Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pénzt kértem egy munkáért....

Pénzt kértem egy munkáért. Hiba volt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy iskolában dolgozom, nyelvet tanítok. Egy kollégám feleségének fordítást kellett csinálnia a diplomamunkájához, és engem kért meg a férjén keresztül a feladatra. Elvállaltam, a nővel telefonon megbeszéltünk mindent.

A hölgy anyám kolléganője, napi munkakapcsolatban vannak. Anyám azt mondta, ne kérjek pénzt tőlük, úgyis adnak majd valami ajándékot érte.

Én viszont borzasztóan le voltam égve lakásfelújítás miatt, és egy elég semmi összeget kértem - mármint a fordítás jellegéhez és mennyiségéhez képest (5000Ft-ot).

Időre rendesen megcsináltam, a férje jött is a borítékkal másnap, amiben egy tízezres volt. Nagyon megköszöntem, külön a feleségnek is, az az igazság, hogy nagyon jól jött.


Anyám kicsit csalódottan fogadta. Tudom, felnőttként nem kellene anyám véleményére ennyire adnom, de most tényleg elrontottam valamit? Ez ront valamit a köztük vagy köztünk lévő viszonyon? Tényleg nem kellett volna kérnem semmit?


Tíz oldal üzleti szövegről volt szó egyébként.


Én már annyit gondolkodtam ezen, hogy nem is forog az agyam, ezért tettem fel a kérdést.


Köszi, ha megosztjátok a véleményeteket.


28/N



2017. ápr. 3. 19:27
 1/8 A kérdező kommentje:
*bocsánat, igazából 13 oldal volt, mert volt három egész oldalas táblázat is benne, amiben szintén fordítani kellett.
2017. ápr. 3. 19:29
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem. 10 oldalt azért mégse fordít az ember ingyen, főleg ha sok dolga is van mellette.
2017. ápr. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is jól tetted. ettől nem fog a jó viszony megromlani, hiába gondolja ezt anyud. :D na meg az ajándékokat nem ledolgozni szokták, hanem viszonozni, tehát ha ők adnak nektek ajándékot, akkor az általában úgy működik, hogy olyan alkalomkor ti is visztek. :D
2017. ápr. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
20%

ööö már elnézést.


"Tényleg nem kellett volna kérnem semmit? "


Most nem ezt kérdezted?


Válasz: Kértem volna 80-100.000-et.


Azt tsá.

2017. ápr. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Jól tetted, hogy pénzt kértél.

Igen kellemetlen sok ember számára ha egy kolléga rokonától ekkora szivességet kellene kérni. Úgy érezné minden munkanap minta tartozna. Ha a pénzt odaadta, akkor tiszta a lelkiismerete.

Emiatt fizetem ki én is a kollégáimnak a privát munkákat - igy marad jó a viszony.

2017. ápr. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én is ebben bízom, köszönöm! :)
2017. ápr. 3. 21:35
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Még keveset is kértél, ne érezd rosszul magad
2017. ápr. 4. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nincs semmi gond azzal, hogy nem vagy balek. Ez a normális, hogy nem ingyen dolgozik az ember.
2017. okt. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!