Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Fegyelmi és a céges szabályzat...

Fegyelmi és a céges szabályzat üti egymást – ilyenkor mi a helyzet? Fegyelmit kaptam mert nem csináltam meg olyan dolgot amit a céges szabályzat eleve tilt.

Figyelt kérdés

Abszurdisztán.

Főnök hív otthon hogy szolgáltassak neki adatot. Mondom nem tudok mert az adat a céges laptopon van az meg nincs nálam. Mi az hogy nincs nálam hát annak nálam kéne lennie azzal dolgozom mondja a főnök.

Fegyelmit kaptam, a céges eszközök „hanyag” használata miatt.

Előkaptam a munkaügyi szerződés mellékletét képező céges szabályzatot, mely SZIGORÚAN az azonnali elbocsátás terhe mellett tiltja a cég tulajdonát képező eszközök (külön nevesítve: laptop és egyéb IT eszköz) a cég épületéből történő kivitelét.


Megkérdeztem hogy is van akkor a fegyelmivel mi a helyzet mert fegyelmi kaptam azért mert nem vittem haza az eszközt noha szigorúan tilos hazavinnem.

Erre nem kaptam semmi választ a főnök a műszakvezetővel annyit üzent hogy „ne feszítsem a húrt”.


Most ilyenkor mi van? Ha van sapka az a baj ha nincs sapka az?


2016. okt. 22. 13:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Körülbelül ez a helyzet :)

A fegyelmi rád nézve jelent valami negatívumot? Esetleg fizetésben, vagy prémiumban, előrelépésben? Ha semmiben sem, akkor mérlegelni kell, hogy csak az igazságérzeted megéri-e firtatni a dolgot, vagy jobb nagy vonalúan átsiklani felette? Mert nyilván a "főnök" nem lelkesedik majd, hogy nem jól járt el esetleg, és ez a jövődet illetően rád nézve fokozhatja a kellemetlenségeid.

2016. okt. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Fegyelmit kapni" mit jelent ebben az esetben? Volt fegyelmi tárgyalás, ahol téged elmarasztaltak? Gyanítom, hogy nem volt, csupán a főnök mondta, hogy te most fegyelmit kaptál. Ha lett volna, akkor ott te kifejthetted volna az álláspontodat, amit a fegyelmi bizottság kivizsgál, mérlegel, stb.

Ebben az esetben két dolog lehetséges. Vagy tovább "feszíted a húrt", elmész felsőbb fórumokra, akár a munkaügyi bíróságig is, vagy lenyeled a békát. Válassz habitusod szerint.

2016. okt. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Semmiféle tárgyalás nem volt ( legalábbis olyan nem amin én ott voltam hogy a cég papíron meg mit kamuzik össze azt nem tudhatom)

egyszerűen kaptam egy papírt fegyelmi és kuss.

2016. okt. 22. 14:28
 4/6 anonim ***** válasza:

mintha csak a volt cégemet írtad volna le. Nálunk is ez ment!


Olyan dologért kaptam fegyelmit, ami nem is a mi telephelyünkön történt. Nálam cafetéria megvonást eredményezett volna ha elfogadom. Hiába mondtam, hogy az nem a mi telephelyünk, nem én vagyok érte felelős, másik telephelyen sosem jártam.. nem számított.


Nem fogadtam el, erre felfüggesztettek. Vicc!

2016. okt. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Mondok én még további vicceset! Kiderült hogy a HR-es szólt a főnöknke a céges szabályzatról és a főnöknke fingja nem volt róla mi van benne, nem is olvasta soha, ezt ő maga mondta!

Ott a cég első számú embere állítólag ő ír egy szabályzatot (mert azt állítólag ő állította össze) és most kiderül hogy azt se tudja mi van benne fingja nincs róla nem is olvasta...


És ez a főnök...

2016. okt. 22. 15:07
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Kezdenek kib...szottul unalmasak lenni a kamu sztorijaid
2016. okt. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!