Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire hátrány, ha valaki...

Mennyire hátrány, ha valaki középkorúként kezd egy szakmában dolgozni?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok,és szeretnék teljesen más területen tanulni,újrakezdeni.

Mire elvégzem azt,amit beterveztem,leszek vagy 35 éves vagy több mire ebben dolgozni is fogok.


Ez mennyire számít hátránynak,ha valaki egy szakmában úgy pályakezdő,hogy már nem 25 éves?


2017. ápr. 4. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha szereted ez az álmod akkor csináld :) a többi majd jön magától. Ha egy igazi jó szakember lesz belőled úgyis felvesznek. Más is kezdett már új életet úgy mond és jól is tette.
2017. ápr. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

Itthon hátrány, és ennyi idősen már bele sem vágnék, ha mégis akkor még hozzátennék egy nyelvet és külföldi úti célt tennék magam elé.

Idehaza nem érdemes tervezni, meg nem is az álmok országa ez.


Történetesen vendéglátós családtagom 47 éves, dekoratív hisz emberekkel van körülvéve, becsődölt a cég ahol pár éve volt, első jelentkezését elutasították mert fiatalabbat keresnek az sem baj ha nincs gyakorlata, Ő meg nem volt jó az évtizedes tapasztalatával, amiben van esküvő, rendezvények, kávézó cukrászdában való kiszolgálás.

2017. ápr. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha szeretnél újat tanulni szerintem vágj bele.


Olyan mintha mondjuk 40 évesen váltanál munkahelyet.


Lehet lesz cég amelyik elutasít, de felvesznek majd valahova.

2017. ápr. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez természetesen nagyban függ a választott szakmában is - ha hiányszakma, akkor nem fogja őket érdekelni a korod, örülnek, hogy van ember. Egyik ismerősöm 41 évesen lett kémia-biológia tanár, és azonnal el tudott helyezkedni tapasztalat nélkül is, mert hiány van az ilyen tanárokból. Más szakmákban meg 25 évesen is nagyon nehéz, mert egyszerűen telített a szakma.


Amúgy szerintem vágj bele, ha tényleg érdekel, ha tényleg ezen a területen szeretnél karriert csinálni. Aki 28 évesen dönt úgy, hogy tanul valami teljesen mást, az valószínűleg azért teszi, mert rájött, hogy ez érdekli, ebben jó, ez pedig nem feltétlenül negatív dolog - sokan érettségi után csak találomra választanak egyetemet, vagy mert jó neve van a szaknak, vagy mert ismerős is oda jár, de nem igazán tudják maguktól eldönteni, mi érdekli őket igazán. Aki viszont 28 évesen vág bele valami tök újba, annak valószínűleg komoly motivációja van erre, és talán a munkában is jobban odateszi majd magát.


A másik, hogy most gondolom dolgozol egy másik területen, gyűjtöd a munkatapasztalatot, még ha nincs is köze az újonnan választott szakmához. A munkaadók értékelik, ha valaki lehúzott már pár évet egy munkahelyen, tudja milyen napi 8 (vagy több) órában folyamatosan dolgozni, ha irodai meló akkor eltanulta az alapvető irodai etikettet, levelezési stílust, stb., magyarul a munkaadó szemében a "bármilyen" munkatapasztalat általában többet ér, mint a "semmilyen", hiába 25 éves a pályakezdő.


Aztán ami még szerintem fontos szempont: sok munkáltatónál az is szerepet játszik a döntésben, hogy a jelentkező mennyire illene bele a cég profiljába, vagy mennyire jönne ki jól a munkatársakkal, stb. Ha egy olyan munkahelyre jelentkezel, ahol többnyire középkorú, komolyabb emberek dolgoznak, akkor lehet hogy szívesebben látnának ott téged, mint egy egyetemről frissen szabadult 23 éves bulizós "gyereket".


Persze sok helyen hátrány lesz a korod, és biztos lesz, ahova emiatt nem vesznek fel, de szerintem simán megéri kitanulni a szakmát, ha tényleg ezt szeretnéd csinálni. Ha jó vagy benne és szereted, előbb-utóbb megtalálod a helyed, és a 35 év amúgy sem számít túl soknak, rengetegen módosítanak pályát ennyi idősen, vagy idősebben. :)

2017. ápr. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudni, konkrétan mi a terület, de gondolom utána tudsz nézni a lehetőségeknek.


Egyébként meg egy életed van, és 65 év a nyugdíjkorhatár, szóval tökre nem mindegy, mit dolgozol egész életedben...

Plusz gondolom munka mellett végzed el az új szakmát, nem?

Szerintem ez csak a javadat szolgálja, ha tanulsz.

2017. ápr. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!