Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 4x10=5x8 munkaóra ez miért...

4x10=5x8 munkaóra ez miért felfoghatatlan sok embernek? Sőt voltaképp mi közük hozzá?

Figyelt kérdés

Munkahely standard heti 5 nap, napi 8 óra (=40 /hét) munkaidővel. Dolgozó odamegy a főnökhöz és megbeszéli vele hogy kéne neki a szabad péntek ezentúl így nem 5*8, hanem 4*10 órában fog bejárni. Munkaideje és fizetése összességében nem változik mert így is úgy is 40 órában van.

Megegyeznek a főnökkel.

A munkatársak közül meg több nem érti. Hogy ez akkor hogy van és mi az hogy nem jön pénteken és ugye akkor kevesebbet kap és megy a duma az áskálódás a fúrás a háttérben.

Valaki azt mondja meg nekem

a) mi olyan magas ebben a matekban sok embernek hogy 5*8 = 4*10?

b) b) voltaképp mi a franc közük is van hozzá? Hát ha a dolgozó megállapodik a főnökkel az atyaúristennek sincs köze hozzá mi meg hogy. Az ő dolguk.


2017. márc. 27. 08:36
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

az 5x8 az tényleg annyi? mert legtöbb helyen van ráhúzás amit nem fizetnek, inkább csak elvárják...lehet ez a bajuk, hogy te máshogy vagy beosztva...


24F

2017. márc. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

hát hogy van olyan barom, aki ingyen hajlandó túlórázni ahhoz nekem meg mi közöm

az asztalra kell csapni és is megtettem két másik munkahelyen. az egyik helyen azonnal kirúgtak (találtam másik helyet) a másik helyen meg fizettek.

szóval aki ingyen melózik megérdemli. asztalra kell csapni. mi történhet? vagy fizetnek vagy kirúgnak. és akkor mi van.

2017. márc. 27. 08:52
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Ez nálunk is így van. Ha valakivel egy kicsit is engedékeny a főnök, akkor jön, hogy a dolgozó nyal neki és társai. Meg neki lehet nekik meg nem. Persze 10 órát egyik sem dolgozna le egy nap, mert az nekik már hosszú bezzeg a kolléga pénteken nem dolgozik ők meg igen. Ne ez az ami igazán b_ssza a csőrüket.
2017. márc. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem az a gond, hogy irodai munkakörnyezetben a többség nem tud 8 órát sem ledolgozni. Nem illik az emberi természethez, hogy 8 órát egyfolytában ugyanazt csináljuk. Ezért van a kávészünet, uzsiszünet, "fontos2 megbeszélés, csapatgyűlés stb. Na, ha te meg azt mondod, hogy napi 10 órában hatékonyan dolgozol, azt kb senki se hiszi el. Néha kicsit később érkezel, vagy hosszú ebédszünetet tartassz, máris ott vagy, hogy igazából kevesebbet dolgozol. Ez a baja a 6 órás dolgozóknak is, csak fordítva, hogy ők is ugyanannyit dolgoznak, mint a 8 órások, de közben nem lazázgatnak.

Persze, ha orvos vagy és ügyelsz, vagy pincér, akkor más a dolog fekvése, de valószínűleg akkor is más a munkavégzés minősége a 10. órában, mint a 6-ban.

2017. márc. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
65%
Mert nem fair, hogy valaki 4x megy be dolgozni egy héten más pedig 5x. Lehet, hogy órában ugyanannyi, de a szabadnap nem egyenlő. Nálunk pont ezért nem engedték meg, plusz 8 óra meló után már ritka, hogy valaki ugyanolyan hatékonyan dolgozzon.
2017. márc. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

" Na, ha te meg azt mondod, hogy napi 10 órában hatékonyan dolgozol, azt kb senki se hiszi el. "


Már bocs de épp a hozzád hasonló mindenlébenkanál prolijózsikról beszélek akik más dolgába ugatnak.

Elárulok valamit. Az hogy én milyen minőségű munkát végzek hogy töltöm ki (vagy nem töltöm ki) a munkaidőmet az egyetlen emberre tartozik a világon. A főnökre.

