Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek az elárul valamit...

Szerintetek az elárul valamit egy cégről ha minden jelentkező rövidnaciba meg polóba jön állásinterjúra? Többit alább.

Figyelt kérdés
Na szóval volt nekem egy cég tavaly, már nem dolgozom ott, kiléptem. Na szóval mikor jöttek emberek a cég hirdetéseire, polóba, napszemcsi, rövidnaci, papucs, ilyenek. Megmondom őszintén nekem fura volt, én megyek valahova ing, nem kell nyakkendő, elegáns cipő, elegáns nadrág. Na most ehhez hozzátartozik hogy olyanok is voltak a cég hirdetései, annyira nem lehetett komolyan venni, hogy úgy fogalmazzam, 2 típus volt hirdetésből: 1. típus: doktori fokozat, 20 év tapasztalat, 5 nyelvvisza, kapcsolatrendszer, stb, kb ilyen. 2. típus: oda volt írva: érettségi, ennyi. Valaki mondja már el kérem mi volt itt a szitu, azért jöttek így az emberek, papucsban mert látták ez annyira nem komoly cég? Össze vissza írja ki az álláshirdetést, és az emberek meg egyszerűen állást keresnek, ennyi? Mondjuk én már nem dolgozom ott. Vélemények?
2017. máj. 16. 13:59
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Amúgy ez nem tiszteletlenség?
2017. máj. 16. 14:06
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
jobbat találj ki, ha unatkozol....
2017. máj. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy milyen állásra.

Irodai munkára, pozíciótól függetlenül normálisan felöltözve illik jelentkezni.

De pl. vendéglátóhely fagyis pultjába simán el tudom képzelni, hogy ilyen lazán mennek.

2017. máj. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Irodai környezet volt.


Kereskedelmi cég, szóval nem ilyen hivatalos, hivatal, minisztárium vagy ilyesmi.


De akkor, rövidnaci, papucs, póló.


Most ezzel azt akarták kifejezni az emberek akik jöttek hogy annyit is ér a cég, vagy felveszik őket vagy nem?

2017. máj. 16. 14:29
 5/12 A kérdező kommentje:
Én mondjuk nem tudnék elmenni egy helyre pólóban meg kapucnis pulcsiban, állásinterjúra.
2017. máj. 16. 14:31
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

4: Nem a céget minősíti.

Azt jelenti, hogy idióták jelentkeztek az állásra.

2017. máj. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"Azt jelenti, hogy idióták jelentkeztek az állásra."


Tehát akkor figyelmen kívül kellene hagyni hogy milyen maga a hirdetés, pl. hogy irreális?


Mondjuk akkor se mennék el papucsba meg rövidnaciba.

2017. máj. 16. 14:44
 8/12 A kérdező kommentje:
De maga a hirdetés sem volt "normális", komoly hirdetés, hanem ilyen össze vissza szerkesztett irreális hirdetés.
2017. máj. 16. 14:45
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem meg hülyeség ezen ennyit rágódni. Ezek teljesen felesleges körök, pont ugyanúgy, mint a motivációs levél meg a többi hülyeség, amit a HR-esek kitalálnak. Nem mindenki szeret kinyalt bankárfiút játszani és sokaknak nem is áll jól. Nem beszélve arról, ha az ország másik felébe mész interjúra 70 fokban.

Ha a tudásom, és a szakmai kvalitásom megvan, de az külsőm/öltözetem miatt elküldenek, akkor a korábban említett tulajdonságok, amúgy sem voltak lényegesek. Ha meg alkalmaznak, akkor úgyis szólhatnak vagy előírhatják a formálisabb öltözködést.

2017. máj. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez szerintem nem a céget minősíti, hanem a munkavállalót (kiv. max. ha annyira hírhedt, mint a Zepter... de még oda is többnyire öltönyben mennek). Én pl. még Mekibe se mennék tangapapucsban meg sortban interjúra.

Egyszerűen sok műveletlen proli van, akinek ezeket a dolgokat nem tanították meg. Elég sok olyan kérdést láttam itt is, gyk-n, hogy ugye elég, ha felvesz egy tunikát meg egy leggingst irodai munkára interjúra...

2017. máj. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!