Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen irányba kellene tanulno...

Milyen irányba kellene tanulnom irodai témában? Milyen szakmát ajánlanátok ami tűrhetően/jól fizet és irodai/ülő munka?

Figyelt kérdés

Én pénzügyi és számviteli ügyintézőre utána pedig könyvelői képzésre gondoltam. Vélemény?

Valami más hasonló és esetleg jobb lehetőség amiben el is lehet helyezkedni?

Van már egy szakmám de azt gyűlölöm és jövőhónapban kapom kézhez az érettségit (nem lett rossz de azért nem egyetem képes :( ) és valami más szakma után érdeklődöm ami inkább mentálisan mintsem fizikailag terhelő (javarészt egészségügyi okok miatt) Aki esetleg kíváncsi mit értek tűrhető fizetés alatt: 120000+ Nettó (De ez már nagyon a legalja)



2017. máj. 20. 21:18
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

[link]


SZTE-re mehetsz.

2017. máj. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

11-es Jaja azt az egyetemet néztem eredetileg is (szegedi vagyok)

10-es Azt mondtam hagyjuk. Gond van a szövegértéseddel? Ha tovább beszélek veled csak még jobban felidegesítesz az arrogáns stílusoddal. Ha nagyon érdekel a válasz: A Java-val foglalkoztam (nagyon felületesen). Kérlek ne írj többet ez a kérdés alá.

2017. máj. 21. 14:02
 13/23 anonim ***** válasza:
0%
De akkor te hogy lennél benne a témában? :D Ezt írtad. A matekból nagyon alapod van, meg csináltál egy közép szintű érettségit, magyarul tudsz szöveget szerkeszteni, meg ppt-kkel szórakozni. Valójában lövésed sincs hozzá, csak irodában akarsz csücsülni. Erre mondtam, hogy ez ilyen hozzáállással nem fog menni. Sok sikert.
2017. máj. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Áh istenem...

Jó, kösz, heló, örülök hogy itt voltál most már mehetsz.

2017. máj. 21. 14:24
 15/23 anonim ***** válasza:
Amúgy hogy jutottál el pár óra alatt a könyvelői pályáról az informatikáig? :D
2017. máj. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

"Valójában lövésed sincs hozzá, csak irodában akarsz csücsülni. Erre mondtam, hogy ez ilyen hozzáállással nem fog menni. Sok sikert."


Az emberek 95%-a ezért megy gazdasági szakra. De kell e ennek az országnak még több közgazdász? Rohadtul nem. Olyat tanuljon inkább a kérdező, ha már nem tudja mihez akar kezdeni, amiből hiány van, ne olyat amiből nincs.

2017. máj. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%

"Az emberek 95%-a ezért megy gazdasági szakra. De kell e ennek az országnak még több közgazdász? Rohadtul nem. Olyat tanuljon inkább a kérdező, ha már nem tudja mihez akar kezdeni, amiből hiány van, ne olyat amiből nincs."


Hidd el, kóklerből éppen elég van informatikában is. Programozóként dolgozok, rengetegen túlértékelik magukat, tartják a markukat a 300-as nettóért kezdőként, aztán semmihez se értenek és az első hó végén megmondják nekik, hogy akkor ennyi volt. Kutyafüleraki Nevesincs Egyetemen végzettekből tényleg nagyon pici az a réteg, aki ért is valamihez. (Egyébként most ez off, de a senior programozóknál is megfigyelhető, hogy sokszor túlárazzák magukat. Ügyesek-okosak, értenek mindenhez, de nem termelik ki azt a bért soha, amennyit kérnének. Bruttó millás bérén felvesznek inkább kettő kevésbé tapasztaltat, olcsóbban.)


A közgazdász meg megint csak egy olyan marhára tág fogalom. Az említett pénzügyi és számviteli ügyintézőből Dunát lehetne rekeszteni. Pénzügy és számvitel szakon (egyetemen) végzett emberről viszont még nem hallottam, aki ne tudott volna vele elhelyezkedni. Egy OKJ mérlegképes könyvelővel sem lesz munkanélküli az ember.

2017. máj. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

15-ös "Valami más hasonló és esetleg jobb lehetőség amiben el is lehet helyezkedni?" Ilyet kértem és kaptam is, mondjuk nem tőled... Neked a kérdés megválaszolásáig már sajnos nem sikerült eljutnod. A könyvelőre valóban nem hasonlít, de amit kértem annak megfelel irodai, gépen végzed, meg lehet belőle élni és el lehet benne helyezkedni. Ez volt a kérés és ezeknek a kritériumoknak meg is felel az amit kaptam

Neked amúgy valami mentális problémád van hogy a tudatod nem képes feldolgozni azt hogy nem kérek belőled? Ráadásul már többször kértelek hogy menj innen de sajnos harmadjára se fogtad fel...

És még te tartasz engem butának oké kösz.

Akkor elmondom negyedjére is hátha megérted: Légyszíves menj a kérdésem alól mert nem vagyok kíváncsi a megnyilvánulásodra és újonnan már a véleményedre se adok szóval légyszíves távozz.

2017. máj. 21. 16:12
 19/23 anonim ***** válasza:

Nyelvekre kellene ráfeküdni.


Én nagyon-nagyon jó angoltudással (más nyelvet nem használok) ügyfélszolgálatos-adminisztációs munkatársként keresek nettó 250-et. Máshol lehet, még többet lehet keresni, ha mondjuk angol mellé van még mondjuk 1 v 2 nyelvvizsgád (német, francia, spanyol mindenképpen jó, de ma már keresnek szinte bármilyen nyelvre).

2017. máj. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, te macskajancsi, nem tűnt fel, hogy nem veled beszélgetek? Nyugodjál meg, pontosan tudom hogy nem fogsz magaddal semmit sem kezdeni, csak itt vergődsz :D
2017. máj. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!