Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állandó betegállomány bizonyos...

Állandó betegállomány bizonyos embereknél elnézve más meg kapja a fenyegetést 2 nap betegség után?

Figyelt kérdés

Hogy van ez egy munkahelyen? Bizonyos emberek állandóan betegek szinte nincs olyan hét hogy ne lennének otthon 1-2 napot, vagy egész hetet. És soha nem hallani hogy akár egy szót is szólnának nekik. Betegek és ennyi.

Mások meg (ők a zöme, a többség) kapják a fenyegetést telefonon ha 2 napot is otthon mernek maradni, hogy jöjjenek be vagy ki lesznek rúgva.

Hogy van ez?

Egyszerű csókos-nem csókos a képlet, ahogy az szokásos? Csak nem értem, miért kell ezt ennyire nyilvánvalóan a többiek orra alá dörgölni?


2017. febr. 7. 12:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
15%
Kívánok neked egy gyógyíthatatlan nyavalyát, amitől harminc évig szenvedsz, de csak negyven év után döglesz belke.
2017. febr. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mi nem tudhatjuk, hogy nálatok hogyan van.
2017. febr. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igazad van a kétoldali munkaundor az gyógyíthatatlan valóban.

Bár az is igaz egy normális munkahely nem is kísérletezik a gyógyítással hanem az ilyen "munkatársat" hamar lapáttra teszi.

2017. febr. 7. 13:01
 4/12 A kérdező kommentje:

"Kívánok neked egy gyógyíthatatlan nyavalyát,"


De akkor azt mondd már meg ha X embernek elnézi a cég a "gyógyíthatatlan" betegségét akkor Y embernek miért nem? Volt itt olyan aki cukros lett (valódi komoly szövődményes betegség) és diabéteszes kezelésre kellett volna járni. 1 hétig (egy!!!)tűrték neki hogy napi fél órát késett emiatt (papírja volt) aztán kirúgták.

Akkor ez hogy van?

2017. febr. 7. 13:04
 5/12 anonim ***** válasza:

Munka-értekezleten-megbeszélésen kollektíven ki kellene állni, hogy "mindenki mondaná" e véleményt, ha ez tényleg így van, de elképzelem hogy ez nem működne, mindenki a bajsza alatt morog, de ha "össze kellene fogni" akkor hirtelen mindenkinek tele lesz a nadrág...

Azért mondom hogy "össze kellene fogni" mert ha csak egy ember mondja, vele ki lehet tolni, ha mindenki mondja, akkor már ez nem működik...

Valamilyen közösségben jártam már úgy, hogy mindenki mondta: ez nem működik-az nem működik, stb, én is így gondoltam.

Megbeszéléskor én elmondtam a közösség által hangoztatott problémákat, mire meg lett kérdezve "EZT MÁS IS ÍGY TAPASZTALJA???" akkora kuss volt hogy az nem igaz illetve a "áá dehogyis"-típusú hümmögések és egyetlen ember volt aki rosszul járt, szerény személyem.

Ez jó lecke volt arra hogy soha többet ilyet egyedül ne tegyek...

2017. febr. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ha itt lenne összefogás akkor ezek a "nagybetegek" kapnának egy olyan sallert a sokadik betegség után hogy nem lenne kedvük többet hazudozni.
2017. febr. 7. 13:38
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szokásos napi kamu munkaügyes kérdésünket olvashatták. És most reklám!
2017. febr. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nálunk a főnök öcsikéje tehette ezt meg.

Volt, hogy kezdés előtt fél órával telefonált, ő nem tud bejönni. Heteket hiányzott, kiderült, hogy nyaralgatott.

Érdekes, amikor meg kollégám lett súlyos beteg, ez a farok verte magát a legjobban, hogy munkamorál, blabla.

2017. febr. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A kérdező nagy ember lehet a cégnél, hogy a vezetők csak az ő jelenlétében cseszhetik le a beoszottjaikat. Ez abból látszik, hogy pontosan tudja ki lett csesztek le, és kit nem.
2017. febr. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

" vezetők csak az ő jelenlétében cseszhetik le a beoszottjaikat."


Aham . Szóval te azt állítod hogy ha X ember (a munkatársak zöme) nagyritkán hiányzik egy-két napot akkor a főnök mindenki füle hallatára ordítja le a fejüket, de van pár ember (amely kör többet hiányzik mint az össes tüöbbi együtt) de őket csakis az iroda magányában halál csöndben cseszik le?

Aztán mégis miért? Mire fel ez a külön elbánás? Ugyanolyan melósok ők is elvileg.


De életszerű ez ugye?

2017. febr. 7. 16:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!