Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Férfi munka-női munka. Miért...

Szittty kérdése:

Férfi munka-női munka. Miért zavarja a másikat?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy miért zavar valakit, ha egy nő fiús munkát végez és azt ellátja normálisan? (pl: sofőr, szerelő, asztalos, raktáros...)

Az miért nem kelt ugyan akkora ellenszenvet, ha egy férfi nőies munkát végez? (pl: adminisztrátor, asszisztens, takarító, ápoló...)



2017. máj. 6. 08:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Pont fordítva látom, szerintem sokkal inkább ellenszenvet kelt, ha férfi csinál nőinek mondott munkátm Egy női kamiomos vagy autószerelőt vagány csajnak látnak, míg egy óvóbácsira gyanakvóan néznek, egy férfi takarítót lenéznek. Az ápoló, adminisztrátor meg sosem voltak teljesen elnőiesedett szakmák.
2017. máj. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hozzáteszem, én nagyon rühellem ezeket a sztereotípiákat, nem kellene férfi és női munkáknal léteznie. Sokszor amúgy maguk alatt vágják a fát az emberek, pl. itt feltettek olyan kérdéseket, hogy milyen szakmát válasszanak, és mikor kapnak pár jó tippet, akkor megy a szöveg, hogy de ő nő/férfi, ezért ezek nem jók.
2017. máj. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ahol én dolgozok, raktárban, ott a csajok kapják a beszólást, mert rakodó az egyik, árugyűjtő-komissiós a másik. Ezért így kérdeztem. Amúgy ezzel a mentalitással itt találkoztam először.

Amiket példának írtam, az jutott éppen eszembe és nem nagyon ismerem azokat a körülményeket, csak az említett szakmák lelhetőek fel a távolabbi ismeretségi körömben.

Teljesen igazad van.

2017. máj. 7. 11:49
 4/7 anonim válasza:
42%
Én már alapból azt sem értem, hogy egy nőnek miért kell dolgozni járnia?! Egy nő elmegy dolgozni, aztán hazamegy dolgozni, elvégre ott a házimunka, főzni kell, gyerekkel kell foglalkozni és egyéb dolgok.. Miért nem csak a férfi dolgozik, és kap annyit, hogy el tudja tartani a családját? A nő meg addig rendbe tudja tenni a lakást, amíg a gyerek iskolában van, a férfi meg munkába, aztán közösen tudnának pihenni, ilyen-olyan programokat szervezni.. Nem, ehelyett a nő is menjen, dolgozza le a 8 órát, aztán még otthon is munkálkodjon, több műszak mellett meg mégviccesebb a dolog.
2017. máj. 8. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4:

1. Normália pároknál/családokba beosztják a házimunkát. Ahogy akár a GYES is osztható.


2. Marie Curienek is otthon lett volna a helye? Az már egyenesen pokol, ha egy nőnek szakmai motivációi vannak?

2017. máj. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Azért megy dolgozni egy nő, amiért bárki más is nemtől függetlenül, hogy eltartsa saját magát, ki tudja fizetni a rezsi költségét, albérletét, tudjon ruházkodni és nem utolsó sorban élelmiszert is tudjon teremteni magának és ne adj isten másnak.

Esetleg Ön szerint egy női nemi szervvel született ember csak élősködő lehet?

2017. máj. 12. 14:10
 7/7 anonim ***** válasza:

4-es!

Az a szánalmas és egyben nevetséges is, ha egy ember csak úgy él, hogy talán szül egy gyereket és aztán kivonja magát a forgalomból. Lenézésre méltó hozzáállás. Egyenes út a hajléktalanság felé. Sokan szerencsére nem ennyire igénytelenek.

2017. máj. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!