Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 2 hete dolgozom egy cégnél,...

2 hete dolgozom egy cégnél, ki akar rúgatni a "mentorom". Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Pénzügyi területről van szó. A vezető azért vett fel, hogy megossza a mentornak kinevezett illető munkáját, hogy ne egy ember kezében legyen minden. A mentor természetesen az első nap közölte, hogy ez egy emberes munka és csak akkor lehet gyorsan és hatékonyan dolgozni, ha egy ember csinál mindent. Az első héten ott ültem mellette, az első két nap magyarázott, de kérte hogy ne jegyzeteljek, majd lesz idő arra is. Mellette utalandó számla lefűzési feladatokat adott - elég furcsán rendszerezi a számlákat, elsőre nem is értettem - de azt mondta nem baj ha elsőre nem kerül minden a helyére, néha még ő is rossz helyre rakja őket. Ezt követően egyre bunkóbb volt, a vezető arra biztatott az első nap, hogy kérdezzek többször is, de hiába kérdeztem a "mentor" azt mondta, hogy már elmondta, próbáljam egyedül. Ezen kívül kaptam számlaiktatási feladatokat, de végig azt éreztem, hogy a hibát keresi. Kedden behívott a vezető megkérdezni, hogy érzem magam, elmondtam, hogy jól, de nem látom mi lesz a munkaköröm, merthogy ez a nő kijelentette, hogy ez az ő munkája. A vezető azt mondta ne aggódjak, tud róla, hogy nem akarja megosztani a feladatait, de ettől függetlenül őt ez nem érdekli. Szerdán a mentor e-mailben elküldött 3 excelt, meg odarakott egy csomó papírt, hogy 1 órám van megcsinálni. Mondtam neki, hogy nem tudom hogy kell,mert még sosem mutatta és nem csináltam még ilyet, erre azt mondta, "azt hittem egyetemre jártál", végül egy másik kolléga segített megoldani a feladatot. Csütörtökön reggel azzal jött, hogy odarakott egy asztalnyi számlát, hogy fűzzem le hónapok szerint, közben néha odajött és lenéző megjegyzéseket tett, például: remélem, hogy csak azért szeded ennyire szét őket, mert hónapokra bontod.

Tegnap ismét behívott a vezető, elmondtam neki a problémámat, hogy a mentornak kinevezett illető nem válaszol a kérdéseimre, nem magyarázza el az új dolgokat se. Ezt követően behívta a "mentort", aki már készült, kb. 10 számlával a kezében érkezett, azokat felcímkézve, hogy ezeket rossz helyre fűztem le és azért nem magyaráz már, mert nem látja értelmét, szerinte a legegyszerűbb dolgokat sem értem meg, és azért nem válaszol a kérdéseimre, mert olyan alapvető dolgokat kérdezek, amik teljesen egyértelműek. Azt, hogy szerdán az excel táblát miért csak elküldte és otthagyott azzal magyarázta, hogy állítólag már az első nap megmutatta, de nem jegyzeteltem. Ez azért gyanús, mert ezt 8-9 között kell elkészíteni, én pedig mindig 9 után ültem oda hozzá, mert azt mondta, hogy addig dolga van.

Természetesen a vezetők neki hittek és közölték, hogy jobb képességűnek gondoltak, mert még a diákok is képesek lefűzni a számlákat, magukat egy "magas fokú egyetemnek" nevezték, ahonnan a gyengék kipottyannak. A röhej az, hogy a munkához középfokú végzettséget vártak, mégis azzal hozakodtak, hogy ezeket a dolgokat már biztos tanultam az egyetemen. Végül arra jutottak, hogy most még nem rúgnak ki, ahogy a mentor kérte, hisz mindenkinek jár még egy esély, de ha nem változtatok, akkor hamar vége lesz.

