Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tényleg ennyire más külföldön...

Tényleg ennyire más külföldön az élet?

Figyelt kérdés

Nézegettem külföldi állásokat, főként gyárakba (alacsony végzettség miatt)

Találtam Nagy Britanniában egy autógyárban havi 1100 font fizetéssel (nettó) állást... Angolul nagyon jól tudok, más meg nem is kell. Szállás havi 240fontért biztosítanak tehát Forintba átszámolva nagyjából 300 ezer Ft-om maradna. Ez sem túl sok, főleg ottani viszonylatban, de tekintve hogy itthon még a felét sem keresném és sokkal rosszabb körülmények vannak, ezért komolyan elgondolkodom egy ilyenen. Mi a véleményetek?



2017. ápr. 2. 23:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Időpont ma 07:11

Hát pedig így zajlik az élet, ha egy kis szobában húzod meg magad. Egyébként Angliában bárhol is élj a fizetésed nagy részét a szállás, és az utazási költség viszi el.

Írtam, én szerencsés vagyok, mert a párommal lakást bérelünk ahol csak mi ketten élünk. De volt alkalmam sok ismerőshöz, baráthoz elmenni látogatóba akik csak szobát béreltek. Mind panaszkodott valamiért. Ki azért mert állandó kosz, szemét van, mert valamelyik szobatárs nem hajlandó beszállni a takarításba, vagy azért mert valaki mindig lopkodja a kaját, vagy azért mert valaki nem fogja fel, hogy a szobatárs éjszakás volt, így nappal aludni, de az illető zajong. Volt, hogy egy barátunk este átjött, hogy megkérjen minket 1 éjszakát aludhasson nálunk, mert másnap hajnalban menne melózni de nem tud aludni mert 4 szobatársa hangosan pókereznek, isznak, füveznek.

Én azt vettem észre, hogy egy normális fiatal aki rendesen dolgozik, még annak is fárasztó lenne ez az fajta élet.

Én ezért azt szoktam tanácsolni idegeneknek, hogy akinek jó az angol nyelvtudása az inkább egyénileg jöjjön ki, és intézzen szállást, munkát. Mert így a szállásnál megtudja válogatni, hogy hol lakjon. Munkát meg jó angol tudással fog kapni. Csak egy példa: Én egy vidéki városban élek (közel Oxfordhoz) és itt van bőven munkalehetőség kezdve a mekitől, autógyárig. Keresnek Lidl-be, aldiba, asdaba is embereket, raktárosokat. Még az én kis munkahelyem is keres embereket... Szóval van lehetőség szinte mindenhol

2017. ápr. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Pènz van elet nincs? Ugyan màr! Ez kizárólag rajtad múlik hogyan èlsz. Ha te csak alszol és dolgozol, akkor valóban nehèz lesz. Èn èlni jöttem ès elek is. Nyiss a vilàgra ès a vilàg is nyit felèd.
2017. ápr. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Attol fugg, kinek mi az elet. Nekem az nem szamit eletnek, hogy allok a szalag mellett 12 oraban aztan vagyok csalad es baratok nelkul.
2017. ápr. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nekem erről az a véleményem, hogy én azért megyek küldüldre hogy egyáltalán fizetést kapjak, nagyon szívás itthon.


Több helyen dolgoztam, mindenhol volt valami problem, de szerintem nem bennem van a hiba, volt olyan hely ahol a kedves kollégák a kevéske minimálbéres fizumra pályáztak, ez volt a hab a tortán.


Most olyan 6-7 hónapja pályázgatok, nem sok sikerrel, megyek máshova dolgozni szerintem, mondjuk Bécs, hogy egyáltalán fizetést kapjak.


Szóval nem is az a lényeg szerintem hogy mennyi az annyi, itt mennyi ott mennyi, hanem hogy egyáltalán kap e az ember. Most nekem egy minimálbéres állást nehéz leakasztani, de az is egy vicc.

2017. ápr. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

En azt gondolom, hogy mindenkepp erdemes kijonnod. Es amit irtak itt elozoleg mar en is csak erositeni tudom, hogy ne feltetlenul a penz miatt gyere es ne csak a munkarol szoljon az eleted. Fiatal vagy elni kell. Hiaba lesz egy autod otthon ha kozben csak a gyarat lattad idekinn.

Felnoni gyere, kiprobalni magad, jol keresni, megteremteni magadnak azt, hogy itt kinn szep helyen elj es ne masokkal, ne masok mondjak meg neked, hogy hol lakj. Itt nagyon konnyu vallalkozni ha vmiben jo vagy. Ha vezetsz legy sofor, ha tudsz szerelni ezt azt csinald magdnak, szorakozz es gyujtogess, ismerkedj mas kulturaval, mint ami otthon van. Ezeket ajanlanam. Mi magyarok sokkal ugyesebbek es talpraesettebbek vagyunk mint gondolnank. Ne csak kicsiben es gyarban gondolkzz, ha megy a nyelv, minden lehetseges.Udv es egy kalappal!

2017. ápr. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Baszhatod, minimálbérből kint sem fog élni csak dolgozni.
2017. ápr. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nekem jó barátom családjának volt itthon egy jól menő vállalkozása, amit később egy multi üzletlánc ha lehet mondani a nagyon-nagyon jó létről leszorított egy átlag magyar életre. Tanultak a szülei kis angolt, a boltot eladták itthon, és most kint takarít részmunkaidőben, meg vmi hasonlóan rossz munkát csinál. De külföld az jobb, mondták nekik is, hát én nem tudom lehet jobb valamivel de hogy egész életemben ilyen rangon aluli munkákat végezzek (már ha az ember önértékelése nem azon a szinten van) én azért biztos nem mennék ki.


Az egyik fenti hozzászóló nagyon jól összefoglalta, én is ismerek olyat aki végigszidta az itthoni életet, de majd a nagy külföld meghozza a jót aztán kint látta milyen multikulti van, meg milyen szar munkák vannak aztán tán 1 hónap múlva repült is haza.


Nekem a baráti körömből aki kint maradt tartósan az nagyon kis arány, és ők is olyan műmosollyal vannak kint, sokat dolgoznak mégha jobb munkát is, valamilyen szinten élnek az látszik, de ott kedvezőbb hitelfeltételek is vannak pl: autóra ha már kint élsz egy 2 éve.


A legtöbb ismerősömre inkább az mondta, hogy olyan mint a vendégmunkások, kimennek egy fél évre aztán itthon vannak egy fél évet és jóformán nem csinálnak semmit, vagy nem is tudnának itthon sem mert nem értenek semmihez, az itthoni fizikai munkák pedig csak a kihasználásról szólnak.


Neked kell eldönteni, hogy kimész-e egy próbát megér ha nincs jobb lehetőséged itthon, de nincs kint sem kolbászból a kerítés.


Én amúgy alapból jobb országokba mennék, nem Angliába, csak valamiért ez rögzült az emberekbe. Svájc, Dánia, Belgium na ott lehet pénzt is keresni és élni is.. Angliában 1 hónapból 3 hetet esik az eső, ez is egy dolog..


Sok sikert!

2017. ápr. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!