Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jelentkeztem állásra, de már...

Jelentkeztem állásra, de már tudom, hogy ott fogom hagyni próbaidő alatt? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Nos,szegedre jelentkeztem egyetemre,s gyakorlatilag 100%,hogy felvesznek: 280 a ponthatár bioszra és 360pontom lett,tavaly érettségiztem. Nyár végéig viszont dolgozni szeretnék,pénzt keresni, hogy anyáék dolgát,illetve az enyém is megkönnyítsem. A gond,hogy gyötör a lelkiismeret-furdalás,hogy eleve úgy megyek oda a munkahelyre,hogy tudom ottfogom hagyni kb 2hónap múlva. Próbaidő 3 hónap,a felmondással nem lesz baj,de gerinctelennek érzem magam.. Ha elmondom hogy csak rövid ideig tudok dolgozni,akkor meg sajnos nem vesznek fek sehova sem. Szerintetek nagyon nem helyesen állok a dolgokhoz? Vagy nagyon gerinctelen lennék ebben a helyzetben? Nagyon szar,hogy nem mondhatom el a munkahelyen,hogy mi a helyzet,akkor biztosan kirugnának... Volt már valaki hasonló cipőben?

2017. máj. 22. 13:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Senki sem potolhatatlan, talalnak mast. Probaido alatt ugysem fogsz annyit megtanulni ami komoly veszteseg lenne a cegnek. Ilyenen folos parazni.
2017. máj. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Erre nem fogsz jó receptet kapni. Mérlegeld a dolgokat. A saját helyzetedet mennyire kell ezt megtenned. Meg hogy mi a munka. Kitermeled a dizud vagy csak betanulsz három hónapig. Találsz e mást ha nem vállalod el. Ez egy felnőtt döntés a részleteken múlik.
2017. máj. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Semmi sem biztos. Dolgozzál, amíg nem kezdődik az egyetem. Majd akkor lesz biztos, ha valóban kezded az egyetemet.

Ha nagyon lelkiismeret furdalásod van, akkor keress inkább nyári diák melót. Ha van ilyenre lehetőség.

2017. máj. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Az hogy jelentkeztel nem jelenti azt, hogy fel is fognak venni.
2017. máj. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Vallald el. Ne legyen lelkiismeretfurdalasod. Majd keresnek mást. Nem kell a cégeket felteni, ők sem a te érdekeiket nezik, hanem a sajátjukat.
2017. máj. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én pont azért jelentkeztem egy állásra, hogy újra próbaidőn legyek és azonnal fel tudjak mondani. Eddig is ennél a cégnél dolgoztam, csak másik munkakörben. Új szerződést írattak 6 hó próbaidővel, de én júniusba megyek Dániába. Lehet, hogy ez szemétség a munkáltatóval szemben, de nekem addig sem kell foglalkoznom a Tb-vel meg mindent fizetnek. Elsőnek rossz érzés volt, mert szeretem ezt a munkahelyet meg a kollégákat, de ha van egy jobb lehetőség akkor váltani kell! Majd találnak mást. Hidd el van még rajtad kívül másik 100 jelentkező.
2017. máj. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne is törődj vele. Majd ha idősebb leszel megérted, soha nem szabad a munkáltatód érdekeit így nézned. (Vannak dolgok amiben persze igen, és munkahelytől függ, de ez nem az). A munkáltató sem fogja a tiédet. Szegény gyári munkás operátorokkal simán megcsinálják, hogy 1-2 hónapra veszik fel, mert csak addig kell, akkor a termelés, utána elküldik, mert lecsökken, több munkáltató még azután vissza is hívja még, ha újra van munka. Te életed, Te pénzed. Sokan csinálják amúgy ezt, ha nem is egyetem miatt. Próbaidő alatt meg mindkét fél indoklás nélkül felmondhat és pont.
2017. máj. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors és hasznos válaszokat! Megnyugodtam egy kicsit! :)
2017. máj. 22. 16:01
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges aggódni. Lehet, hogy ők is elküldenének a próbaidő alatt :)
2017. máj. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Tényleg mérlegeld a dolgokat; pénz szükségessége/vágya vs lelkiismeretfurdalás
2017. máj. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!