Délután már odaengedett a mentor a banki utalásokhoz, persze az 80 felrögzített utalásban akadt is 2 db hiba, egyik helyen a 7085 helyett 7088 forint szerepelt, mivel az iktatottat összeget néztem és valaki elírta. Persze utána le akart cseszni, hogy félreiktattam, de az nem az én írásom volt. A másik egy bankszámlaszám hiba volt, korábban azt mondta, hogyha nagyobb cégeknél az a számlaszám is hivatalos, ami nálunk van a bankban, akkor nem kell átírni a számlán megadottra, ennek ellenére ő ezt hibának vélte és átírta. Délután láttam, hogy az asztalnyi számlát amit csütörtökön lefűztem, külön elővette mappánként és átnézte, ki is vett belőle kb. 10 darabot. Azt érzem, hogy lesi minden hibámat, hogy jelenthesse a főnök felé. Szerintetek várjam meg, míg kirúgat vagy mondjak fel magamtól még előtte? /A pénz jól jönne, de a gyomorgörccsel küzdök már tegnap óta. /


2017. márc. 25. 09:38
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mondj fel. Ha hagyod magad és nem mondasz fel akkor ez így fog menni mostantól. Nem éri meg...
2017. márc. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
100%
Szia! (Lehet ez nem mindenkinek fog tetszeni...új munkahelyet kell keresned) Munkaszerződésed alapján (?) van 3 hónap próbaidőd. Ha külön a munkakörödhöz nem közöltek felelősségvállalást...akkor ronts szándékosan a munkádon és ha (nyílván) számonkéri a főnök akkor azt mondd a Mentorod így magyarázta és te nem is igazán érted hogy miért kérik ezt számon tőled amikor a Mentorod szerint ezt így kell csinálni.
2017. márc. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
100%

Mondj fel te. Próba időn vagy? Akkor nagyon egyszerű lesz a dolgot.

Hétfőn bemész, elmondod, hogy felmondasz, mert élhetetlenek a körülmények, a kedves kolléganőd meg egy patkány. Nem ezt vártad egy ilyen cégtől.

Nincs az a pénz, ami megéri ezt a feszültséget. Ennek már így is, úgy is lőttek. A kollégád, a mentorod addig nem nyugszik, amíg ki nem csinál. A saját helyét félti.

2017. márc. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Most nem olvastam végig a kiírásodat, de "felismertelek" egy korábbi kérdés alapján. Veled érzek és továbbra sem értem, hogy a vezetőség miért hirdette meg a mentor melletti helyet. Értem én, hogy nyári szabadságolások, esetleges táppénz, szülés meg miegymás, de kib..szásból úgysem oszt meg veled semmit vagy meghülyít, átver. Nálunk is százszor előfordul olyan is, hogy megtaláltam valaki más hibáját (ami természetesen nem gond, mindenki hibázik és még én vagyok lecseszve, hogy "csak most vetted észre". Pfff. Bunkó ez a nő, hülye tanácsot adok neked, de talán mutogass neki irtó jó álláslehetőségeket, hátha váltani szeretne. :D
2017. márc. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
Így jártál, keress másik helyet.
2017. márc. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:

Kedves 3-as!


Csakhogy szegény lánynak tetszik ez a munkakör és a többi kollegina is kedves vele. Persze, egy idő után nekem is ezt kell javasolnom. Vagy tényleg menjen ő, jobb lehetőség, jobb fizu reményében. :D

2017. márc. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Freeline!


Egyáltalán nem jó, ha szándékosan ront a saját munkáján, az csak olaj a tűzre; ha nem ront még a főnökasszony meg is láthatja, hogy kinek van igaza. (Pl. végez egy előzetes kontrollt az új kolleginánál, és a régi hiába piszkít bele, bebukta). Arról nem beszélve, hogyha tényleg vált, akkor nem is lenne jó referencia.

2017. márc. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
*Freeedline :) Elnézést. ;)
2017. márc. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:
Rontani nem szeretnék a munkámon, sőt pénteken elhatároztam, hogy mindent tökéletesen fogok csinálni, de egyszerűen frusztrál, hogy a mentor azt nézi, mibe köthet bele. A többi kolléga valóban kedves velem, de elhatároztam, hogy rövid időn belül felmondok, jelentkeztem is már pár helyre csak azt nem tudom, hogy megvárjam-e amíg behívnak interjúkra vagy már hétfőn mondjak fel? Teljesen megalázónak érzem a helyzetet, hisz teljes mértékben neki hisznek, szívem szerint pénteken megmondtam volna nekik, hogy jó akkor itt sem vagyok.
2017. márc. 25. 10:09
 10/43 anonim ***** válasza:
Szia Kérdező! A probléma a döntés....
2017. márc. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!