Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondás után külföldre...

Felmondás után külföldre szeretnék menni dolgozni. Kérdés lent?

Figyelt kérdés
Ha itthon még van tb biztosításom, de már csak 3 hétig akkor a külföldi országba való megérkezésemet követően (európai uniós ország), amíg munkát nem találok kell fizetnem a tb alapellátásokért vagy sem? Egyáltalán nem kell, amíg munkanélküli vagyok kint vagy csak 3 hét után kell, vagy rögtön megérkezésemtől kell?
2017. ápr. 25. 11:31
1 2
 1/13 mikeXxX ***** válasza:
59%
Válts ki uniós egészségkártyát és ha van munkád akkor már fizeti a cég addig meg max ne menj dokihoz !
2017. ápr. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Mármint hol fizeti a cég, első? Külföldön nem a cég fizeti a biztosítást, hanem mindenki magának rendezi.


Kérdező, nézz utána, hogy az adott országban pontosan mik a szabályok

2017. ápr. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Pl. Németországban olyan törvény van, hogy ha 3 hónapnál tovább maradsz (ebben nem vagyok 100% biztos, de nekem 1-3 hónap rémlik), akkor kötelezően kell biztosítást fizetned. Ami kb 150+ euró havonta. Ha ezt nem fizeted, akkor később a négyszeresét hajtják be rajtad. Amíg nincs biztosításod, addig ne menj orvoshoz, de ez logikus.



Van olyan is, hogy munkanélküli vagy és az állam fizeti neked, akkor is, ha még soha nem dolgoztál, de ilyenkor csak egy meghatározott ideig... nem vagyok túl járatos ebben.


Amúgy meg az adott országban kellene megkérdezned, ők többnyire tudnak segíteni, vagy csak jól összekevernek majd, mert az egyik majd azt mondja kell azonnal a másik meg azt mondja elég 3 hónap múlva. :D

2017. ápr. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Németországban a cég fizeti, vagyis automatikusan levonják a fizetésedből. Nem mindenki magának fizeti. Kivéve ha magán biztosításod van.
2017. ápr. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Azt írták az országról (Írország), hogy mindenki jogosult az ingyenes egészségügyi alapellátásra, viszont, ha dokihoz megy az ember és nincs ilyen, olyan besorolása, akkor borsos árat kérhetnek érte el. Viszont amennyiben lesz munka, úgy jövedelem alapján fognak besorolni. Ezek szerint, nekem az jön ebből le, hogy nem kell érte fizetni, ha nincs munkája az embernek, de nem tudom pontosan :/
2017. ápr. 25. 12:08
 6/13 anonim ***** válasza:
Szia! en Irorszagban elek, es az orvosi ellatasert akkor is fizetni kell, ha van munkad. egyebeknt itt nincs olyan, h kulon TAJ szam. PPS szam van, amit akkor kapsz csak, ha mar megvan az alairt munkaszerzodesed, m azt kell bemutatni a Revenue-nal. De ha van is PPS szamod, akkor is csak a korhazi ellatas jar ingyen, ha vmi betegseggel orvoshoz mesz, akkor az latogatasonkent 50-55 EUR + a gyogyszer.
2017. ápr. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nyilván van úgy mindenki, ahogy Magyarországon is: a magyar állampolgárnak az alap egészségügyi ellátás ingyenes, akkori, ha nincs tb-je. Amúgy meg: [link] illetve [link]
2017. ápr. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 mikeXxX ***** válasza:
kedves 2# Németországban így van és nem kell utána néznem köszi mielőtt én kimentem utána néztem mindennek !
2017. ápr. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kedves Mike, az európai unió nem csak Németországbol és Magyarorszagbol áll. Mint kiderult, a kérdező Írországba akqr menni. Mellesleg értő olvasás nulla, nem neked írtam, hogy nézz utána.
2017. ápr. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én is Írországban élek és nem, nincs itt olyan, hogy ingyenes egészségügyi ellátás, néhány kivétellel - Medical card tulajdonosoknak például, ennek a jogosultságairól itt olvashatsz [link]


Van még ezen kívül pár szolgáltatás, ami ingyen van, de pl. egy sima háziorvosi vizit 50 euró körül van, kórházi Emergency ellátás pedig 100 euró például. Rengeteg munkahely viszont ajánl magánbiztosítást. Ekkor vonnak bizonyos % adót a fizetésedből (nekem olyan 30 euró körül vonnak havonta), cserébe visszaigényelheted a pénzt, amit EÜ szolgáltatásra költesz bizonyos limiteken belül, ez szerződéstől függ - nekem például évi 5 háziorvosi vizit van benne, ill. egy hosszú lista konkrét szolgáltatásokról és az évi maximum összegről, amit megtérít a biztosító, ezeket most nem részletezem, mert lényegtelem.


A PPS számhoz pedig kell lakcímigazolás (pl. közüzemi számla, albérletszerződés, esteleg ha ismerősnél szállsz meg, akkor veled kell mennie, írnia kell egy nyilatkozatot, hogy nála laksz és neki kell pl. közüzemi számlát vinnie), munkaszerződés vagy bizonyítható állásajánlat (Offer letter) és a személyi igazolványod. Mindenképp el kell intézned, méghozzá minél hamarabb. mert addig, amíg nincs meg ez a szám, nagyon magas adót fognak vonni a fizetésedből (emergency tax). Tavalyelőtt bevezették, hogy az interneten kell ehhez időpontot kérni, sokszor hetekre előre be van telve, érdemes minél hamarabb foglalni. Bővebb infó itt: [link]

2017. ápr. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!