Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen munkahelyet válasszak...

MrPifta kérdése:

Milyen munkahelyet válasszak inkább? Nagy világcéget vagy kicsit?

Figyelt kérdés

Villamosmérnökként végeztem. Először egy olyan helyen voltam 3 évig, ahol mindenki kerülte a munkát, ahogy tudta, jól éreztem magam, mégis váltottam (én hülye) aztán majd' egy évig voltam egy olyan helyen, ahol mindenki munkámániás bolond volt. Én mondtam fel, de a főnököm többször jelezte, nem megfelelő a hozzáállásom a munkához. Hát, nekem fontosabb dolgom is van, mint éjjel-nappal dolgozni. Mindkét cég kb 50 fős volt.

Jelenleg állást keresek. Az a baj, hogy a nagy cégeknél, ahol 200 mérnök között el tudnék bújni a gyengébb szakmai tudásommal, a felvételinél elém raknak egy tesztet, amin elhasalok, egy kis cégnél pedig ha 2 mérnökből az egyik gyengébb képességű, az rögtön feltűnik. Merre tovább?



#állás #munka #nekemcsakhelykell #nemvagyokmunkamániás
2017. márc. 29. 08:17
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Minél nagyobb a cég, annál többet tudsz tanulni, annál változatosabb lehet a munkád. Én is dolgoztam nagy és kis cégeknél is, most újra egy nagynál vagyok, és remek döntés volt! Sajnos valóban, el is lehet bújni a sok ember között, de ne ezt nézd.
2017. márc. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A kiszemelt cégeknél nézz utána, mivel foglalkoztak az elmúlt időszakban és a döntésnél egyik tényező lehet, mennyire érdekel. A nagyobb létszámú helyeken általában nem torzulhat el a szemlélet, mint egy kis helyen egy munkamániás főnök szerint, hogy gyakorlatilag 24 órát várnának el. És nagyobb önbizalommal vágj bele. Fog sikerülni!
2017. márc. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is vill.mérnök vagyok. Dolgoztam már 20 és 2000 fős cégnél is. Mindegyiknek megvan a maga sajátossága. Én azt mondom ha fiatal vagy mindenképp nagyobb céghez menj. Kis céghez csak idősebben (amikor már kevésbé viseled majd el a sok fiatalt) és ha olyan munkatársaid vannak akiket el tudsz viselni.
2017. márc. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én a helyedben nagy világcéget választanék, kezdetben bármennyi is a fizu, és bármilyen az állás is.


Úgyis azoké a jövő.

2017. márc. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tegnap voltam egy nagy cégnél interjún, elém raktak egy szakmai tesztet, alig tudtam belőle valamit, biztos bukás. Így nem fog menni :(
2017. márc. 31. 06:06
 6/8 anonim ***** válasza:
De fog. Amely kérdésekre nem tudtál felelni, most járj utána, tanuld meg. Utánanéztél mivel foglalkoznak a cégnél? Milyen munkáik vannak?
2017. márc. 31. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha gyengébb képességű vagy, akkor ne villamosmérnöknek menj, hanem takarítónak.
2017. ápr. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy villamosmérnök jól keres. Úgy látom, neked csak a pénz kellene, minimális munkával.
2017. ápr. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!