Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A cigiszünetet le kell dolgozni?

A cigiszünetet le kell dolgozni?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsiságból írtam ki.

Én nem cigizik, tehát fel se használom ezeket a szüneteket. Ülök, lesek, várom hogy folytatódjon a munka.

Fél órával tovább kell maradni a bedolgozás miatt.

Ez törvényes?



2017. ápr. 7. 22:57
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
A munkaidöre kapod a fizetésedet.
2017. ápr. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Alain Delon ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem. Nemdohányzót hogy lehetne dohányzóként kezelni?
2017. ápr. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Te addig miért nem dolgozol? Függsz tőlük? Milyen a munkakörötök? Amúgy, igen, kellene... Bezzeg a minimális internetezés az ördögtől való.---
2017. ápr. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
30%

Számítógép előtt dolgozó emberkének jár óránként 10 perc szünet és punktum. Hogy azt dohányzással, beszélgetéssel, p*cs vakarással, vagy mivel tölti el, az totálisan mindegy.

Én pl. felállok, kimegyek a körudvarunkra, leülök a padra, becsukom a szemem, a nap felé fordítom az arcom és szívom a D vitamint. Hallottam már többször vissza, hogy állandóan lógatom a lábamat, de érdekel?? NEM!

Ez miért rosszabb, mint az, aki félóránként kimegy rágyújtani?


Egyébként törvényesen nem lehetne, de mondjuk a mi 9 órás munkaidőnkben is van egy ki nem fizetett fél órás ebédidő.

2017. ápr. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Mondhatni igen, "függök" tőlük. Gyárban dolgozok.

Amíg kimennek, addig leállítják a gépeket is, így én se tudok dolgozni.

Mobilnetem nincs, de amúgy se szoktam bevinni a telefonomat, mert itt könnyen tönkremehet.


Na mindegy, csak pár hetet vagyok itt diák munkán.

A kérdést kíváncsiságból írtam ki.

Köszönöm a válaszokat.

2017. ápr. 8. 18:49
 6/7 anonim ***** válasza:

Furcsának tartom. Én számítógép előtt dolgozok, és, mint valamelyik válaszoló mondta, óránként tíz perc szünetünk van. Nem kell ledolgozni, a te dolgod, hogy kiveszed-e. Viszont az ebédszünetet le kell dolgozni, de azt se kell kivenni, ha nem akarod.

A te esetedet pofátlanságnak tartom. Dolgoztam gyárban, ott sem lehet nyolc órán keresztül egy helyben állni (pedig én nem dohányzom, de pisilni kell, inni kell, stb.), volt kétóránként egy szünet, továbbmaradni sosem kellett emiatt.

2017. ápr. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

a szünet kötelező, de a szünetet a munkáltató ledolgoztathatja, teljesen törvényes


a fél órás szünetben te is pihensz, az hogy más meg bagózással tölti a szünetét, az az ő dolga

2017. ápr. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!