Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csináltam rosszul? Ez így...

Mit csináltam rosszul? Ez így megy a kereskedelemben?

Figyelt kérdés

Sok évig dolgoztam közalkalmazottként a saját, tanult hivatásomban, azonban pár hónapja megszűnt az álláshelyem, én pedig kénytelen vagyok szakmán kívül is keresgélni.


Betanított bolti eladóként helyezkedtem el, dolgoztam 1 (!) napot, másnap közölték velem, hogy már nem kell bemennem, mert kirúgtak.


Indoklás: mert megkérdeztem a beosztásomat.

Valóban, azon az egy napon, amikor dolgoztam, szerettem volna tudni, hogy mikor kell jönnöm legközelebb, legalább egy hétre előre, és mindenre az volt a válasz, hogy még nem tudják.

Nagy nehezen, fejből mondtak valamit a hétre, hogy mikor, és hozzátették, hogy ez csak körülbelüli, bármikor változhat. Ez azt jelentette, hogy nem tudtam előre, hogy melyik a szabadnap a héten, reggel hatra kell-e mennem vagy délután kettőre, 12 órában kell-e maradnom vagy csak négyben, mert ez is mindig változott. És kérdezték, hogy minek kell nekem ezeket tudnom. Azt mondtam, azért, hogy legalább 1 hetemet tudjam tervezni előre. Csak vonogatták a vállukat, hogy ilyet senki nem szokott kérdezni náluk és ők sem tudják.

Majd minden nap felhívnak este, hogy kell-e jönni, és ha igen, akkor mikor kell jönni másnap.

Szóval felhívtak másnap, hogy az előző nap megbeszélt időpontban ne is menjek be (munkakezdés előtt 1 órával, indulás előtt fél órával szóltak), mert elegük van abból, hogy én megkérdeztem a heti beosztást, neki ilyen kérdésekkel munkavállaló még nem volt és nem is kell.


Na most ezért kérdezem: ha még nem volt olyan munkavállaló, aki náluk, az élelmiszerboltban megkérdezte volna a beosztást, akkor ezt tényleg nem szokták megkérdezni? Úgy szégyelltem magam, hogy emiatt veszítettem el ezt a munkahelyet. Mint mondtam, nem vagyok szakmabeli, ezért segítsetek: ez tényleg így megy az élelmiszerboltokban?


2017. ápr. 19. 13:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem ez a jellemző. Mivel általában kevés alkalmazott van, kevesebb, mint amire szükség lenne, ezért jól meg kell tervezni a beosztást, nem ilyen ahogy esik, úgy puffan alapon szokott történni :)

Családban többen is dolgoznak kereskedelemben, mindenki hó végén megkapja a következő hónapra vonatkozó beosztásának a táblázatát.

2017. ápr. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne hibáztasd magad, kifogtál egy suttyó főnököt, aki ráadásul törvénytelül is jár el. A munkatörvény előírja, hogy "a munkaidő-beosztást legalább hét nappal korábban és legalább egy hétre előre kell írásban közölni. Írásban történő közlésnek minősül a munkaidő-beosztás helyben szokásos és általában ismert módon történő közzététele. Amennyiben a munkáltató elmulasztja az új munkaidő-beosztás közlését, úgy az utolsó munkaidő-beosztás az irányadó."


Sajnos sok helyen így működnek a dolgok, ahogy leírtad, de te nem tettél semmi rosszat. Ennél csak jobb munkahelyet találhatsz, sok sikert hozzá!

2017. ápr. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Bunkó egy főnököd volt, örülj, hogy nem ott dolgozol immár. Hidd el, neked tett jót, hogy kirúgott. Nem egy robot vagy, neked is van más dolgod is, a munkádon kívül az életedben.
2017. ápr. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Kérdésre válasz:


A kereskedelem az tényleg olyan szakma, hogy bármi megtörténhet.


Én mostanában ilyen cégeknél dolgozom, kereskedelmi cégek, ilyen olyan profillal.


Na és amit tapasztaltam, hogy ez igaz hogy bármikor benyöghetik hogy másnap ne gyere, de magyarországon sok kereskedelmi cég van.


Ez egy ilyen műfaj, meg van a véleményem a főnöködről, valami idióta az biztos.

2017. ápr. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A próbaidő alatt mind a munkavállaló, mind a munkáltató indoklás nélkül felbonthatja a munkaviszonyt.

Sajnos vannak ilyen vezetők, és nem csak a kereskedelemben. Ezek azok a tipikus hatalommániás bunkók, akik magukat istennek, a munkavállalót meg biorobotnak tekintik. Ezt támasztja alá az a tény is, hogy már azt is zokon veszi(k), ha a munkavállaló egyáltalán kérdezni mer a munkával kapcsolatban. Persze, ameddig nincs fix beosztásod, addig jobban tudnának téged is ugráltatni, ami megint csak annak a jele, hogy szabadon dobálható tárgyként szerettek volna rád tekinteni, és nem emberként.

Szégyellni magadat ezért eszedbe ne jusson, és azt mondom, egy percig se sajnáld, hogy nem kerültél be egy ilyen munkahelyre.

Egyébként nem, nem jellemző ez a fajta viselkedés a boltok többségére, bár az sem, hogy minden szabályt, előírást betartsanak. (Keresztanyám 20 éve a kereskedelemben dolgozik, 5 éve középvezető, mesél eleget ahhoz, hogy egész jó rálátásom legyen a dolgokra. :D)

2017. ápr. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ne aggódj, ennél csak jobbat találsz


nekem is volt ilyen munkahelyem, ahol 3 műszakban dolgoztam. péntek este jelentették be sokszor, hogy szombat reggel mehetek vissza túlórázni. volt hogy vasárnap hajnalban mikor aludtam képesek voltak felhívni, hogy menjek be vasárnap délelőttre, mert aki bevolt írva túlórára nem tud bemenni... más munka társamat egy hétvégére 3x8 óra túlórára osztották be. nem maradtam sokáig ezen a helyen!

2017. ápr. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Jó de szerintem kereskedelmi cégnél gyakoribb a hülyeség.


Szerintem ott van a legtöbb idiotizmus.

2017. ápr. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!