Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan tudnám megoldani a...

Hogyan tudnám megoldani a munkatársam folyamatos ellenségeskedését?

Figyelt kérdés

2 hete kezdtem az új munkahelyemen. Örülök az új helynek és a munkának is.3 év kemény (korababa) szülési szabadság után már szinte jól esik a kiruccanás. A hölgy aki helyére felvettek a felmondási idejét tölti jelenleg.

Már az első nap összetűzésbe került a főnökkel miattam, mert még el se ment de már van ember a helyére.

A főnök mondta, hogy semmiképpen se venné vissza akár mennyire is szeretné.

Sokan jeleztek, hogy a hölgy goromba.

Én csinálom a munkámat, ha muszáj se szólok hozzá mert szép szavak nem esnek ki a száján.

Hetente egyszer a főnök kiválaszt egy dolgozót aki szerinte a hét legjobb dolgozója. Múlthéten meglepetésemre engem választott. Nagyon meglepett!

Akkor a hölgy teljesen kifordult magából, fel volt háborodva, mert 3 éve alatt őt egyszer sem választotta.

Ez a 2 hét maga volt a pokol részemre.

A munkámat/papírmunkáimat eldugta vagy eltekintette. Még a tollat is..kukában találtam meg..

Próbáltam kedves lenni hozzá de egy idő után már beláttam, hogy teljesen felesleges. Az összes többi munkatársakkal jó kapcsolat alakult ki.

Nagyon jó fejek,kedvesek.

Egy fiatal lányról van szó akit eltanácsoltak modora és a nincs kedvem dolgozni kedve miatt. Akkor telt be nálam a pohár amikor megjegyzéseket tett a hátsó felemre. Mert igazán levegőnek néztem őt, nem foglalkoztam vele,inkább a munkára koncentráltam. Panaszt tettem a főnöknél mert már elég volt belőle. A főnök jelezte ezt az igazgató felé aki személyesen le is jött. Lecsökkentette a felmondási idejét. Már csak 1 napja van hátra.

A gondom az,hogy sokaknak azt állította be,hogy én elvettem az ő munkáját. Van egy másik lány aki ennek a hölgynek a rokona és ugyan úgy viselkedik velem. Én nem tudom,hogy hogyan kellene hozzá állnom vagy megoldanom ezt a problémát.

Én nem vettem el senki munkáját. Jelentkeztem az állásra majd már az interjún eldölt, hogy kellek nekik. Szó sem esett róla.

Nagyon rosszul esik ez nekem,hogy így viselkednek velem. A hölgy ugye elmegy de a rokona ugyan úgy próbálgat, ocsmányol és aláz mások előtt.

Nem állok olyan jól anyagilag, hogy otthagyjam a munkahelyet pedig már arra is gondoltam. Főnöknek ismerősek a dolgok, azt mondta,hogy nemsokára elmegy.

Na de a rokona ugyan úgy viselkedik velem.

Amúgy mindenki örül mint én is, hogy ennyire jó fej a főnökasszony. Semmi más probléma nincs.


Köszönöm, hogy időt szántatok az olvasásra. Ha esetleg valaki volt már hasonló cipőben kérem ossza meg velem.


Köszönöm szépen!



2017. márc. 24. 17:49
 1/1 anonim válasza:

Szia,

Szerintem a következőt teheted.

1. Beszélj az ottmaradt rokonnal, hogy téged nagyon zavar az, hogy veled így viselkedik és ezt nem tartod korrektnek és jogosnak sem (nyilván meséld el hogy kerültél oda), hiszen Te normális vagy vele.

2. Ha ezek után nem változik semmi, akkor ismét beszélj a főnököddel, aki szintén tudja, hogy ez eltanácsolt hölgy rokonáról van szó, ami azért egy kis hátrány eleve a rokonnak és ha kiderül, hogy ugyanazt műveli az még rosszabb.

Indulj ki abból, hogy a rokona nem akar majd az eltanácsolt hölgy sorsára jutni és ez a viselkedés pedig pont oda vezet, mert normális munkahelyen nincs ellenségeskedés (reméljük a Tiéd az, mert azért nem ritka az ellenségeskedős hely sem sajnos).

2017. márc. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!