszer, ha nem veszem fel, akkor a sajátomon is. Én vagyok a hülye, mert mindig azt hiszem, ha ennyiszer hív, hogy nagy baj lehet... Aztán persze kiderül, hogy nem. Mindegy is.

A legutóbb másodszorra vágta a fejemhez, hogyha nem veszem fel a telefont, akkor ő, mint a közvetlen vezetőm nem tudja aláírni a jutalék igazolásomat hó végén, vagyis nem kapom meg a 20%-om (ami azért nekem 45 ezer forintot jelent).

Én csak meresztgetem a szemeimet és nyílik a bicska a zsebemben, mert SZERINTEM ez a pont nem azt fedi le, hogy már bocsánat, de minden f***ságért felvegyem a telefont és ha kell leüljek dolgozni hétvégén, éjszaka, szabi alatt, bármikor.

Nem értünk benne egyet, már megpróbáltam beszélni vele erről, de ő teljesen máshogy értelmezi a dolgot. Ha az ő szemszögét nézem, akkor 0-24-ben dolgoznom kéne, ha ő azt mondja.


Nem akarom megkerülni, meg kijátszani, mert sokat köszönhetek neki, de erőteljesen gondolkodom, hogy mostmár az ő feletteséhez fordulok, hogy valami történjen, mert én ezt nem bírom.


A kérdésem tehát kétrétű:

1. Szerintetek ha ez a pont azt mondja, hogy a készenléti tevékenységben kell rendelkezésre állnom, akkor jogos, ha a főnökömnek nem vagyok hajlandó h*lyeségekért felvenni a telefont?

2. Ti szóvá tennétek ezt a főnökötök felettesének, ha a főnökötökkel nem juttok egyről a kettőre, vagy ez sunyi húzás lenne és inkább tűrjek?



2017. márc. 12. 19:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Közöld vele, hogy ezentúl minden munkaidőn túli telefonbeszélgetést felveszel és kéred a beleegyezését. Ha megadja akkor felveszed a beszélgetést. Ha tényleg olyan baromságokat mond akkor mehetsz a feletteséhez.

Lényeg, hogy legyen egy felvételed arról, hogy beleegyezik a hangfelvételbe. Mondhatod azt, hogy azért kell a hangfelvétel mert a sok infót nem tudod megjegyezni és nincs nálad papír.

2017. márc. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én ezt a kérdést inkább ezt a helyedben HR-es fronton kérdezném meg, jobangel, munkahelyi terror stb blogoknak is tudnál írni. Ott van pár oda tévedt munkajogász is, az első esetén meg segítőkész az írója is, én is követem, mert hasznos cikkeket olvasok.

Esetleg jogi fórum jut eszembe még, hogy ilyen esetben a készenléti dolognak mik a pontos határai.


Ha máshogy nem megy, és szóltál neki, valamint valóban a szerződésben foglaltak szerint ugorni kell (végül is a készenlétiben benne lehet, de én nem értek hozzá), akkor lehet leülnék vele és az ő felettesével is, mert azért a heti 2-3 alkalom az valóban soknak tűnik nekem így elsőre..

2017. márc. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!