Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek, ha az új kolleganő...

Mit tegyek, ha az új kolleganőm teljesen megkeseríti a mindennapjaimat?

Figyelt kérdés
én másfél éve dolgozom közgazdászként egy munkahelyen, amit imádtam, egészen 3 hónappal ezelőttig, amikor is felvettek egy új kolleganőt. Én 28 vagyok, ő olyan 30 körüli. Én kedvesen nyitottam felé, de hamar kiderült, hogy ő kizárólag a férfi társaságot kedveli, nagy melleit dugdossa a férdiak orra alá, vékony cincogó egérhangon beszél hozzájuk. engem és a többi kolleganőt megőrjíti, annyira undok velünk és kiállhatatlan. Az 55 éves, mindig szelíd, mindent toleráló, régi kolleganőm (20 éve dolgozik ennél a vállalatnál), szintén ezt gondolja, jelezte is a vezetőknek. Én is jeleztem a vezetőknek, hogy felborította az iroda korábban nagyon nyugodt atmoszféráját, a vezetőket ez hidegen hagyja, nem érdekli őket a probléma. Rám kifejezetten pikkel a csaj. Én szelídebb természetű vagyok, és többször kikezdett már engem. Én nem tartom jó útnak, hogy beszóljak neki, bár egyszer már megtettem, amikor túlemnt egy határon. De utálok így dolgozni, kettészakította a korábban jól működő csapatot, mert van egy pár ember, aki csípi a stílusát, de a legtöbben hánynak tőle. Iszonyúan álnok! Nem tudom mit tegyek, elviselni nagyon nehzé, mér gondolkodtam hogy kilépek, keresek más munkahelyet, de milyen már hogy emiatt feladjam a szeretett munkámat? Viszont minden nap görcsben áll a gyomrom miatta, mert sajnos közvetlen kapcsolatban kell vele lennem a munkám során. Van itt olyan, akinek volt hasonló problémája? Tudtok nekem segíteni valami tanáccsal? Azt, hogy szarjam le, önmagában nem tartom hasznos tanácsnak, mert egyszerűen nem válik be, próbáltam!! Kérlek, valami jó ötletet találjunk ki!

2017. jan. 10. 13:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg kiállhatatlan veletek, akkor annyit tudsz tenni, hogy határozottan rászólsz, hogy vegyen vissza (bár nem tudom, hogy ez miben nyilvánul meg).
2017. jan. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
kiegészítésként még annyit, hogy a munkája hasznos, jól dolgozik, csak emberileg szörnyű elviselni, és rám pikkel a legeslegjobban. mások könnyebben túlteszik magukat ezen a dolgon, vagy is én úgy látom, hogy engem visel meg ez a legjobban, és velem is a legbunkóbb. volt aki azt mondta: ez ilyen nők közti szokásos viselkedés..érdekes, az összes többi kolleganőmmel kijövök, probléma nélkül, még azokkal is akik kevésbé szimpatikusak, mert tudunk viselkedni. csak ez a csaj haladja meg az ingerküszöbömet, de nagyon súlyosan.
2017. jan. 10. 14:00
 3/19 anonim ***** válasza:
Úgy érzi nincs ellenfele, ha megpróbálnád felvenni az ő stílusát, hozzáállását akkor lehet meglepődne de az nem könnyű, így riválisa lehetnél talán, ez lenne a saját fegyvere amit ellene fordíthatnál, de ebbe nem vagyok sajna ász. Én ff vok, ha vmi nem tetszik összekapunk ennyi, vagy megpróbáljuk egy két sör mellett lerendezni mert ott könnyebb az öszhang elérése.
2017. jan. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
abban nyilvánul meg, hogy ellenem hangol néhány korábban teljesen normális férfi kollegámat: hogy én sokat hiányzom, nem veszem komolyan a munkámat, emellett nem köszön nekem, bunkóskodik, beszólogat, de sunyin, nehéz szavakkal leírni.
2017. jan. 10. 14:02
 5/19 A kérdező kommentje:
én nem szeretnék riválisa lenni egy ilyen embernek.
2017. jan. 10. 14:11
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Amikor új csirke kerül a tyúkólba, elkezdődik a csipkelődés. Sajnos ez szinte törvényszerű.
2017. jan. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Szánalmas.

Szerintem akkor ezt négyszemközt próbáld meg lerendezni vele. Mondd meg neki, hogy fejezze be a játszmáit, nőjjön már fel. Ha nem tudsz rá hatni, akkor sajnos nincs sok választásod, mint elviselni. Vannak ilyen elcseszett lelkivilágú emberek...

2017. jan. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Trafó1 ***** válasza:

Egyszer kiakadsz rá akkor borítsd le kávéval, és ígérd meg neki, hogy megtéped, de olyan hangnemben ami kiveri a biztosítékot.

Meg lesz a hatása, különben meg csak szívni fogsz míg szerez magának egy főnök szeretőt és kirúgat.

2017. jan. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
egyszer mindenki előtt megmondtam neki, hogy fejezze be ezt a stílust, emelt hangon, mert nekem ő nem főnököm, és senkim, hogy megmondja, hogy mit csináljak. röhögött és félrenézett, illetve sunyin azt válaszolta: nem érti miről beszélek. utána többen vígasztaltak, hogy nyugi, el kell őt viselni, meg hogy mindenki ment már keresztül ilyenen, meg a csirkeólos szöveget is..akkor most tényleg ilyen erőfitogtatásra van itt szükség valószínűleg?? hát ez szörnyű!! nem az én stílusom, nem méltó hozzám.
2017. jan. 10. 14:24
 10/19 A kérdező kommentje:

szívem szerint mondjuk leönteném kávéval és leordítanám,

ahogy írtad.

2017. jan. 10. 14:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!