Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mitől ilyen "jó" ez a közmunka?

Mitől ilyen "jó" ez a közmunka?

Figyelt kérdés

Több forrásból is hallottam, hogy akik benne vannak szivesen csinálják, és ha valamiért kirakják őket, ők nagyon visszamennének. (Én tuti szégyelném ha közmunkás lennék)

Gondolom a pénz nem lehet nekik motivácio, mert nem hiszem hogy túl vsnnak fizetve.


2017. márc. 25. 08:12
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
kevesett kell dolgozni, nalunk bemennek 8-9 re es delben mar mennek haza, penteken meg annal is hamarabb, szinte alig dolgoznak vmit es kapjak a havi 70 ezret, itt ennyit kapnak.
2017. márc. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Közmunkásként nem fognak hajtani olyan profittermelés érdekében amiből nem is te gazdagodsz hanem valamelyik egykori elvtárs vagy annak utóda. Például egy gyárban elvárnának egy teljesítményt, vagyis a futószalag nem fog igazodni a tempódhoz. Ha nem teljesítesz akkor az újgazdag "kidobóembere" megaláz, üvöltöz, vagy ha igaz amit a cikkek írnak akkor akár még fel is pofoz, stb. Közmunkásként meg nem egy kapzsiságtól habzó szájú gazdag érdekében dolgozol hanem közérdekből és súlyos teljesítmény elvárások sincsenek.
2017. márc. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A pénz bizony lehet motiváció, akinek nincs jövedelme! A legtöbb ember NEM segélyből szeretne élni. Megdolgozna a pénzért, a munka nem szégyen. Ha közmunka jut, akkor annak

örül.

Kíváncsi lennék, ha te lennél ilyen helyzetben (akár családostól), szégyellnéd-e, hogy dolgozhatsz.

2017. márc. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Fatal_3rror_ ***** válasza:
22%

08:34...Ennyi bullshitet összehordani...


Persze a normális munka mind a köcsög, mocskos, gonosz újgazdagoknak való rabszolgamunka, bezzeg a közmunka a "köz érdekeit szolgáló" becsületes és csodálatos dolog. Ha közmunkást látsz még a nap is jobban süt.... :D


Amúgy abban van igazság, hogy a munkádért cserébe tudást, teljesítményt várnak el. A közmunkához meg semmihez nem kell értened, nem kell megerőltetned magad sem testileg, sem lelkileg, arra meg elég pénzt ad hogy este be lehessen ülni egy olcsó krimóba.

2017. márc. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4-es nálunk azért megkövetelik a végzettséget a közmunkásoktól is, gazdasági osztályon dolgozom, az osztály létszámának harmada közmunkásnak van felvéve és a munka nem kevesebb és nem felelősség mentesebb, és utóbbi időben közmunkásnak veszik fel az embereket, akinek szerencséje van az idővel át tud kerülni a közalkalmazottak közé.
2017. márc. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A közmunka be van jelentve fizetik a tb-ét.

Adózás is oké, igen ebből is kell.

Ezt a kicsi bért biztosan megkapják.


Nem a legjobb foglalkozás, de amíg ilyen nehéz elhelyezkedni. Itt nincs turpisság, trükközés gondolom ezért is választják. Nem a közmunka a cél szerintem nehéz becsületes helyet találni.

2017. márc. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Első: hol élsz te, milyen kevés munkáról írogatsz? Nekünk fél 12-re kell dolgozni menni, este 8-ig, és keményen lehet takarítani mások hányadékét, ürülékét, stb... nehezet cipelni, naponta cipekedni, és még sorolhatnám! 50 ezer forintért, nem tudom milyen 70 ezrekről hadoválsz össze vissza, életedben nem voltál közfoglalkoztatott, csak az ír ilyen baromságokat, amiket te! Szabadságunkat sem kapjuk meg ami a törvényben van, csak 20 napot 1 évre, azt osszák vissza hónapokra. Úgyhogy szabd dolgozni nem keveset, és én még sehol nem hallottam, hogy regel 9-re mennek, délben meg már mennek haza, pénteken meg még előbb. Írd már meg hol van ez, átkérem magam én is oda esküszöm, amíg nem találok tisztességes munkát.
2017. ápr. 9. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!