Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Munkahely, kollégák

A kérdés

Néhány kolléga állandóan bemegy kamu túlórázni. Nálatok ez előfordul?

Értem én, hogy könnyebb így pénzhez jutni, mintha pl. 5 évre lekötne 500e Ft-ot, de ehhez már arc kell, hogy tükörbe nézzen.

Keress kérdéseket hasonló témákban: túlóra, kamu

2017. márc. 25. 09:06  Privát üzenet  

A válaszok
Mit értessz kamu túlóra alatt?

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont 2017. márc. 25. 09:13 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Azt, hogy nem teljesen indokolt, hogy munkaidőn felül végezzen valamit, vagy csak túlórába beül és beírja a jelenléti ívbe.

# 2/6Időpont 2017. márc. 25. 09:48 Privát üzenet

Ismeros :) Ezert indokhoz kotottuk a tulorat. Ha a beosztottaim kozul valaki tulorazik, ELORE szolnia kell napkozben, hogy ki fog csuszni az iddobol, szepen elmondja nekem, hogy miert, es en merlegelem hogy valaki besegitsen neki vagy pedig attolhatja masnapra a feladatot.

Egybol csokken a tulorazok szama meglatod ;)

A válasz 82%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont 2017. márc. 25. 12:25 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ez a legjobb a megoldás, amit Te írtál, mert azt sem tehetjük meg, hogy teljesen törlésre kerüljön, mert akkor a dolgozó nem marad, ha nincs honorálva az indokolt túlmunkája.

# 4/6Időpont 2017. márc. 25. 14:32 Privát üzenet

Nem ma kezdtem a szakmat ;)

3.

A válasz 74%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont 2017. márc. 25. 14:43 Privát üzenet

Nálunk egészen egyszerűen emiatt törölték el a túlórát. Én pedig igen, úgy vagyok vele, hogyha nekem nem fizetnek többet, amiért lelkiismeretesen bent maradok, akkor miért is maradnék bent?

16:00-kor kiesik a toll a kezemből, ahogy mindenki másnak is. Ennyi időbe ennyi fér bele.

A munkaköröm viszont megkívánja, hogy a telefont felvegyem az embereimnek, ha úgy van, ezért a vezető beosztásban lévő dolgozóknak létrehoztak egy 20 %-os prémium csomagot, amit béren felül kapnak meg egyfajta "túlóra elszámolásként", ha az adott hónapban a közvetlen vezető jogosnak tartja azt.

A kis emberek, hiba elhárítók pedig a túlórában játszmázni nem igen tudnak. A hibáról jel és/vagy bejelentés érkezik, aminek így nyoma van és kötelesek kimenni. Ha mondva csinált indokkal indulnak rögtön elő vannak véve és nem kerül elszámolásra a túlórájuk. Ezzel abszolút ösztönözve vannak arra, hogy csak is valós, indokolt helyzetben menjenek be túlórázni.

Szóval én azt mondanám ezzel nagyjából mindenki jól járt. Ha a beosztottjaim jó léte, illetve fizetése múlik rajta, avagy ott robotolnak és szükség van vezetőre, akkor mellettük vagyok és velük szívok. Erre kb. elég is az a 20 %.

Nincs az az isten, hogy én felsőbb igényre tovább maradjak csak mert munkaidőben (9 óra alatt) nem volt idő megbeszélni valmit.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont 2017. márc. 26. 14:31 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A barátnőm 47 éves . Szerinte változó korba lépett. Állandóan álmos fáradt. Az utóbbi időben elég sűrűn előfordul vele, hogy nem emlékszik pl. délután . Hogy reggel beszélgetett...
Az normális, hogy a párom állandóan szagolgat ott lent, nálatok ilyen előfordul?
Sárgás véraláfutások vannak állandóan a tenyeremen, de csak az egyiken, súlyzós edzéstől. Nem fáj, csak érdeklődöm, hogy ez normális-e, másnál is előfordul? Egyébként vastag...
A magas fehérjebeviteltől állandóan enyhe hányingerem van. Előfordul másnál is, és mit tesztek ellene?
Hetek óta állandóan megszakad a DIGI netem. Másnak is előfordul mostanában?
Én 1 hónapja, és 3 napja szedem a Dienille fogamzásgátló tablettát. Azóta állandóan hányingerem van, és rossz a gyomrom (hasmenés). Szerintetek másoknál is előfordul?

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések a Munkahely, kollégák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!