Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lehet ezt jól kezelni?

Hogyan lehet ezt jól kezelni?

Figyelt kérdés
Munkahelyemre rendszeresen kocsival járok, amit kb. 30 km. Van egy kollégám, aki szintén ugyanabban a faluban lakik, de ő saját kocsival nem akar/tud jönni, illetve az útiköltségbe se szokott beleadni. Viszont elég kellemetlen a dolog, mert munkaidő lejárta előtt mindig megkérdezi, hogy el tudsz dobni haza? Persze nem nagy dolog, de ő pont a falu másik végén lakik, ami nem olyan nagy táv, de ha azt nézem, hogy nem fizet semmit az útiköltségbe+még többlet keletkezik az ő házhoz szállításához, akkor már elég kellemetlen a szitu.. Ráadásul mindig várni kell rá, mire elkészül, ami szintén plusz 10 perc minden egyes munkanapon. Hogyan lehetne ezt jól kezelni? Mert ha azt mondom, hogy bocsi nem várlak meg, akkor én leszek a szar alak a többi munkatárs előtt...

2017. máj. 26. 16:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Menj el budira vagy siess el a végén, hogy ne legyen lehetősége.

Vagy bocsi de még XY helyre be kell ugranod és sokáig tart.

2017. máj. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az a része egyszerű, hogy ne kelljen várnod rá. A szomszédom úgy csinálja, hogy éles helyzetben párszor otthonhagyja az illetőt

(meg fog tanulni kiállni a kapuba)


Beszélj meg vele olyan indulási időpontot amikor már nem ér el semmilyen buszt stb, és te is éppen beérsz akkor megjegyzi egy életre.. meg mondhatod, hogy inkább hagytad mint h te is elkéss


Én sem tudnám megfizettetni bármekkora tapló, de megfigyeltem, hogy az élet kárpótol az ilyen dolgokért.

2017. máj. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell játszmázni. Ha nem érti meg, hogy az a legkevesebb, hogy ne kelljen rá várni, akkor központ sajnálja. A másik meg, nem kell házhoz szállítani. Ha ezen megsértődik, tegye. Nem kötelező veled hazamenni. Azt s megkérdezheted olykor (viccesen), hogy ő mikor fog téged hazadobni?
2017. máj. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az, hogy most dolgom van még és nem tudom hazavinni, nem működhet, mert pl. ebben a hónapban végig együtt járunk dolgozni. Illetve olyan van, hogy havi 1-2 alkalom. Rohadt kellemetlen.
2017. máj. 26. 18:20
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, pajti! Egy faluból járunk, egy munkahelyünk van, nem gondolod, hogy az lenne a korrekt, ha egyik héten én vinnélek, a másik héten te?
2017. máj. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

és akkor mi van ha te leszel a sz@ alak?


Inkább én vagyok a sz@r alak, mint a lúzer akit kihasználnak!


Alapból nem hordanék rendszeresen kollégát! Oldja meg a bejárást! Nem a te problémád!


Amikor megkérdezi, hogy hazadobsz e, akkor azt mondanám, hogy nem!

2017. máj. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
igazából neked kellene megsértődnöd, nem még az ő lelkét féltened..
2017. máj. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Tanulj meg nemet mondani.Ebben a szituban ne kérj bocsánatot.

Ha mégis hazaviszed kereken mond meg neki,mennyivel szálljon be anyagilag.És még akkor is te vagy a rendes.

Nem szar alak aki nem engedi magát kihasználni.

2017. máj. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem te vagy a szar alak, hanem ő, amiért eddig eszébe nem jutott volna néha beleadni valamennyit az üzemanyagba vagy felajánlani, hogy néha ő is elvisz téged. Hihetetlen mennyire nem veszik észre magukat egyesek!

Én nem finomkodnék, kerek-perec megmondanám neki, hogy a mindennapos 10 percei az nekem 1 óra mínusz minden egyes héten a semmire, plusz a szívességet illene viszonozni, akár ellenszolgáltatással, akár anyagiakkal.

2017. máj. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom. Azért is kellemetlen, mert a gyárban közvetlen egymás mellett dolgozunk, tehát közvetlen viszonyban vagyunk, nem pedig elvétve találkozunk. Persze barátok nem vagyunk, kizárólag munkatársak.
2017. máj. 27. 08:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!