Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha valakit 3 hét alatt nem...

Ha valakit 3 hét alatt nem hívtak egy állásinterjúra sem, akkor lehet, hogy nem a megfelelő állásokra jelentkezik?

Figyelt kérdés
A páromról van szó, ennyi ideje keres állást. Nem tudom, mennyire intenzíven keres, mert nem vagyok folyton mellette, de valamiért úgy érzem, a 3 hét alatt annyi önéletrajzott küldött el, mint más 3 nap alatt. Van munkahelye, de már csak néhány hétig, szóval az nem opció, hogy ha nem talál jobbat, akkor marad a mostani. Érettségije van és 2 idegen nyelven beszél folyékonyan, szerintem bármelyik multihoz mehetne ügyfélszolgálat/service desk/hasonló pozikba, vagy tévedek? Legalábbis nehezen tudom elképzelni, hogy még csak be sem hívnák sehova, ha olyan helyekre jelentkezik, ahova "csak" nyelvtudás kell. Inkább attól tartok, hogy olyan pozikba jelentkezik, ahová olyan végzettséget és tapasztalatot kérnek, ami neki nincs. Vagy én látom rosszul? (Budapesten élünk)
2017. márc. 18. 15:48
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Egy tanács a jövőre nézve: nézzétek meg a követelményeket. Ha olyan pozicióra jelentkezik ahova diplomásokat keresnek mindegy hogy hány nyelvet beszél hisz nem felel meg a követelményeknek. Egyébként elhúzódhat ez sokáig de ha tényleg sok helyre adta be akkor azért egy pártól már illett volna választ kapnia.
2017. márc. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sztem önmagában a diploma hiánya nem feltétlenül kizáró ok, hacsak nem vezető pozíció. Azt hiszem, a mostani munkahelyén is elvárás volt a diploma, de mivel volt hadonló területen szerzett tapasztalata, így megfelelt az is. De ha diplomát ÉS tapasztalatot kérnek, akkor szerintem is feleslegesen jelentkezget (ő ezzel sajnos nem ért egyet, és így szerintem még 2 hónap múlva is ugyanitt fogunk tartani...)
2017. márc. 18. 16:06
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
3 hét az semmi
2017. márc. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát a legtöbb SSC poziba kell felsőfokú végzettség, de ez a nyelvpártól is függ, amit beszél. Mert hát Dunát lehet rekeszteni azokkal, akik beszélnek angol-németül, ha ebből van egy középfokúja az nem olyan nagy kunszt, ott bőven lehet válogatni, és lehet olyan embert hívnak majd be, akik diplomások.


Lehet amúgy a pályázati anyaggal, a CVjével van a gond, hogy annyira nem hívják be.

2017. márc. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

3 hét? az még semmi. majd ha 1,5 éve keres...

Aztán jön a behívják, de sajnos mégsem őt választják sztori...Sajnos ez van. Ha nincs különleges végzettsége, vagy hiányszakmája,vagy protekciója, akkor marad a minimálbér meg a semmi.

2017. márc. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%
Amúgy tippelgetés helyett mi lenne ha tőle kérdeznéd meg hova jelentkezik, hány helyre, esetleg segítenél neki átbeszélni, véleményezni az önéletrajzát, jelentkezési levelét, stb.
2017. márc. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én volt, hogy 6 hónapig kerestem.
2017. márc. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg ez történik. Én is multinál vagyok, még nincs meg a diplomám, de tapasztalom, hogy ha egy állásra, amit érettségivel lehet végezni, jelentkezik egy érettségizett, meg egy diplomás, akinek teljesen más területen van végzettsége, a diplomást veszik fel. Fene tudja, miért, amikor az adott munkakörhöz nem kell a diplomája...

Csak egy tipp: küldje el random cégeknek is, akik most épp nem hirdetnek. Hátha épp jövő héten üresedik meg egy olyan poszt, amire megfelel a párod :) (hülyeségnek hangzik, de anyukám anno így kapott állást. És nem volt protekciója, csak szerencséje.)

De az is lehet, hogy az önéletrajzzal vannak gondok.

2017. márc. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem pont, hogy a diplomást nem fogják felvenni. Ő rendelkezik egy bizonyos egzisztenciával, hacsak valami nagyon durva büfés szakot nem végzett. Én is volt mikor nem volt a végzettségemhez megfelelő állás és beadtam gyárakba, és sorban jött az elutasítás, hogy túlképzett vagyok, vagy látják hogy nem erre a pályára készültem stb. Egy diplomás hamarabb besokall már csak a hiúságból is, a nem diplomás meg kicsit csúnyán fogalmazva tudja, hogy ő erre kicsit rá van ítélve, és nem biztos hogy kap jobb munkát.
2017. márc. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos nem nagyon szereti, ha beleszólok, nem akarja, hogy megnézzem a CV-jét, szerinte, mivel nekem diplomám van, én rosszul látom, ezért csak hagyjam, hadd intézze egyedül, eddig is mindig volt munkája, ezután is lesz - ezért csak tippelgetek és nem kérdezek.
2017. márc. 18. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!