Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyi ideig jár folyamatosan...

Szörcsög hörcsög kérdése:

Mennyi ideig jár folyamatosan munkanélküli segély és a fizetés hány százaléka?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 7. 10:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Álláskeresési járadék:


Kell hozzá 1 vagy 2 év munkaviszony, tehát hogy eddig dolgoztál.


3x utalnak, tehát max 3 hónapig jár, és max 100.000 Ft.


Attól függ mennyit kerestél, megállapítják a munkaügyi központban.


De max 100.000-et kapsz, és max 3 alkalommal, minden hónapban, 3 hónapig.

2017. ápr. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ha leját a 3 hónap a munkaügyi központ azt hiszem nem utal több pénzt.


Ilyenkor már az önkormányzathoz kell menni, ha jól tudom.

2017. ápr. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Csak kíváncsiságból, mert engem nem érint:


Jelenleg Mo.-n, ha valaki kivégzi a munkanélküli segélyt, a szociális segély még mindig automatikusan jár? Nekem anno símán megállapították, pedig jól kereső szülőkkel laktam. Ez esetleg változott?

2017. ápr. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam ha lejár a 3 hónap, önkormányzattól lehet igényelni támogatást, de az is valamihez kötve van, tehát nem lehet mondjuk 3-4 évig igénybe venni minden hónapban.
2017. ápr. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4: Nekem 10 éve még úgy volt, hogy korlátlan ideig járt, csak néha behívtak közmunkára.
2017. ápr. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Odahaza amúgy olyan nem létezik, hogy valaki részidős munka mellett, kiegészítőként kapja a segélyt?
2017. ápr. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

14.-én regisztráltam szóval: minimum 365 munkaidődnek kell lenni, hogy kaphass munkakeresési járadékot, nekem több volt így most 57napig kapom. a bruttódnak a 60%-át kapod napi szinten, de max asszem 90e-/hó, én a maxot kapom, mert jól kerestem, de vonnak még járulékokat, összesen 25%-ot, szóval így kapok kb. 3000et per nap, ami tök jó, DE, utána nincs semmi! utána ugyanúgy regisztrált maradhatsz, de menni kell az önkormányzathoz aktív korúak segélyéért, ami a remek 22800 ft! igen! ennyi! :) De: kapsz ugyanúgy TB-t ami viszont 7050 ft/hó, szóval megéri, bár égni fog a pofám :D de ha más színű bőrű embereknek jár, nekem is jár aki végig szívott egy nagyon nehéz nagyon sok munkával járó éveket :) én úgy vagyok vele, szóval: ezt egy évre adják meg, utána felül vizsgálják. és egy év alatt kell legaláb 30nap munkaviszonyodnak, ez lehet közmunka, akár önkénteskedés, alkalmi munka stb. és ha nem tudod ezt igazolni akkor szigorúan elveszik ezt a lehetőségedet és utána nem tudom meddig nem is kaphatsz munkanélkülit sem, ha találsz közben munkát. nagyon szigorúak, most voltam ilyen előadáson azért friss még az infó bennem.

a munkaügyiben együttműködési nyilatkozatot teszel amiben te magad úgymond megígéred, hogy keresel melót, mert ők max. közvetítenek melót, de munkát felajánlani nem fognak..teljesen egyedül vagy munkanélküliként.

ha már 22800 as segélyen vagy, akkor attól függően, hogy egy főre mennyi pénz jut, akkor lehet többféle segélyt kérni, lakásfenntartásit asszem. stb. ezeket a helyi önkormányzatnál kell megérdeklődni.

plusz infó ami még segíthet és nem nagyon szokták híresztelni a munkaügyiben:

-ha mész egy nem lakóhelyeden lévő munkahelyre az oda és visszautat visszafizeti a munkaügyi!! kell róla persze a buszjegy-vonatjegy, plusz ami fontos, egy igazolás attól a cégtől, hogy a neved legyen rajta, hogy megjelentés álláskeresés, állásinterjú miatt. én így utaztam fel annó nem egyszer Pestre és utána visszamész kitöltesz egy nyomtatványt leadot a jegyeket és a következő számfejtés után visszautalják a pénzt. ez nagy segítség, már ezért megéri regisztrált munkanélkülinek lenni.

kb. ennyi most eszembe jutott :)

2017. ápr. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!