Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kirúgás azonnali visszadátumoz...

Kirúgás azonnali visszadátumozott rendes felmondással ilyen lehetséges?

Figyelt kérdés

Ez jogilag hogy néz ki? Egy kollegám „rendes munkáltatói felmondást” kapott, amihez ugye jár a 30 napos felmondási idő. De a cég úgy gondolta hogy kezébe nyomta és közölte vele holnap már nem kell jönnie, és vegye úgy hogy az elmúlt 1 hónapot felmondási időben töltötte. A felmondásra meg ráírtak egy hónappal ezelőtti dátumot csak úgy hasraütésből mert nemhogy 1 hónappal korábban de még 1 nappal korábban se tudott róla. És így stimmel a 30 nap még ha csak papíron is.

Ez így működhet? Mi lesz ha nem írja alá? Mert nem írta alá.


2017. máj. 1. 11:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Gondolom a munkáltatónak így kényelmesebb, mert így gyakorlatilag az elmúlt 1 hónapban nem is dolgozott ott, ergó fizetni sem kell neki.
2017. máj. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Jól tette, hogy nem vette át. Törvénytelen próbálkozás volt a munkáltató részéről!
2017. máj. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

!!!!!

Ezt az idiótát.... hol teremnek ilyenek?

Már miért ne kéne nekli fizetni? Felmondási időre teljes alapbér jár. Természetesen. Fizetni kell neki.


Az meg hogy "nem is dolgozott ott" barom v2. Miért felmondási időben nem kell dolgozni? Hogyne kéne.

Feléről vagy csak felmentve.

2017. máj. 1. 11:22
 4/11 A kérdező kommentje:

"Jól tette, hogy nem vette át. Törvénytelen próbálkozás volt a munkáltató részéről!"


Na csak kérdés hogy most mi lesz. Mert nem vette át az egy dolog. De a cég lezártnak temkinti az ügyet belépési jogosultságát megvonták belépőjét elvették szó szerint be se léphet.

Szóval mi legyen vele? Nem írta alá de akkor se dolgozhat.

2017. máj. 1. 11:23
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha ezt megtették, akkor azt is megfogják, amit mondtam. Szóval te vagy az idióta.
2017. máj. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%

"Gondolom a munkáltatónak így kényelmesebb, mert így gyakorlatilag az elmúlt 1 hónapban nem is dolgozott ott, ergó fizetni sem kell neki."


Ez hülyeség, a felmondási időre jár a fizetés. Még akkor is, ha a munkavégzéstől eltekint a munkáltató - nyilván ezért intézték így, a felmondási idő alatt elég nehéz bárkit rászorítani, hogy lelkesen melózzon.:-) Azonnali hatályú felmondást pedig csak igen kemény indokkal lehet megcsinálni.

Jól tette a kolléga, hogy nem írta alá. Nem vagyok jogász, a helyében - attól függően, mlyen hosszú a munkaviszonya a cégnél - munkajogászhoz fordulnék. Ha csak 1-2 éve dolgozik ott, és nem akar ügyvédre költeni, akkor egy tértivevényes levélben (több másolatot megtartva) le lehet írni a cégnek, hogy április x-én hibás, valótlan dátummal ellátott felmondólevelet kapott, amelyet természetesen nem írt alá, jelenleg is rendes munkaidejét, és nem felmondási idejét tölti - amennyiben a cég változtatást kíván eszközölni a munkaszerződésével kapcsolatban, kéri, hogy a jogszabályokat betartva tegye azt, ellenkező esetben a továbbiakat a jogi képviselőjével beszélhetik meg. Dátum, aláírás. Menjen be dolgozni, ha haza akarják küldeni, adja át a levél egyik másolatát, és közölje, hogy kész perre vinni az ügyet.

2017. máj. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Na csak kérdés hogy most mi lesz. Mert nem vette át az egy dolog. De a cég lezártnak temkinti az ügyet belépési jogosultságát megvonták belépőjét elvették szó szerint be se léphet.

Szóval mi legyen vele? Nem írta alá de akkor se dolgozhat."


Bocs, ezt még nem láttam, mikor elküldtem.:-) Ez esetben ügyvéd kéne. Ha a munkáltató nem teszi lehetővé, hogy dolgozzon, holott törvény szerint állományban van, az nem az ő sara.

2017. máj. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem jogos. Irány a munkaügyi bíróság. Ilyen a világon nincs, hogy visszadátumozzák. Ez törvénysértés. Indoklás is kell, ha már próbaidőn túl volt alkalmazva. Nagyon megalapozott indoklás kell a kirúgáshoz, ma már a munkavállalót védi a törvény. Na, menj csak el a bíróságra, bizonyítást nyersz úgyis.
2017. máj. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

"Ha ezt megtették, akkor azt is megfogják, amit mondtam. Szóval te vagy az idióta."


Hát gondolom az lehet a magyarázat hogy nem csak gyökerek vannak (ld a mellékelt példa) hanem gyökér cégek is.

Szerintem a cég is tudja tudnia kell hogy nonszensz az egész de arra építenek úgyse viszi el bíróságra.

De ebben tévednek akkor meg lesz a sírás a cég részéről hogy "nem is gondoltuk..." meg "meg se próbálta megbeszélni"...

2017. máj. 1. 11:45
 10/11 anonim ***** válasza:
szokásos munkaügyes kamu
2017. máj. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!