Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Idegesítő munkatársak, folyton...

Idegesítő munkatársak, folyton beszélnek, vihognak. Hogy lehet ezt elviselni?

Figyelt kérdés

Egy hónapja kezdtem egy cégnél, azon a területen ahova közvetlenül tartozom nem volt több szabad hely az irodában, így két irodával arrébb, egy egész más területen kaptam asztalt. A körülöttem lévő 4 ember teljesen mással foglalkozik, ők a nap nagy részében a munkával kapcsolatban beszélnek, poénkodnak, nevetnek. Mivel nekem nincs közöm az ő munkájukhoz, így nem nagyon tudok hozzászólni, sem nevetni azon, amin ők, hisz leginkább azt sem tudom, hogy miről van szó, folyton kérdezgetni meg mégse akarom őket, hogy "mi történt, min nevettek"? Emellett van egy 25 éves csaj, ő fület sértő nyávogással kommunikál, úgy vettem észre, hogy neki kevesebb a munkája, mert sokszor csak hátradől és beszél, beszél, beszél...vihog azon amit mondott, beszél... hogy véletlenül se legyen csend.

Persze elvagyok a saját munkámmal, de nagyon kellemetlenül érzem magam, hogy ők jóízűen nevetgélnek, én meg csak ott ülök csendben belemerülve a monitorba és próbálok a munkámra koncentrálni. Ilyen részről pedig zavaró is, mert folyton beszélnek, vihorásznak, felkacagnak, így annyira nem is tudok koncentrálni a feladataimra, jobban szeretek inkább csendben dolgozni. Gondolkodtam azon, hogy zenét hallgatok, de ha egész nap be van dugva a fülem megfájdul, na meg úgy még inkább "kivonnám magam a forgalomból".

Már beszéltem a vezetővel azzal kapcsolatban, hogy jobban örülnék, ha a "saját csapatomban" ülhetnék, azt mondta, hogy idővel sort kerít rá, de egyelőre csak itt volt hely.

Mit tehetnék? Hogyan lehet ezt elviselni?


2017. máj. 30. 20:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen bizony próbára teszi a türelmet. Én a helyedben nem is figyelnék rájuk, hanem koncentrálnék a munkámra. Ha Téged be akarnának vonni a beszélgetésbe, akkor úgy beszélnének, hogy Te is halljad. Ha egy hónapja kezdtél, ez csak próbaidő. Ki kell bírni. Ha a főnököd azt ígérte, hogy sort kerít arra, hogy a "saját csapatodba" kerülj, bizonyára jóindulattal van irántad, úgyhogy kitartást kívánok a munkádhoz. Fel a fejjel! Lesz még másképp is.
2017. máj. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatást!

A legjobban attól félek, hogy mivel itt nem tudok bekapcsolódni a beszélgetéseikbe, csak ott ülök egész nap a hangzavarban és nevetgélésben, külső szemmel is furcsa lehetek, mint kívülálló, de magamon is érzem, hogy kezdek befelé fordulni, hisz nincs kihez szólnom, kívülállónak érzem magam. Eleinte próbáltam velük beszélgetni, le szoktam velük menni kávézni (de ehhez is egyre kevésbé van kedvem), ott is csak nevetgélnek az elmúlt csapatépítőkről sztorizgatnak, meg olyan múltbeli dolgokról, amikről én nem tudok, így hozzászólni sem. Eleinte kérdezgettem, hogy hol voltak csapatépítőn például, elmondták röviden, de már kicsit belefáradtam, hogy lemegyek és olyan dolgokat hallgatok, vágok hozzá jópofát, amiről nekem halvány fogalmam sincs.

2017. máj. 30. 21:40
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen munkahelyem. Próbáltam én is beszélgetni velük, eredménytelenül. Mindig visszatértek olyan témákhoz amikhez nem tudtam hozzászólni (pl közös élmények, emlékek, szintén csapatépítős sztorik, stb) Ha kérdeztem valamit, nagy vonalakban válaszoltak, vissza nem kérdeztek soha.

Alig vártam, hogy vége legyen a napnak. Én kb 1 hónap után felmondtam, találtam jobbat.


Szerintem próbáld meg elviselni őket még egy ideig. Lehet, hogy tényleg intézik neked a saját csapatot és megéri várnod.

2017. máj. 31. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ignorálás. Törődj a saját dolgoddal!
2017. máj. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!