Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti váltanátok munkahelyet...

Ti váltanátok munkahelyet csakis a kollégák, közösség miatt?

Figyelt kérdés

Egy ideje új városba költöztem, már 1 éve, hogy ezen a munkahelyemen dolgozom. Viszont itt, ahol élek, még ma sem alakultak ki nagyon baráti kapcsolatok, jóformán sehova sem járok el, senkivel. Most 22 éves vagyok, és nagyon hiányzik, hogy velem egy korú társasággal kimozduljak. Viszont a munkahelyemen egyszerűen nincs hozzám hasonló korú, akár férfi, akár nő, mind +30, 40, 50 évesek, családosok, gyerekkel. Ráadásul semmi közös témánk nincs. Nagyon egyedül érzem magam, nem jól, ha dolgozni kell mennem. Jelenleg ez az egyetlen lehetőség számomra, a munkahely, ahol ismerkedni tudnék. De ilyen korúakkal egyértelmű hogy lehetetlen, nem is akarok.

Munkát biztos, hogy találnék, hiszen van sok tapasztalatom, gyakorlatom, szakirányú végzettségem. Viszont itt teljes munkaidőben dolgozom, és ezt márpedig így szeretném, hogy maradjon, de ez nem biztos, mivel inkább részmunkaidősöket keresnek. Szóval emiatt félek lépni.


2017. márc. 29. 17:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Férfi vagy vagy nő?
2017. márc. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
Keress egy hobbit és ott ismerkedj. Vagy menj sportolni. Én akkor váltanék a közösség miatt munkahelyet, ha valami gáz van velük, mérgező a környezet. Ez miatt nem, nem haverkodni, hanem dolgozni járok a mhelyemre.
2017. márc. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%

Miért lenne lehetetlen a barátság? Én is anno 23 évesen kezdtem dolgozni szakmámban, ott szó szerint én voltam az "új kislány", a legfiatalabb. Rendesen kisebbségi komplexusom is volt emiatt, főleg, hogy azért volt, aki anyáskodni próbált. :)

Mostanra a "legjobb barátnőim" - ha lehet ilyet mondani - onnan kerültek ki: 35 éves fiatalos anyuka, a 36 éves közvetlen főnököm, meg a 40+ gyerekes-családos szülők... És oké, nyilván nem a discóba partyzni (nem is vagyok mondjuk az a fajta), de beülni sörözni-borozni simán szoktunk velük is. Sőt, ismerek olyan csajt is, aki lepasszolja a három gyereket apunak, és bizony elmegy bulizni.

Attól, hogy valaki elmúlik 30 éves, netán családja van, még nem áll meg az élet.


Viszont, hogy kérdésedre is válaszoljak: ebben az esetben nem lépnék. Ha nagyon rossz lenne a közösség, állandó konfliktus, balhé, egymás fúrása, akkor természetesen lépnék "csak" a közösség miatt, de az esetedben szerintem nincs ilyen. Inkább keresnék más köröket a munkán kívül, hobbit, sportot, akármit, ahol van lehetőségem még új embereket megismerni, hogy ne a kollegáimból álljon a világ. :)

2017. márc. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Az oké, hogy egy munkahelyre dolgozni jár az ember, de nem mindegy milyen környezetben teszi. Ne legyetek már álszentek!
2017. márc. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Az, lehet, hogy dolgozni jár oda az ember, de azért az életem nagy részét ott töltöm. Heti 40-48 óra. Szinte ott élek, csak aludni járok haza. Aki például iskolába jár, van egy osztály, ahol nem jön ki a társaival, ennyi erővel meg lehetne mondani, hogy iskolába tanulni mész. De ez lehetetlen, hiszen a napjaid nagyrészét az osztálytársaiddal töltöd, 2 nap kivételével.
2017. márc. 29. 18:07
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Férfi vagy nő vagy? Mondd már meg!
2017. márc. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Mi a garancia, hogy a következő helyen nem te leszel a legfiatalabb?


Keress barátokat a munkahelyeden kívül. Vagy adj egy esélyt, hátha kiderül, hogy a 30-40 körüliek is jó fejek. :)

2017. márc. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én tuti nem váltanék, mert engem nem érdekelnek az emberek, van pár ember aki fontos nekem a többieket meg lexarom.
2017. márc. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%
Én ilyenkor mindig azt mondom,hogy a munkát és a magánéletet sose keverem össze.az ,hogy aktuálisan nincs senkivel elmenned,munkatársaid korban nem passzolnak hozzád az 1 dolog.....nem igaz,hogy a cégen belül senkivel sem tudsz eldumálni.....pl ha magamból indulok ki,korosztályommal dolgozom együtt,munkatársaim olyanok amilyenek vannak normáls kollegák,de pl a portásokkal is haveri viszonyban vagyok,meg más ágazatról a cégen belül...mindig van kihez szolnom pl dohányzóban,ebédlőben...stb....ha nem is teszel érte,akkor ne csodálkozz,hogy magad maradsz!
2017. márc. 30. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Maximalisan egyetertek az elozovel, azert mert valaki 8, 18 vagy akar 28 evvel idosebb nalad nem jelenti azt h nem lehet vele baratkozni. Sot mi tobb, ok mar tudjak mitol doglik a legy, halasnak kene lenned hogy eselyed van veluk haverkodni. Nyilvan nem akkora partiarcok mar ebben a korban de mi lenne ha tenyleg megprobalnad? Megmondom: meg fogsz lepodni, megpedig kellemesen! ;)
2017. márc. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!