Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Eladóként mennyire elvárás,...

Eladóként mennyire elvárás, hogy egy nő mindig kifogástalan külsővel jelenjen meg dolgozni?

Figyelt kérdés
Bútorboltról van szó, a munkaruha meg van határozva. Szóval a kérdés a hajviseletről, sminkről szól. Én mindig sminkelem magam, és kivasalom a hajam mert anélkül oroszlánysörény. Reggelente minimum 1 órát készülődni szoktam. Tegyük fel felvesznek a boltba, minden nap ugyanúgy nézek ki. De mivan ha egyik reggel elalszom és nincs idő szépítkezni, vagy olyan rossz a közérzetem hogy nincs erőm tökéletes sminkbe vágni magam? Ezért kaphatok bármiféle figyelmeztetést, megrovást? Ha az álláshirdetésben ápolt megjelenés szerepel, akkor ezt mihhez képest kell érteni? Általánosságban, hogy ne zsíros lenőtt hajjal, és koszos körmökkel járjon dolgozni az illető, vagy pedig saját magához képest is hozza azt a szintet minden nap, ahogy meg szokott jelenni?
2017. ápr. 1. 16:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ebben a munkakörben a kérdésed második fele a mérvadó. Az ápoltság nem a sminkkel és a divatos kinézetre értendő.

2017. ápr. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Eladóként fontos hogy ápolt legyél mivel a vevő en jo benyomást kell keltened ehhez nem túl megnyerni egy rossz lehelet vagy zsíros haj. A smink meg a vasalt haj nem elvárás hiszen anélkül is lehetsz igényes. Ha pedig egyik nap nem vasalod ki a hajad rosszullét vagy elalvás előtt nem hiszem hogy gondot okozna hiszen emberek vagyunk mindenkinek lehet rossz napja,attól hogy nem egyenes a hajad meg tehetsz jo benyomást es elvégezhettek a munkát kifogás nélkül.
2017. ápr. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább úgy értik ne legyél igénytelen. Én, vevőként pont nem foglalkozok az eladó külsejével, hacsak nem kirívóan undorító vagy elképesztően szexi. A köztes átmenet minden sávja hidegen hagy, csak legyen kompetens ha kérdezek valamit az általuk árult dolgokról.
2017. ápr. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!