Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 4x10=5x8 munkaóra ez miért...

4x10=5x8 munkaóra ez miért felfoghatatlan sok embernek? Sőt voltaképp mi közük hozzá?

Figyelt kérdés

Munkahely standard heti 5 nap, napi 8 óra (=40 /hét) munkaidővel. Dolgozó odamegy a főnökhöz és megbeszéli vele hogy kéne neki a szabad péntek ezentúl így nem 5*8, hanem 4*10 órában fog bejárni. Munkaideje és fizetése összességében nem változik mert így is úgy is 40 órában van.

Megegyeznek a főnökkel.

A munkatársak közül meg több nem érti. Hogy ez akkor hogy van és mi az hogy nem jön pénteken és ugye akkor kevesebbet kap és megy a duma az áskálódás a fúrás a háttérben.

Valaki azt mondja meg nekem

a) mi olyan magas ebben a matekban sok embernek hogy 5*8 = 4*10?

b) b) voltaképp mi a franc közük is van hozzá? Hát ha a dolgozó megállapodik a főnökkel az atyaúristennek sincs köze hozzá mi meg hogy. Az ő dolguk.


2017. márc. 27. 08:36
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

tisztázzuk én nem adok elő semmit. munkám során kb meg se szólalok, ez nem olyan hely ott a munkapad arcomon sisak és fülvédő.

nem dumcsizok. azok akik a hátam mögött pofáznak azokkal kb 1 mondatot nem beszélek.

2017. márc. 27. 13:41
 22/26 anonim ***** válasza:
Akkor kb. csak saját magaddal beszélgethetsz.
2017. márc. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Ja. meg a főnöktől hallom mit zúgolódik a hátam mögött a sok olcsójózsi.
2017. márc. 27. 14:06
 24/26 anonim ***** válasza:
ne etessük a szokásos munkaügyes trollt, kérem!
2017. márc. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Heh, valaki nagyon érzékeny itt.
2017. márc. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Ez annyira emberfüggő. Nekem jó a monotóniatűrésem, ha 12 órában vagyok, ugyanolyan tempóban és minőségben csinálom a dolgom este 7-kor, mint reggel kilenckor. (sőt, bagoly típus lévén még talán jobban is)

"A szabadnap az, ami nem egyenlő"

Nem tudom, nálunk a rugalmas munkavégzés azt jelenti, hogy a negyven órát akkor dolgozod le, amikor akarod. Ha én hétfő-kedd-szerdán 12-ezem, majd csütörtökön bemegyek négy órára, van egy 3,5 napos hétvégém, és minden munkám kész van időre, akkor ebbe senki nem köt bele.

Bár nálunk eleve az a megszokott, hogy van, aki nem bírja az egy helyben ülés, és óránként tart 10-20 perc szünetet. Benn van mondjuk kilenc órát, amiből több, mint egy óra szünetekkel telik, de kész van minden munkája. Ebbe se köt bele senki, mert normális a közeg, és elfogadják, hogy mindenki másképp tud hatékonyan dolgozni.

Ha meg azon lovagolnak, hogy a kérdezőnek egyel több a szabadnapja, szerintem előttük is ott a lehetőség, hogy csinálják, amit ő. (megjegyzem, én akkor csináltam ezt a hülye beosztást magamnak, mikor levelezőn tanultam, és kellett a csütörtök délután, hogy kipihenten menjek a pénteki óráimra. Szóval nem biztos, hogy a kérdező, lazsál otthon péntekenként, de még ha ezt is csinálja, szíve joga, hiszen teljesítette a feladatait)

2017. ápr. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!