Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkaidő után menjen a terhes...

Munkaidő után menjen a terhes nő terhesgondozásra? Ez jogos elvárás a mai eü állapotokat ismerve? És a rendelési idő?

Figyelt kérdés

Normális az ilyen főnök? Terhes kolleganő akinek mennie kéne kötelező terhesgondozásra. Amit ugye jogszabály is előír és egyben kötelezi a munkáltatót hogy erre engedje el a beosztottat és nem vonhat le érte semmit és nem szabadság stb hanem el kell engedni és kész.

Nem engedi el.

Azt mondja menjen munkaidő után.

Vajon az ilyen agyhalott főnöknke hogy magyarázod el hogy az orvosnak védőnőnek van egy rendelési ideje tól ig, ezen belül is ezren várnak rá, és akkor kell és lehet menni amikorra időpont van. Ha délelőtt 11 akkor délelőtt 11.

A védőnő nem fog senki kedvéért este6-ig ott dekkolni ha 15-ig rendel pl és nem fog reggel 7-re se bemenni a dolgozó nő kedvéért…. Márpedig a kollegina úgy dolgozik hogy vagy reggel 8 előtt mehetne vagy este 6 után. És mivel se reggel 8 előtt nicns rendelés se este 6 után így más nem lévén munkaidőben kéne mennie de nem engedik el.

Most mit lehet kezdeni egy ilyne főnökkel?

Ne jöjjünk azzal hogy menjen csak el aterhes nő ha a főnöknek nem tetszik akkor is kirúgni úgyse lehet.

Hát azt nem lehet de olyan szinten meg lehet keseríteni kötözködéssel az ottlétét hogy sikítva menekül magától.


2017. máj. 14. 10:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Elmegy táppénzre oszt jónapot.
2017. máj. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A főnök is ketyós, de lehetne a dolgozó is együttműködőbb. A terhesség elején a védőnők teljesen képben vannak azzal, hogy sokan dolgoznak még. Én mindig kaptam reggel 8-ra időpontot, 9-re már be is értem. Azért egész másegy óra késést megbeszélni a főnökkel, mint egésznap nem menni egy negyedórás védőnői találkozó miatt.

A magánorvosoknak is van munkaidő utáni időpontjuk, Tb-s orvosnál nehezebb, de akkor is meg lehet próbálni nem a nap közepére kérni az időpontot.

Ettől függetlenül a főnök rossz fej, de nem kell komolyan venni. terhesen egy ilyen miatt úgy se rúgja ki, visszamenni meg már nem fog ilyen helyre dolgozni a kismama.

2017. máj. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%

Óóó, dehogy lehet, csak a terhes nőnek szarnia kell a főnök pfázásába, úgysem veszik már oda vissza, akkor nem tökmindegy?


Bejár, csinál valamit aztán hazamegy, csá. Ki nem teheti és ha kötözködik, akkor megteheti a terhes is, hogy szarik bele - ha már a főnöke ilyen "jófej".

2017. máj. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

"úgysem veszik már oda vissza, akkor nem tökmindegy? "


hát kénytelen lesz. Törvény kötelezi rá. Ha nem teszi kapja is amukaügyi pert a nyakába.

Az pesze lehet hogy visszaveszi majd 2 nap múlva mondvacsinált indokkal kivágja.

2017. máj. 14. 12:51
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Na végre új kamusztori
2017. máj. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha nem tud időpontra menni, ami közel esik a munkaidő végéhez vagy kezdetéhez, akkor menjen táppénzre, vegye ki a szabikat és kész. Én sem számítanék arra, hogy visszaveszik. Engem pl. visszavettek papíron, kivettem a szabikat és amikor ténylegesen munkába álltam volna, akkor csoportos létszámleépítés volt. Nem ugráltam, mert jó nagy végkielégítést kaptam és olyan munkarendem volt, amivel úgysem tudtam volna ott dolgozni.
2017. máj. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Megint te...
2017. máj. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom a főnököt, hogy el kell viselnie ezt a hülye p1csát.
2017. máj. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

"hogy el kell viselnie ezt a hülye p1csát."


Hát ez már csak így van.... és képzeld mi lesz ha majd már ott se lesz ez a "hülye 3,14csa" de attól még kirúgni nem lehet munkáltatói járulékot kell utána fizetni és LÁSS CSODÁT majd jó két év múlva még vissza is kell ám venni!

Na erre varrk gombot.

Már feltéve hogy ez a szutyok cég még állni fog addigra..

2017. máj. 14. 18:12
 10/14 anonim ***** válasza:

Hát igen, vissza kell venniük..

Ezért nem szeretnek a legtöbb helyen nőket alkalmazni, főleg fiatalokat akiknek még nincs gyerekük.

2017. máj. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!