Ha ő úgy dönt jó a munkám akkor jó a munkám. Ha a munkám egy trágya lenne de neki megfelel akkor az jó munka. Ő dolga ő fizeti, nem te.

Nem a hozzád hasonló belepofázós józsi kompetenciája ezt eldönteni. Te szépen foglalkozz a te saját munkáddal munkaidőddel.

Nem hiszed el hogy jó munkát végzek 10 órában? NEM IS KELL hogy elhidd. Nem a te dolgod ezt megítélni közöd hozzá semmi.

Ha egy napra se mennék be és a főnök full fizetést adna nekem a semmire haveri alapon neked ahhoz se lenne közöd.

Ha nem tetszik menj máshova és ot olyan feltételeket harcolsz ki magadnak amit akarsz (ill amit tudsz).

Ha te is 4 napos munkahetet akarsz nosza rajta oda mész a főnökhöz és vagy elküld az anyádba vagy belemegy.

Hajrá.

2017. márc. 27. 10:34
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

De miért vagy ilyen agresszív meg ideges? Teljesen felesleges. Hűlj le egy picit és akkor mások is kedvesebbek lesznek veled, nem csak a beszólás jut.

Csak próbáltam megvilágítani, hogy szerintem mit gondolnak mások. Lehet, hogy csak az emberek egy része gondolja ezt, de a te kérdésedre pont ez a válasz. Legalább is arra a részére, hogy sok embernek miért felfoghatatlan ez. Hogy kinek mi köze hozzá, arra nem válaszoltam.


Egyébként én őszinte híve vagyok a kevesebb munkaórának, amíg a feladat el van látva (Nem hiszem, hogy ez nagyon proli jellemző lenne). De én inkább a 6 órás munkában hiszek, persze megfelelően nagy fizetésért. Pont ezeknek a munkahelyi időtöltéseknek az elkerülése lenne a cél, másfél órás ebédszünet, meg 3-kor már nem kezdünk új munkába csak üldögélünk, beszélgetünk. Szerintem ez nem hatékony. Én csak ilyet láttam irodában. Persze olyat is, aki bejár szombaton is dolgozni, de neki nagyon rosszul osztották ki a feladatokat és olyan megbeszélésekre is behívták, amihez semmi köze nem volt. Hát persze, hogy így nem haladt a saját munkájával.

Lehet, hogy te nagyon pörögsz és benne élsz a munkádban, akkor egészségedre, élj így, de a többség számára ez nem vállalható, ezért kételkednek benned is. Ha az ő munkájukat nem akadályozod, sőt segíted, akkor egy kis idő után majd hisznek neked, hogy te így vagy hatékony. Azt a kis időt töltsd türelmesen.

2017. márc. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

"Ha az ő munkájukat nem akadályozod, sőt segíted, "

egyik se ez nem olyan munkahely. itt reggel mindenki megkapja a napi feladatát és végzi. ha nem végzi el/rosszul végzi csakis rajta csattan az ostor máson nem.

ezért is nem értem mit foglalkoznka velem. ha a munkám szarul lesz elvégezve az őket semmibe se befolyásolja.

ez inkább a jó kis maygar dögöljön meg a szomszéd tehene is mentalitás. én 5 napba jövök gondolja a proli melós és ez szar nekem hát jöjjön más is 5 napba nehogy már másnak jó legyen. nekem szar legyen másnak is szar gondolja a proli de persze meg nem mozdítaná a valagát hogy más helyet nézzen hátha ott jobb. inkább itt van örök időkre és sír hogy a fizu meg a munka..

2017. márc. 27. 10:53
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Akkor majd megszoknak, addig is mosoly és kedvesség, mindjárt más lesz a visszajelzés neked is. Hajrá!
2017. márc. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
na akkor mit fognak szólni amikor a mostani mellékállásomban ahol csak 1 napot vagyok egyelőre majd több napot fogok menni és ide a "főállásba " meg még heti 4-et se. agyvérzést kapnak majd?
2017. márc. 27. 11:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!