Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tennétek, ha a munkahelyet...

Mit tennétek, ha a munkahelyeteken csupa rosszindulatú ember lenni, akik hozzád sem szólnak egész nap?

Figyelt kérdés

Külön irodában vagyok, ennyi ami enyhíti ezt a rossz érzést. Nem kedvelnek, ha beszélgetni próbálok velük, akkor nem lehet velük, mert nem is válaszolnak kb. Itt mindenki olyan negatív a másikkal, egymást kibeszélik, gondolom engem is.


Én új vagyok - 4. hónapja vagyok a cégnél.


A régi munkahelyemen nagyon jó volt, mindenkivel jól elvoltam, cégen kívül is találkoztunk, barátság is kialakult hamar, nemcsak munkakapcsolat. Itt meg a közös munka is nyögvenyelős, mert senki senkinek nem akar segíteni, mindenki csak azt nézi, hogy Ő nehogy 2 perccel tovább dolgozzon a kolléga miatt. Ráadásul eléggé undokok is.


Hogyan viselkedjek?



2017. máj. 3. 09:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Undorító... Otthagynám az egészet a fszba... Ahogy ezt tettem két hónapja is.
2017. máj. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Sajnos most nem áll módomban munkahelyet váltani, itt kell valahogy jobbá tennem a helyzetet.

Valahogy elviselhetőbbé tenni a magam számára lekileg, plusz jó lenne, ha idővel ők sem lennének ilyenek, de nem tudom, hogy viselkedjek, hogy ezt elérjem

2017. máj. 3. 09:46
 3/15 anonim ***** válasza:
Szánalmas emberek lehetnek. :D Osztom az első véleményét. Ha bírod, akkor maradj fél-, vagy akár 1 éves korodig, hogy a szakmai önéletrajzodban azért mutasson valahogy, de ennyi.
2017. máj. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Gyereket tervezünk a férjemmel, ezért sem tudok új munkahely után nézni. Szükségem van a tb csed gyed stb miatt arra, hogy folyamatos legyen a munkaviszonyom, és nem lenne túl fair egy új munkahelyre sem belépni most, ebben a helyzetben.


Annyi a szerencsém, hogy van külön irodám, de egész nap a kutya sem szól hozzám, nem kedvelnek a többiek, és ez eléggé lehangol :(

2017. máj. 3. 09:51
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló cipőben voltam én is... 3gy darabig próbáltam jobbá tenni, de aztá ott hagytam a csába..... Nincs is annál rosszabb amikor ugy mész dolgozni, higy be vagy feszülve.... egészség fontosabb....
2017. máj. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

Most ezen miért vagy kiakadva?


A munkahelyeneken főleg itthon bemennek az emberek és dolgoznak, nem haverkodni járnak egyesek.


Ha haverkodni akarsz menj fitness terembe vagy szórakozóhelyre. Bár lehet fitness teremmel is gondod lesz mert oda meg edzeni járnak az emberek, sajnálatodra.


A munkahelyen mindenki végzi a dolgát, olyat meg nem igazán fogsz találni ahol locsi fecsi megy, mert azt jobb esetben hamar bezárják, nincs ugyanis bevétel, pofázásból nem lesz haszna a cégnek.


Szerintem el vagy tévedve egy kicsit.

2017. máj. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Persze, nyilván dolgozni megy az ember a munkahelyére, de ettől még lehetnék jóban az emberek, ha már össze vannak zárva napi 8 órát, nem? Nem kellene folyton egymás alá tenni.
2017. máj. 3. 12:49
 8/15 anonim ***** válasza:
Átérzem a helyzeted, én is ilyen munkahelyen dolgoztam. Nekem az a tapasztalatom, hogy annak ellenére, hogy ahol nagy kultúrája van a pletykának, egymás rosszindulatú kibeszélésének, alaptalan feltételezéseknek, ridegségnek, stb..., mégis lehet találni 1-2 olyan kollégát aki nem szívesen olvad bele az ilyen vállalati "kultúrálatlanságba". Én is abban a helyzetben voltam, hogy nem hagyhattam el a munkahelyem, és utólag látom, hogy jól döntöttem, mert megismertem kik azok a kollégák akikben bízhatok. Biztos, hogy nálatok sem mindenki egyforma, idővel majd kiderül ki az akibe több emberség szorult. Fel a fejjel! :)
2017. máj. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Három éve dolgozok egy ilyen munkahelyen. Az első fél évben nagyon zavart, mert próbálkoztam barátkozni, de csak bunkóskodást kaptam cserébe. Aztán rájöttem, hogy ha nem próbálkozok, nem szólnak hozzám, sokkal jobb kedvem van. Azóta nem beszélünk egymással - csak és kizárólag akkor, ha valami munkával kapcsolatos probléma merül fel. Volt olyan hét, amikor úgy dolgoztam le 5 nap alatt a 40 órát, hogy szó szerint senki nem szólt hozzám meg én sem senkihez a reggeli köszönésen kívül és a délutáni elköszönésen kívül. :D Most már tiszta poénnak fogom fel az egészet. :D
2017. máj. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Utolsó, hogyan érhetném ezt el én is? Mármint hogy ne zavarjon. Hogyan viselkedjek a többiekkel? kimérten, természetesen, barátságosan?


Még nem voltam ilyen helyen, eddig mindig csdapattagnak éreztem magam, és sokszor összeálltunk segíteni is egymásnak akár túlórában is, ha valaki lemaradt. Az ilyen rideg munkahelyi légkört még annyira nem érzem.


Egyszerűen xarjam le?

2017. máj. 3. 15:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!