Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kötelező gépjármű biztosításná...

Kötelező gépjármű biztosításnál a biztosítók mennyire veszik figyelembe a hogy a károkozó a saját biztosítójának bejelentse a káreseményt Mi a retorzió?

Figyelt kérdés

(elméletileg erre 5 napja van) Mi történik a gyakorlatban ha ebből kifut az ember és 10-15 nap múlva jelenti?


Erre hivatkozva mondhatja / szokta azt mondani a biztosító, hogy nem fizet? vagy akkor is van egy %-os megoszlás, hogy 80% ő áll a maradék 20% ot a biztosított aki jelentett csak kifutott a törvény által előírt időből.

Szoktak ezzel foglalkozni?



2016. nov. 12. 19:48
 1/5 anonim ***** válasza:
nem ír a törvény retorziót. :)
2016. nov. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Minél később jelented, annál kisebb az esély a káresemény elbírálására.

Ha ez neked jó, akkor tedd.


Amúgy vagy fizetnek, vagy nem.

2016. nov. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ezt gondold át.

én kárt okozok Neked. aztán jól nem jelentem be a biztosítómnál. szerinted ezért jogosan nem fizetnének neked?

2016. nov. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


# 3\3

A károkozó biztosítója (az esetemben az enyém) fizetni fog a károsúltnak... De ami miatt kérdeztem, higy amennyiben én mondjuk a 20. Nap jelenten a tv ben előírt 5 nap helyett, abban az esetben az én biztosítóm mondhatja e azt hogy mulasztottam (szerződést szegtem...stb) és emiatt rám terheli a károsúltnak fizetendő összeg egy részét vagy teljes egészét (ez az amit nem tudok)

2016. nov. 13. 16:30
 5/5 anonim válasza:
Az okozott kár bejelentését a Tv. előírja, de a kötelező biztosítók nem veszik szigorúan. A károsult így is, úgy is megkapja a kártérítést. Az egy másik téma, hogy rosszul fizetnek a magyar biztosítók itt olvashattok részletes infókat a határidőkről meg egyebekről: [link]
2016. dec. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!